19 niets moois vertellen' m Tien Jaar Zeeuwse Oecumene in Kerkje Politie zoekt getuigen van ruzie op straat René Diekstra geeft lezing over werkstress Minder parkeerplaatsen op de Veerse dam na werk aan N57 Snocque Deux legt het af tegen mannen van Seahorse Lezing over dames- en meisjesmode Freek de Jonge naar Zeeland voor try-out Vrouw gewond bij botsing met scooter dinsdag 12 oktober 2010 ELLEWOUTSDIJK De eerste oecumenische bijeen komst in de Zeeuwse taal in het Kerkje van Ellesdiek werd in okto ber 2000 gehouden. De bijeenkom sten namen een onverwacht hoge vlucht, meldt de organisatie uit El- lewoutsdijk. Elke derde zondag van de maand komen er ongeveer honderd mensen op af. Zondag 17 oktober wordt er stilgestaan bij tien jaar Zeeuwse oecumene. Het thema is 'Een uus om in te weu- nen'. Mannenkwartet Mie zun vie ren zingt. Aanvang is 14.30 uur. t3enf ia zwemger? Morgen van 10 tot 17.00 uur in Ver.geb. de Arne in ARNEMUIDEN met de MOOISTE ZWANGERSCHAPSMODE Rademacherstraat 32, Arnemuideri IN DE BLIJDE wijk 1-41,8321 EL Urk Hennie én Margriet van der Meer,Tel.: 06 20748959 VLISSINGEN De politie heeft nog veel vragen over een ruzie tussen drie beken den in Vlissingen. Die werd zon dag rond 16.00 uur uitgevochten op de hoek van de Glacisstraat en de Hobeinstraat. Een omstander wist te voorkomen dat een vrouw werd meegesleurd in een auto. Hij sprong voor het voertuig. De vrouw raakte lichtge wond aan haar arm. Zij liep samen met een man op straat toen de au tomobiliste hen aanviel. De politie vraagt getuigen van het voorval zich te melden. MIDDELBURG René Diekstra geeft vanavond in de CSW Toorop aan de Sir Wins ton Churchilllaan in Middelburg een lezing over werkstress en burn-out. De lezing is van 20 tot 21 uur. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via het secretariaat van Indigo Preventie op telefoonnum mer 0118-625113 of via e-mail preventie@indigozeeland.nl. De toe gang is gratis. Diekstra is psycho loog, auteur en columnist. Daar naast is hij hoogleraar psychologie aan de Roosevelt Academy. De le zing maakt deel uit van de Landelij ke Dag Psychische Gezondheid. door Maurits Sep door Maurits Sep VROUWENPOLDER - Op de Veerse Dam verdwijnt een klein aantal parkeerplaatsen. Dat komt door de aanleg van een parallelweg langs de nieuwe N57. Die parallelweg komt aan de t noordzijde (de kant van de zee) i langs de bestaande weg. De weg gaat ten koste van 85 parkeerplaat sen aan die kant. Daar komen aan die kant zestig nieuwe parkeer plaatsen voor terug. Dat kan om dat door herinrichtingsplannen voor de Veerse Dam enkele horeca zaken van die noordzijde verhui zen naar de zuidzijde (kant Veerse Meer). IDe gemeente Veere eiste lange tijd penseerd zouden worden aan de zelfde kant van de weg. Door de herinrichtingsplannen voor de Veerse Dam is dat uit gangspunt losgelaten. Dat betekent dus wel dat er 25 plaatsen minder overblijven. Aan de Veerse Meerzij- de is weliswaar plaats voor extra parkeerruimte, maar het Veerse ge meentebestuur twijfelt bij nader inzien of die plaatsen wel nodig zijn. Het vermoedt dat er toch wel genoeg ruimte is. Ook het waterschap verliest door de parallelweg parkeerplaatsen op de Veerse Dam. Het waterschap wordt volgens de gemeente gecompenseerd in par keerplaatsen of in geld, om het ge mis aan parkeergelden door min der parkeerplaatsen te dekken. De Bruse sloeproeiers van Snoque Deux legden het af tegen de mannen van Seahorse uit Kortgene. foto Kees Verweel MIDDELBURG - De strijd om het Zeeuws Kampioenschap sloep roeien bij de mannen is gewon nen door het team Seahorse uit Kortgene. Dat heeft het sloeproei- team uit Bruinisse, Snocque Deux verslagen. Seahorse presteerde zaterdag beter tijdens de Grachtenrace dan Snoc que Deux. Het Kortgeense team werd daar 17e, de Bruse roeiers ein digden op plaats veertig. De uit slag van de wedstrijd in Amster dam telde mee voor het Zeeuws kampioenschap. Dat ging dus naar Seahorse. Bij de dames ging de Zeeuwse titel naar het team van de Zeeuwse Deernen. Dat won het provinciale kampioenschap voor de derde keer keer op rij. Een 63-jarige inwoonster van Axel is zondag rond 14.00 uur gewond geraakt bij een ongeluk