Grote fietscontroles WN en politie Plan vluchthaven uitgesteld Kwiek SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 JL MJXJ 17 20 en 21 Pa van Aadje Piraatje brengt letters tot leven Hulpdiensten rukken tevergeefs uit almanak Dinsdag 12 oktober 2010 Dementie: 'Ik kan over die ziekte niets moois vertellen' 'Bij 'dorpje om' voel ik dat ik van 't dorp houd' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl KEURiNGSOAGEt Verlichting en reflectie in naderende donkere dagen speerpunt actie door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Goede fietsverlichting en reflectie. Daar mankeert het nogal eens aan volgens Veilig Ver keer Nederland. Daarom start de verkeersveilig heidsorganisatie na de herfstva kantie gespreid over Schou- wen-Duiveland grote fietscontro les. Ook de politie gaat op pad. „Aan veel fietsen mankeert nogal wat. Daarom is deze actie echt héél nodig", zegt WN-Schou- wen-Duiveland-woordvoerder Dig Vleugel. Hij spreekt uit ervaring. WN houdt elk jaar grootscheepse fietscontroles en elk jaar weer blijkt dat bepaald niet voor niets. „Je komt de gekste dingen tegen. Vaak is de verlichting niet in orde maar ook de remmen vragen aan dacht. Veel fietsen hebben tegen woordig trommelremmen maar je ziet ook nog veel fietsen met velgremmen en vooral als de blok jes versleten zijn doen die vaak niet zoveel in nattigheid. En ik heb ook weieens meegemaakt dat een stuur helemaal los zat." Ge vaarlijke mankementen, weet Vleu gel. Onnodige ook. Vleugel: „Nee, ik heb echt niet het idee dat het een geldkwestie is. Ik denk dat het echt onachtzaamheid is." Veilig Verkeer Nederland heeft de actie aangekondigd bij scholen, scholieren en ouders van scholie ren. In de hoop dat alleen de aan kondiging al voor ouders en kinde ren aanleiding is om eens kritisch naar het eigen tweewielerpark te kijken. WN komt hen tegemoet met een checklist van waar fietsen allemaal aan moeten voldoen. Verlichting is belangrijk, maar er wordt ook gekeken naar de staat van de remmen, de (verplichte) aanwezigheid van een bel en de staat van de banden. Zeker op natte wegen is voldoen de profiel een must in de visie van WN. Fietsen die de toets der kri tiek doorstaan worden door WN voorzien van een sticker. Voor fiet sen die afgekeurd worden volgt een herkeuring. De politie gaat de komende tijd actief controleren op met name fietsverlichting. „Fiet sers beseffen vaak niet dat zij heel slecht worden opgemerkt door het overige verkeer en dat kan ernstige gevolgen hebben." De politiecon troles maken deel uit van de regu liere surveillances en spelen zich af tussen zonsondergang en zonsop gang. Fietsers wier feestverlichting niet in orde is kunnen rekenen op een boete van vijfendertig euro. ZIERIKZEE - Een lepeltje schildpaddensoep proeven, 'op het droge' zwemmen en flessen post maken voor iemand die je mist. Boeken saai? Niet als je door de vader van Aadje Pi raatje (acteur Ton Meijer) bij de hand wordt genomen, zoals de leerlingen uit groep 4/5 van de Willibrordusschool in Zierikzee gister middag konden ervaren. Aadjes vader reisde, met illustrator Sieb Posthuma, op uitnodiging van boekhandel De Vries af naar Zierikzee in het kader van de Kinderboekenweek. Die heeft als thema beeldtaal in kinderboeken. Beelden van de interactieve vertelvoorstel ling zijn te zien op www.pzc.nl/schouwen-duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE Een strandjeep, een duikteam en blusgroepen van de brandweer, een ambulance én de politie zijn gisteren tevergeefs gealarmeerd voor een kïtesurfer in nood. Een strandtenthouder viel op dat de ki- ter door de aflandige noordoosten wind moeite had om op het strand bij Renesse terug te komen. Daar op sloeg hij alarm. Toen de diverse hulpdiensten arriveerden, was de man echter op eigen kracht weer op het strand gekomen. Tip? redactie@pzc.nl BRUiNISSE - Het plan voor meer be drijvigheid in de vluchthaven van Bruinisse is terug naar de tekenta fel. Wethouder Wim Stouten heeft het voorstel teruggetrokken na forse kritiek vanuit de gemeen teraad. De fracties vielen over het feit dat er vooraf geen overleg is ge weest met de omwonenden. Stou ten wil nu eerst met de betrokken mensen praten en het stuk nog eens opnieuw bekijken. Verschillende omwonenden heb ben gisteravond tijdens de commis sievergadering hun vrees uitgespro ken dat het wonen op die plek in de toekomst misschien niet meer mogelijk is. Als de bedrijvigheid toeneemt en de milieubelasting ook, komen sommige woningen binnen de grens te liggen waar wo nen niet meer is toegestaan. Binnen de raad lijkt er wel vol doende draagvlak te zijn voor de gedachte om meer activiteiten in de vluchthaven toe te staan. Zijn zware knie-operatie ligt alweer vele maanden achter hem, maarzo af en toe ontvangt de Vlissinger nog blijken van medeleven. Eén van zijn collega's op het Middel burgse kantoor, net terug van vier weken vakantie, zag hem over de bu relen wandelen en riep hem belang stellend toe„Hoe gaat-ie Kees? Loop je alweer als een kievit?" Kees wilde niet flauw zijn en lachte optimistisch. Maar liet er toch een zuinig reactie op volgen. „Nou, het gaat weer een stuk beter, maar als een kievit, da's toch echt te veel ge zegd hoor." Een andere collega hoorde de onder toon in het antwoord en wendde zich grijnzend tot Kees. „Trek het je niet aan joh, op onze leeftijd gaat dat lopen sowieso toch nooit meer als een kievit. Nee, in ons geval kun nen we hooguit nog spreken over waggelen als een pinguïn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37