levert straks alle diners Vlissinger is het oneens met boete voor mishandeling IMOty 21 Herfstknutselen op kinderboerderij Hulpdiensten rukken tevergeefs uit LP, Tien jaar Zeeuwse oecumene in Ellesdiek 'Wegwijzers bij sluizen moeten beter' Zoete Galia meloenen per stuk 1,00 Ananassen per stuk 1,00 dinsdag 12 oktober 2010 MIDDELBURG Kinderen kunnen morgen bij kin derboerderij De Klepperhoeve in Middelburg terecht voor een mid dag herfstknutselen. Er worden knutselwerkjes rond het thema herfst gemaakt. De acti viteit duurt van 13.30 tot 15.00 uur. De kosten zijn 1 euro per deelne mer. RENESSE Een strandjeep, een duikteam en blusgroepen van de brandweer, een ambulance én de politie zijn gisteren tevergeefs gealarmeerd voor een kitesurfer in nood. Een strandtenthouder viel op dat de ki tesurfer door de aflandige noord oostenwind moeite had om op het strand bij Renesse terug te komen. Daarop sloeg hij alarm. Toen de di verse hulpdiensten arriveerden, was de man echter op eigen kracht weer op het strand gekomen. LEDÜB BUGATTI ATELIER TORINO GIORDANO FELLOWS w m MODE i i "i plein 1940- middelburg www.lavooymode.nl ELLEWOUTSDIJK De eerste oecumenische bijeen komst in de Zeeuwse taal in het Kerkje van Ellesdiek werd in okto ber 2000 gehouden. Elke derde zon dag van de maand komen er onge veer honderd mensen op af. Zon dag 17 oktober wordt tijdens een dienst stilgestaan bij tien jaar Zeeuwse oecumene. Het thema is 'Een uus om in te weunen'. Man- nenkwartet Mie zun vieren zingt. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. durig zonder werk of opleiding kwamen te zitten. Ook uit het Eu ropees Sociaal Fonds kwam geld. Speerpunten: werk samen met bedrijven, instanties en onderwijsinstellingen om stageleerplaatsen en traineebanen te scheppen, ondersteun werkge vers, stel banenjagers aan, sporen niet-geregistreerde schoolverlaters op, richt per regio een jongerenlo- ket (Walcheren, Oosterscheldere- gio en Zeeuws-Vlaanderen) in en creëer meer arbeidssimulaties op scholen. Die aanpak werpt zijn vruchten af Het aantal jeugdwerklozen is in een jaar tijd gedaald van 1007 naar 951. „Hadden we niks gedaan, dan zaten we nu op de 2000, vrees ik", zegt De Pooter. Als contactgemeen te trekt Goes het jeugdwerkloos- heidsproject, dat met een tweede actieplan„nog een stap verder gaat. „We willen een sluitende aanpak. Geen jongere moet thuis op de bank blijven zitten. We gaan door tot we rond de 500 jeugdwerklo zen zitten", zegt De Pooter. Met brancheorganisaties als de techniek, zorg, bouw, schildersvak en onderwijs zijn contracten afge sloten om jongeren werkervaring te laten opdoen en/of in dienst te nemen. Overigens is dat ook moge lijk binnen het Nijverheidscen trum zelf. „Want", stelt De Pooter vast, „dat wordt steeds meer een echt re-integratiebedrijf waarbij onze klanten binnen of buiten on ze muren verblijven." Zo begint vrijdag een oriëntatie cursus voor een groep 'inburge- raars'. Een project dat de gemeen te Goes samen met ROC Zeeland uitvoert. „Op die manier breng je de arbeidsmogelijkheden van deze mensen, die nu nog niet mogen werken, in beeld in een voor hen beschermde omgeving", geeft Ka- relse aan. Het Nijverheidscentrum heeft ge noeg te bieden. Een fietsenmakers werkplaats, waar mensen met een uitkering trouwens een gratis fiets kunnen krijgen. Een lasafdeling, een demontagehoek, detachering bij sportclubs voor onderhoud en schoonmaak en natuurlijk de war- me-maaltijdvoorziening. Ook heb ben cliënten meegewerkt aan kunstprojecten als Kanaalkunst en metaal- en houtbewerkers een drij vend kookeiland in elkaar gezet. Bijzonder