consument 127 g A i E S dinsdag 12 oktober 2010 door Johan Stobbe Hoe gaaf, fantastisch, super, enorm realistisch en vooral mooi voetbalgames te genwoordig ook zijn, mijn favoriete sportga- me is en blijft er een uit heel andere tak van sport. Ik zat in februari van dit jaar op de tri bune bij de finale van de Olympische Spe len, tussen de Verenigde Staten en Canada, en sindsdien is mijn toch al behoorlijk grote liefde voor ijshockey alleen maar verder ge groeid. Met heel veel liefde heeft EA Sports ook het spel NHL 11 gemaakt. Heel erg veel verschilt die game niet van zijn voorganger. Sticks knappen en hebben grote invloed op de ga me, het spel aan de boarding is wat realisti scher, het knokgedeelte is flink opgepoetst en alles ziet er weer een beetje mooier uit. Heerlijk soepel bewegen de spelers over het ijs, de muziek rockt als vanouds, de gelui den zijn zoals in een stadion. De game ademt in alles de sfeer van ijshockey. Kortom: voor een echte, doorgewinterde ijs- hockeyfan is dit een moetje. NHL 11: Xbox360 en PS3. EA, 16+. Het spel NHL 11 is weer wat realistischer en fraaier dan zijn voorganger. FIFA li wint de slag om de beste voetbalgame dit jaar in ieder geval nog wel. Dat is ook wel logisch, want EA heeft mooi kunnen voortborduren op een puntgave voorganger, waar maar heel weinig mis mee was. Toch blijkt het dus nóg beter te kun nen. Het passen is in de nieuwe versie sterk verbeterd en je moet letten op hoe lang je de passknop ingedrukt houdt. Richting is ook een stuk belangrijker. Nauwkeurig pas sen is een must, wil je vlot in kansrijke posi tie komen. Grote vernieuwing is het spelen als keeper, maar daarbij slaat de verveling al snel toe. Nee, dan de career mode, waarin je in de rol van speler of manager kruipt. In FIFA li zijn de laatste transfers wel ver werkt. Maar bijna geen enkele speler, op de gebruikelijke toppers na, vertoont ook maar enige gelijkenis met de werkelijkheid, daar is bij de nieuweling amper in geïnvesteerd. FIFA 11Xbox360. Ook verkrijgbaar op meeste andere platformen. EA, 3+. Nauwkeurig passen is een vereiste in het vernieuwde spel FIFA 11. PES 2011 van Konami is niet een aardige voetbalgame die in de kast gaat als de nieuwe FIFA van EA weer uit is. PES wil je langer spelen, vooral door het nieuwe pas singsysteem. Niet langer is een druk op de knop voldoende om je medespeler in stel ling te brengen. Bij elke pass moet je naden ken over kracht en richting. Een meter naast je medespeler en de tegenstander gaat er geheid met de bal vandoor. Zeker in het begin zal er veel gevloekt worden. Maar als het lukt de spits met een steekbal te laten scoren, dan geeft dit een euforisch gevoel. Grafisch is de game schitterend, maar het spel kent wel schoonheidsfoutjes. Zo reage ren medespelers af en toe erg dom. Ook zijn de laatste transfers niet verwerkt: Zlatan zit nog altijd bij Barcelona en El Hamdaoui draagt het AZ-shirt. Maar ach, dat zijn maar kleinigheden. PES is duidelijk weer een top per in de gamingeredivisie geworden. En het zal zich volgend jaar ongetwijfeld weer. melden in de top van het Europese kam pioenenbal. De wereld van voetbalgames is klein, maar met FIFA li en PES op hoog niveau, kun je niet anders concluderen dan dat de gamer in een luxepositie zit. Alsof je moet kiezen tussen Sneijder en Messi. Ik kijk nu al uit naar de klassieker van volgend jaar... PES 2011Xbox360. Ook verkrijgbaar op meeste andere platformen. Konami, 3+. reageren? consument@wegener.nl Het voetbalspel PES 2011 van Konami is weer een topper in de eredivisie en zal zich volgend jaar ongetwijfeld weer melden in de top van het Europese kampioenenbal. foto GPD Digitale marktplaats voor verzamelaars Mycol is de plek op internet voor verzamelaars. Ie kunt er verzame lingen delen, bekijken en ontbre kende verzamelingen compleet maken. Of je nu miniatuurtrei- nen, postzegels, buitenlands geld, muziekalbums of boeken spaart. Het is eigenlijk een soort markt plaats voor verzamelaars. Slim be dacht, maar in het beginstadium, getuige de vele lege rubrieken. www.mycol.nl Een machine die een veilig wachtwoord maakt Iedere internetter weet dat het be langrijk is je digitale leven te be schermen met een onkraakbaar wachtwoord. Maar wanneer is een password eigenlijk veilig? Op deze site vind je een aantal tips voor een geschikt wachtwoord. Ook staat er een wachtwoordwis selaar op, die je na het beantwoor den van enkele vragen een super- veilig wachtwoord geeft. www.wisseljewachtwoord.nl Deel je interesse, deel een auto De site Ridehere.nl waarop je een lift naar een festival of concert kunt regelen, kwam hier al eens langs. De ANWB doet met Samen- rijden.nl iets soortgelijks. Op deze site kun je een rit aanmelden of reageren op een aangeboden rit. Rijd je bijvoorbeeld iedere och tend van Apeldoorn naar Den Haag en heb je wel zin in een car poolmaatje, kijk dan even hier: www.samenrijden.nl Korte url's met hulp van Google Lang geleden kondigde Google aan dat het met een url-verkorter zou komen: een handige tooi, waarmee een lang webadres inge kort wordt. Deze url-verkorter is eindelijk in de lucht. De lange url plak je in het invulvak van de site, en na een druk op de knop heb je een kort adres. Dat hij ook werkt, bewijst de verkorte url van het be richtje rechts van deze. http://goo.gl Op Antarctica tussen de pinguïns Google Streetview heeft al veel plekken op aarde uitgebreid gefo tografeerd. Daardoor kun je zit tend aan je computer virtueel rondwandelen in bijvoorbeeld Pa rijs of Tokio. Maar hoe cool is dit: sinds kort kun je ook op bezoek bij de pinguïns op de Zuidpool. En je hoeft er niet eens een lange reis voor te maken en een dikke jas voor aan te trekken. http://goo.gl/KW8y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29