Combinatie zonder geheimen Boogaard Amazone favoriet Crossers op podium 20 DUIVENSPORT Geschelpte doffer 'Charley' bezorgt vader en zoon Traas succes Mandy Kasse is ook in België weer de beste De Stormvogel zwaait Dellebeke uit dinsdag 12 oktober 2010 door lucien Roelandlt Opa Louw (links), Jerzy, Louis en Naomi Traas zijn trots op de successen die de familie met de duiven heeft behaald. door Fred Rabout NIEUWDORP - 'Charleyeen tweeja rige geschelpte doffer, bracht de combinatie Traas dit seizoen mooie successen. De doffer won de vlucht vanuit Chateauroux op 11 juli, werd generale asduif van de afdeling Zeeland en vloog uiteinde lijk 6169 prijskilometers. Daardoor mag de combinatie Traas uit Nieuwdorp zich volgende maand in Yerseke tot Generaal van Zee land laten kronen. Ook in 2008 viel vader Louis (51 jaar) en zoon Ronald (28 jaar) die eer al te beurt. De combinatie Traas kwam in 2006 tot stand. Aan de Nieuwdorp- se Havenweg heeft men de be- MAASMECHELEN - Ko Kasse moest tijdens de laatste wedstrijd om het Belgisch kampioenschap rallycross in de klasse tot ïóoocc genoegen nemen met een vierde plaats. De coureur uit Veere, die in een Opel Astra rijdt, eindigde daardoor ook als vierde in het eindklassement. Ko Kasse viel net buiten het po dium, maar kon thuis nog wel een. feestje vieren. Zijn dochter Mandy Kasse pakte na het Nederlands kampioenschap nu ook de Bel gische titel in de RST-klasse. Mandy Kasse was ook op de Dui velsberg, het circuit in Maasmeche- len, de beste. Ze reed drie keer de snelste tijd en finishte in de finale race als eerste. Mandy Kasse gaat het nu een stap hoger proberen. Ze gaat met de Opel Astra van haar vader rijden. Ko Kasse gaat de komende maanden een nieuwe au to bouwen, een Ford Fiesta. schikking over een schitterende ac commodatie. „Dat draagt bij aan ons succes", meent Louis. „De huisvesting van de duiven moet perfect zijn. Verder dienen de kwa liteit en de verzorging in orde te zijn. Geheimen? Nee die zijn er niet. Gewoon honderd procent in zet." De start van de combinatie in het seizoen 2006 leverde hen een 42e plaats in het Zeeuwse eindklasse ment op. Een jaar later stonden ze niet in de Zeeuwse topzestig, maar in 2008 keerden ze terug aan het front. En ook dit jaar verliep dus uitermate succesvol. Waar werden afgelopen seizoen de punten ge pakt? Louis: „Op de vitesse, mid- en dagfond ging het met onze oude duiven volgens doelstelling. De overnacht is nog niet aan ons besteed. Met de vitesse jonge dui ven ging het minder goed. We had den veel verliezen bij de opleer. Op de midfond jonge duiven pak ten we weer onze puntjes, maar op de natoer lieten onze duiven het opnieuw afweten. Daar pakten de concurrenten meer punten dan wij. Het mocht, want twee vluch ten voor het einde kon ons weinig meer gebeuren. En dat terwijl we afgelopen winter toch weinig geïn vesteerd hebben in'onze renstal." Louis en Ronald Traas weten exact wanneer ze een 'vroege' hebben. „Als ze van over de vuilnisbelt van het Sloegebied komen, weten we dat het wel goed zit. Dan hebben VLISSINGEN - Zwemvereniging De Stormvogel heeft Jeroen Dellebeke (links) uitgeluid. De trainer was jarenlang actief bij de Vlissingse club, maar is sinds het begin van dit seizoen overgestapt naar DWK in Barneveld. Daar naast werkt hij ook nog voor de bond. Tijdens een afscheidsreceptie nam De Stormvogel afscheid van het boegbeeld en werd hem door Yvonne Stap (rechts) namens de zwemcommissie, een foto aangeboden, foto Ruben Oreel foto Willem f ze de kortste, juiste weg naar huis weten te vinden." Eindstand Generaal kampioenschap: 1. Comb. Traas (Nieuwdorp), 2. Gebr. Van Beveren (Nieuw Namen), 3. Gebr. Scheele (Terneuzen), 4. H. Calon (Slijk- plaat), 5. K. Minderhoud (Koudekerke), 6. G. Baan (Middelburg), 7. E. de We ver (Schoondijke), 8. M. v.d. Zande (Wissenkerke), 9. H. Melis (Westkapel- le), 10. J. Bras (Wemeldinge), 11. C. Schroevers (Arnemuiden), 12. Joh. Van Belzen&Zn (Arnemuiden), 13. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 14. A. Mat- tens (St.Jansteen), 15. Comb. J&K. van Belzen (Arnemuiden), 16. M. Hengsdijk (Kapelle), 17. A. Thijs&Zn (Heikant), 18. O. Haers (Philippine), 19. J. Moes (Terneuzen), 20. Mattie de Witte (Kats). GOES - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke is tijdens een wed strijd in het Belgische Eksaarde als tweede geëindigd. De tweede man che wist hij winnend af te sluiten. De eerste manche werd hij tweede achter de latere dagwinnaar Jaimy van Damme. Hij had evenveel pun ten, maar bij de MCLB is de totaal- tijd bepalend voor de dagwinst. Daniëlle van Kempen uit Oost-Souburg reed een wedstrijd op het SALZ-circuit in Amers foort. Bij de vrouwen behaalde ze in een sterk deelnemersveld de vijf de plaats. Zij deed echter goede za ken voor de titelstrijd bij de MON, want daarin rukte ze op naar de tweede plaats. Bij de inters MX 1 kwam plaatsgenoot Martin Stroo op hetzelfde circuit tot zijn beste seizoensresultaat. Hij werd zesde in de dagklassering en kwam daar mee de toptien binnen. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In ma nege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland ging dit weekeinde de competitie om de Klute Dres- suurtrofe van de ruiterclub Walche ren van start. De ponyruiters lijken hoge ogen te gaan gooien om de fel begeerde hoofdprijs. Annemijn Boogaard ontpopte zich met de ruin Akeem meteen als de favoriet voor de eindzege. De a- mazone uit Oudelande stuurde de Ashkar-zoon in L2 pony's grote maat met het voortreffelijk totaal van 70,33 procent naar een afgete kende overwinning. In het voorlo pig klassement heeft ze daarmee een voorsprong van ruim twee pro cent op haar naaste achtervolger Lieke van Belzen, die zich met Star- letta bij de grote pony's klasse B de beste toonde. Bij de paarden bleken de krachts verhouding gering. In de klasse M2 ging de zege naar Inger van Boven met Zigbey Black. De amazone uit Wolphaartsdijk stuurde de Painted Black-zoon met 62 procent naar het oranje erelint. De combinatie bleef daarmee favoriet Wilma Salm met de hengst Arrevederci verras send voor. De amazone uit Yerseke reed de San Remo-zoon naar een totaal van 61,33 procent. In de klasse Z2 liet Salm zich niet verschalken. Zij scoorde met Uran- ta 61,47 procent. Dat was slechts drie tiende meer dan haar naaste belager, de Middelburgse Lucie Louws met Zaffier. Marit Lauwerse kon na haar blessu re met Zelma op een goede rentree terugkijken. Amper een maand ge leden wierp de merrie de amazone uit Lewedorp uit het zadel, met een zware kuitbeen blessure tot ge volg. „Zelma is niet de gemakkelijk ste. Ze is geweldig kijkerig en ziet soms overal leeuwen en beren. Dan maakt ze onverwachts, zoals toen met dat ongeval, de raarste bokkensprongen. Ik was daar totaal niet op berekend. En toen ik op de grond lag, trapte ze ook nog op mijn been. Maar op de training gaat het nu weer erg goed. Het is nu afwachten hoe het in de wed strijd loopt", zei Lauwerse vooraf gaand aan haar proef Zelma stelde de amazone niet te leur. Met mooie galopmomenten en veel souplesse liep de schimmel met een totaal van 64,66 procent naar de overwinning in de sterk presterende klasse Li. Jeanette Bu- ma eiste met Zodiak met 63,63 pro cent de tweede stek voor zich op. Aanvaller Lord niet naar Vlissingen Nick de Jong is zondebok bij Hoek GPC Vlissingen blijft koploper (foto) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28