De PCOS zoekt kpn 221 brieven JUBILEUM Belangenbehartiging, maar het is geen Wegen dicht In verband met werkzaamheden dinsdag 12 oktober 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Intensive care Reactie op de emotionele strijd over het wel of niet huisvesten van de intensive care in de vestiging Walcheren van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Het zou goed zijn als de bestuurders, politiek en de bevolking van Wal cheren zich realiseren dat als de kli nische zorg binnen Zeeland te veel verdeeld blijft over twee locaties, dat daarmee wij Zeeuwen allemaal een serieus risico lopen dat er over tien jaar geen topklinische zorg, en daarmee dus geen ic meer in Zee land kan bestaan. Dan zal de dichtstbijzijnde ic zich in Rotter dam of Breda bevinden! En met een beetje pech zijn er dan alleen nog poliklinieken in Zeeland. Het zou goed zijn als het ADRZ zich kan concentreren op een goede ic faciliteit in Goes, zonder dat Wal cheren blijft roepen dat het in hun voortuin moet zijn. Stop de discus sie en het getouwtrek, anders pluk ken we in de toekomst de wrange vruchten. Er is, gegeven de Zeeuw se bevolkingsdichtheid, geen plaats voor twee volwaardige ziekenhui zen op 25 kilometer afstand. A. Speelimian/M. Speelman-Verburgh Charlotte de Bourbonlaan 11, Zierikzee Hel(le) straat Twee zeventienjarige jongens zijn recent om het leven gekomen door een brommerongeluk op de Helte- straat, net over de grens op weg naar Stekene. De Hellestraat gaat in Nederland over in de Ellestraat. En daar wonen wij. Op de El lestraat vond november 2007 ook al een ongeval plaats niet dodelijke afloop. Een jaar later werd een mountainbiker door een bestelbus geraakt en is in de sloot langs de straat terechtgekomen, gelukkig kan deze man het nog navertellen. Hij werd door zijn maat en onder getekende op de kant geholpen, an ders was hij verdronken. In zowel de Hellestraat als de Ellestraat is hard rijden fysiek mogelijk en me nigeen wordt 'uitgenodigd' dat ook te doen, (Zie rapportage 'veilig ver keer 15 juli 2008'). Met de aanbeve lingen uit enkele onderzoeken om de wegen veilger te maken, is am per iets gebeurd. Gerda Holtgreve Ellestraat 41, Heikant Kustmarathon Onbegrijpelijk is de commotie over de deelname van de Algerijn se winnaar van de Kustmarathon 2010. Het lijkt wel of de gevestigde Zeeuwse waarden in deze hun ver lies niet accepteren. Als hardrijder en ex-wedstrijdrijder op een fiets zul je mij niet zien bij dit evene ment doch ik pretendeer wel ken nis te hebben van wedstrijd-duur- sport. Wat maakt wel of geen in schrijving van deze man feitelijk uit?. Hij had toch gewonnen. Moet alles dan zoals Schrier beoogd voor spelbaar blijven? Bij topsport gaan dingen zo. Als je er een Zeeuws volksfeest van wilt maken of dit wilt behouden, laat dan ook geen van de Marei cs. of andere bui- ten-provincialen meedoen. Het is allemaal niet te geloven! J. Op het Veld Zwanenlaan 25, Kamperland Zwemmen Oostburg wil blijkbaar zijn mono poliepositie op het gebied van zwemmen behouden en uitbrei den. Breskens is al gesloten. Waar om? Wie volgt? Wat gebeurt er in Oostburg? Diploma's elders dan in Oostburg behaald worden in twij fel getrokken dan wel compleet ge negeerd en kinderen worden ge vraagd hun diploma te overleggen, terwijl betreffende informatie op internet staat, dan wel gedwongen opnieuw af te zwemmen. Een si tuatie die voor ouders resulteert in frustratie en voor kinderen kan lei den tot een enorme dreun voor hun zelfvertrouwen. Marieke Smolders/Dick Valk Goudenpolderdijk 2, Waterlandkerkje Roosevelt University Prachtig natuurlijk dat de Roose velt Academy de Zeeuwse econo mie ondersteunt (krant, vrijdag 8 oktober). Wat mij echter van het hart moet is dat er weer van een 'universiteit' gesproken wordt. De termen lijken wel op universitaire standing, echter het opleidingsni veau gaat tot en met bachelor. Een hbo-opleiding dus. Een mooie op leiding, maar geen masters dus geen universiteit. Ton Begijn Puccinlaan 17, Vlissingen Vuurwerk Altijd gedacht dat in de Raad van State wijze mensen zaten. Ik ben dan ook erg geschrokken toen ik las dat springstoffen zo dicht in de buurt van benzine en aardgas geen gevaar opleveren. Onzin, wat het oplevert is geld in de schatkist. W. Verherkmoes-Ekkenbus Brouwerijstraat 5, Groede De ouderenbond PCOB bestaat landelijk 50 jaar. Het Zeeuwse gewest deelt op gepaste wijze in de feestvreugde. Een gesprek met uittredend voorzitter