is de demontage van scootmobielen, die worden her steld om in Cuba een nieuw scoot- leven te beginnen. Karelse: „Dat is zo'n leuk project. Mensen doen werkervaring op en tegelijkertijd is het een stuk ontwikkelingshulp." door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 35-jarige man uit Vlissingen is het niet eens met zijn eerdere veroordeling door de poli tierechter tot een boete van 570 eu ro waarvan 270 euro voorwaarde lijk. De man kreeg die veroorde ling wegens mishandeling van de nieuwe vriend van zijn ex-vrien- din. In hoger beroep probeerde hij gis teren het Haagse gerechtshof te overtuigen van zijn onschuld. De Vlissinger ziet zichzelf als het slachtoffer van een valse aangifte van het 'slachtoffer' met daarach ter als kwade genius zijn ex-vrien din. De Vlissinger heeft het vermoe den dat het tweetal hem met de aangifte een loer heeft willen draaien omdat zij weet dat hij met zijn beroep als beveiliger geen en kele veroordeling kan gebruiken. De Vlissinger geeft wel toe dat hij het 'slachtoffer' een klap in het ge zicht heeft gegeven. Die klap zou echter uit zelfverdediging zijn om dat het 'slachtoffer' hem in een wo ning aan de Stoutendijk met een stenen olielamp uit Marokko te lijf wilde gaan. Hofaanklager E. van Die erkende dat het 'slachtoffer' zich inderdaad niet onbetuigd had gelaten. Toch vond zij dat de Vlissinger verkeerd had gereageerd en dat hij schuldig was aan mishandeling. Zij eiste dat de man schuldig wordt verklaard zonder hem een straf op te leggen. De advocaat van de Vlissinger zei dat zijn cliënt zich slechts had ver weerd tegen een aanval. Hij pleitte voor ontslag van alle rechtsvervol ging wegens noodweer. Uitspraak volgt over twee weken. 1Kaasboerderij Schellach (foto) 2. Dan opeens oorverdovend leven 3. Zorgen ouders over plek school Bekijk de video's over activiteiten in de eigen regio op het YouTube ka naal www.youtube.com/depzc. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moet nu eindelijk werk gemaakt worden van een goe de bewegwijzering bij het sluizen- complex in Terneuzen. Daarvoor houdt raadslid Gijs van den Berg (PvdA) nogmaals een pleidooi. Van den Berg wijst er in schriftelij ke vragen aan burgemeester en wet houders op dat er vrijwel dagelijks zowel personenauto's als vrachtwa gens te wachten staan voor een open brug. En dat terwijl er even verderop een mogelijkheid is om de sluis te passeren. „Automobilis ten van buiten de streek zijn niet bekend met de mogelijkheid om rond te rijden en staan dan onno dig te wachten. Niet zo'n gastvrij begin voor een bezoek aan Terneu zen, terwijl één en ander mijns in ziens eenvoudig op te lossen is door het plaatsen van een paar dui delijke bewegwijzeringsborden." Een voorbeeld van goede bewegwij zering is volgens Van den Berg te vinden op de Zandkreekdam. „Dus waarom ook niet aan de sluizen van Terneuzen?" Drie jaar geleden bracht hij het pro bleem onder de aandacht van Pro vinciale Staten, die de zaak op het bordje van Rijkswaterstaat legden. Het Hoofd Waterdistrict Wester- schelde liet daarop weten dat de al gemene bewegwijzering in het sei zoen 2009-2010 zou verbeteren. Rijkswaterstaat zou dat hebben af gesproken met de gemeente Ter neuzen (beheerder van het sluizen- complex) en de provincie (beheer der van de wegen langs het Ka naal). „Inmiddels is 2010 bijna voor bij en het lijkt er op dat er niets ge beurd is." - DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) eerste zes weken verblijven om daarna in een scholingstraject of een baan te stappen. archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23