in haar woonplaats. De vrouw fietste met haar man over het fietspad, en kwam in botsing met een scooter die haar naderde. De vrouw liep een gebroken pols op en is naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELHARNIS Ria van der Velden-Kenmer houdt woensdag een lezing over dames- en meisjesmode rond 1900 in haar speelgoedmuseum in Middelhar- nis. De lezing gaat over de boven- en ondermode die destijds werd ge dragen. Door jarenlange verzamel woede is een mooie collectie ont staan. De lezing is een initiatief van de Stichting Kunst en Cultuur Educatie Goeree-Overflakkee en duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Aan melden via 0187-601048. OOSTBURG Freek de Jonge staat woensdag 24 november in het Ledeltheater in Oostburg. De cabaretier geeft dan een try-out van zijn nieuwjaarscon ference. De inmiddels 66-jarige De Jonge, die een deel van zijn jeugd in Goes woonde, werd onder meer bekend door zijn oudejaarsoptredens en verkiezingsconferences (De Stem ming). De kaartverkoop voor de voorstelling in Oostburg, die om 20.15 uur begint, is al begonnen. Omdat zij zelf nou niet zo gebrand was op het uitgeven van een boek, gaf zij bij voorbaat aan geen al te grote concessies te willen doen. Dat bleek de uitgever ook niet van haar te verwachten. „De verhalen zijn alleen in een andere volgorde gezet. Ik had ze vooral thematisch uitgewerkt, maar voor de lezer is het beter als er chronologie inzit, zodat je het proces van begin tot eind volgt." Harmsen schreef het boek in de 'jij-vorm' alsof zij haar man steeds rechtstreeks aanspreekt. „Ik heb nooit over hem in de derde per soon gesproken noch geschreven. Door me tot hem te richten voel de het alsof ik het boek naar hem toe schreef in plaats van met der den het over hem te hebben." Haar toelichting op de titel ont roert. „Dick ging met regelmaat naar een zorgboerderij. De ver plaatsing van huis en weer terug gaf nogal wat onrust bij hem. Het hielp hem als ik voor het raam stond en naar hem zwaaide als hij weer met de auto werd thuisge bracht. Het was een fijne chauf feur die ook rustig de tijd nam tot dat mijn man me zag staan. Toen ik hem een keer naar de auto tege moet liep, zei hij: 'Dat was fijn. Dan wappert mijn hart naar je toe. Dan heb ik geen vader of moe der meer nodig'. Dat was toch prachtig gezegd voor iemand die zoveel last van afasie heeft. Steeds meer woorden ontvielen hem." Harmsen werkte eerst in het spe ciaal onderwijs en later in de ge zondheidszorg als onderwijzeres en logopediste met lichamelijk en verstandelijk gehandicapten. „De ervaringen op mijn vakgebied hebben me geholpen bij de bege leiding van mijn man. Vaak moest ik creatieve oplossingen zoeken om dingen-duidelijk te maken. Een woord als 'zorgboerderij' zei hem bijvoorbeeld niks meer, maar wees ik naar een paar plastic beest jes die ik had gekocht, dan begreep hij waar hij naar toe ging." Een volgend boek zit er wat Harm sen betreft niet direct in. „Er wor den al zoveel boeken uitgegeven en je moet daar iets wezenlijks aan kunnen toevoegen. Die noodzaak voel ik nu niet." Zij geeft wel met plezier lezingen over haar boek en haar ervaringen tijdens het demen tieproces van haar man. De lezing aanstaande woesdag be gint om 19.30 uur in bibiotheek De Stolpe in Zierikzee. AXEL betaalbare brilmode korting de complete bn\ nog wel mooie momenten kunt meemaken." foto Ronny te Wechel behoefte van die dagboek aanteke ningen meer leesbare verhaaltjes te maken." Enkele van die verhaaltjes gebruik te zij bij publicaties over de aan pak van zorg aan dementerenden. Harmsen is nauw betrokken bij de pogingen van de Vereniging Al zheimer Nederland daar verbete ring in te brengen. Zij weet uit er varing dat de steun vanuit thuis zorgorganisaties vaak niet aansluit bij de behoeften van de mantelzor- gers van de dementerende patiënt zelf. „Naar aanleiding van die korte ver halen gaf een journaliste mij het advies die gebundeld te laten uitge ven. Ik heb er nog meer geschre ven en opgestuurd naar De Arbei derspers en naar Van Gennep. Van die laatste uitgeverij kwam heel snel een positieve reactie", vertelt Harmsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39