Sien de Mol. door René Schrier Menig politieke par tij zou jaloers zijn op het aantal van 2326 leden van het gewest Zeeland van de Protestant Christelijke Oud- derenbond (PCOB). En dat voor een club die amper 25 jaar oud is. Want de landelijke PCOB viert wel zijn 50-jarig bestaan, maar de afdelingen en en het Zeeuwse ge west zijn veel jonger. Sien de Mol legt uit dat de PCOB een belangen behartigende organi satie is, die zich bezighoudt met al ledaagse onderwerpen als wonen, mobiliteit, zorg, veiligheid en ande re zaken waar ouderen mee te ma ken krijgen. Het hoofdstuk gezellig heid en amusement staat wat min der nadrukkelijk op de agenda, al zijn de bijeenkomsten best gezel lig. Zaterdag bij de jubileumviering zal dan ook troubadour Theo van Teijlingen optreden. „Maar we zijn geen soos", legt De Mol uit. Veel bijeenkomsten hebben een apart thema. Zo is het thema van de jubileumbijeenkomst van aan staande zaterdag 'Geluk op leef tijd'. Of het door dat thema komt Jybüayrnfeest Kijk. op kpa.com of iaformeer in de kpn winkel naar de voorwaarden en beschikbaarheid. kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluit je aan De PCOB Zeeland houdt komende zaterdag het jubileumfeest. Dat gebeurt in De Stenge te Hein- kenszand vanaf 11.00 uur. Sprekers zijn Rienk van de Slunder (landelijk PCOB voorzitter), Leo Born (NCRV voorzitter) en het CDA Tweede Kamerlid Ad Koppe- jan. Er wordt een collecte gehouden voor het Wilde Ganzen-project Si- zanani. Dat project stelt lokale ge meenschappen in Zuid-Afrika in de gelegenheid zelf in de behoeftes van de meest kwetsbare kinderen te voorzien. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert volgende week werkzaamhe den uit aan de N6i in Zeeuws- Vlaanderen en de A58 in Mid den-Zeeland. De N61 is dinsdag 19 en woensdag 20 oktober tussen Schoondijke en IJzendijke in beide richtingen ge sloten van 20.00 tot 06.00 uur. De A58 is woensdag 20 oktober van 20.00 tot 06.00 de volgende ochtend dicht in de richting Vlis singen tussen de aansluiting Hein- kenszand (afrit 36) en Middelburg (afrit 39). Omleidingssroutes zijn met gele borden aangegeven. De extra reis tijd bedraagt een kwartier. is niet duidelijk, maar het bestuur had gerekend op 150 belangstellen den en er hebben zich al 300 men sen gemeld. Er is inmiddels een wachtlijst ingesteld. Die belangenbehartiging gebeurt niet alleen op centraal niveau. Ook 'aandacht voor elkaar' is heel erg belangrijk, vertelt Sien de Mol. „Dat betekent in de praktijk een kaartje of een bezoekje bij een ver jaardag, ziekte of overlijden. Of daadwerkelijke hulp als die op zijn plaats is." Hoewel de PCOB dus een behoor lijk ledenbestand heeft, ziet De Mol de toekomst niet zorgeloos te gemoet. „De mensen zijn tegen woordig erg geïndividualiseerd. Ze willen alles zelf kunnen doen en denken dan geen ouderenbond no dig te hebben. Dat besef komt pas rond de 70 jaar. Dat is jammer want we kunnen juist mensen ge bruiken die nog volop in de con tacten zitten en netwerken heb ben. Die zijn erg waardevol, niet al leen voor de leden onderling, maar ook voor de verschillende functies die we binnen de PCOB hebben. De jongere ouderen om ze zo maar te noemen. Mensen die weten en voelen wat er in de samenleving gebeurt." Op ouderengebied verandert er veel. Ouderen zijn zelf aan het ver anderen. De bonden zichten zich op de ouderen, maar in feite be doelen ze de 50+ers. Die zijn ech ter haast beledigd als ze met oude- renzaken geconfronteerd worden. Aan de andere kant moeten men sen steeds langer doorwerken, waardoor de aansluiting bij een ouderenorganisatie ook niet direct voor de hand ligt. De Mol vindt dat jammer. Want dat zijn precies die jongere ouderen waar ze op doelt. De kennis en ervaring van oude ren is een waardevol bezit, maakt De Mol duidelijk. Als voorbeeld wijst ze er op dat ouderen die veel met het openbaar vervoer reizen, hun ervaringen nu verspreiden en leeftijdgenoten voorlichten over de OV-chipkaart. Dat gebeurt bij voorbeeld bij de PCOB-afdeling Kapelle. Zelf is De Mol sinds 2002 voorzit ter van het gewest Zeeland en gaat ze een nieuwe periode in als lande lijk bestuurder van de PCOB. Die twee functies vindt ze moeilijk te Rapper Diggy Dex in de Spot in Mid delburg. Bekijk het optreden en het interview op www.watisnouje.nl Ook altijd al journalist willen wor den? Bij Watisnouje.nl zijn brutale honden welkom, www.watisnouje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24