2o| zeeland Sint-Jansfean is in de ban van branden Goes' re-integratiebedrijf Camping Anna-Friso wil meer luxe standplaatsen Mannen Seahorse beste sloeproeiers ONRUST Politie zoekt naar eventueel verband dinsdag 12 oktober 2010 door Eugène Verstraeten SINT-JANSTEEN - Bij veel inwoners van Sint-Jansteen zit de schrik er na de schuurbrand van afgelopen zaterdag goed in. Het was al de zo veelste brand binnen betrekkelijk korte tijd. Veel mensen in het dorp gaan ervan uit dat er in zo wat alle gevallen sprake is van brandstichting. In het dörp gaan de tuinpoorten nu 's avonds op tijd op slot en veel mensen controleren extra of hun schuur of tuinhuisje wel op slot zit. Want die zijn vooral het doel wit van de brandstichter(s). De politie onderzoekt of er een mogelijk verband is tussen de ver schillende branden, maar wil daar hangende het onderzoek geen ver dere mededelingen over doen. Sinds augustus, toen voor het eerst een schuur in de Brouwerij straat vlam vatte, zijn er volgens de politie zeker nog tien inciden ten in de gemeente Hulst geweest. Maar ook voor die datum was er al een verdachte brand in een woon huis aan de Jos Everaardstraat in Sint-Jansteen. De bewoners waren toen op vakantie. Later werd in de zelfde straat nog geprobeerd twee tuinschuurtjes in brand te steken. De bewoners konden het vuur met emmers water blussen. In de Oude Drydijck in Sint-Jansteen vloog op 25 september een schuur in brand. Verder was er nog een brandje in de Wilhelminastraat en gingen in het nabijgelegen Kapel- lebrug hooibalen in vlammen op. Mogelijk zijn er nog pogingen tot brandstichting geweest die niet bij de politie zijn gemeld. Afgelopen zaterdag vloog opnieuw een schuur in brand in de Brouwe rijstraat. De brandweer kon voor komen dat ook de schuur van de buren vlam vatte. „Dit is de vijfde brand op korte tijd en allemaal in schuurtjes",.zegt buurvrouw Ma ria Cammaert. „We zijn wel een beetje bang geworden." „We letten wel op dat we 's avonds ons hek dicht doen", zegt een andere buurtbewoonster. „Want we heb ben zelf ook een tuinhuisje." Die zelfde nacht werd overigens ook in de Brouwerijstraat een pas ge plaatste snelheidsmeter besmeurd. De politie onderzoekt of twee jon gens die zaterdag' in Vogelwaarde een schuur in brand wilden steken iets te maken hebben met de ande re branden. Men wil niets zeggen over de verklaringen die de twee hebben afgelegd. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De oudste camping van Noord-Beveland, camping An na-Friso in Kamperland, wil ver nieuwen. Niet vergroten, de cam ping wil binnen de bestaande vijf hectaren blijven. Opdie grond mag de familie Van Maurik-Mol 320 tenten en caravans toelaten, maar dat aantal halen de exploitan ten niet. Ze hebben nu 255 redelijk kleine standplaatsen in gebruik. De camping heeft veel vaste gas ten en een aantal stacaravans, daar wil de familie sterker op inzetten met meer luxe chalet-stacaravans: volledig ingerichte stacaravans met alle voorzieningen. Zo kan de cam ping ook in het winterseizoen aan trekkelijker worden voor verblijf. Daarvoor moeten de standplaat sen worden vergroot. Het bestem mingsplan dat nu regelt wat de camping kan ondernemen op het eigen terrein, dateert van 1970 en bepaalt veel tot in detail. Dat is niet meer van deze tijd, vinden on dernemer en dagelijks gemeentebe stuur. De exploitanten vragen daar om aanpassing van het bestem mingsplan. De gemeenteraad van Noord-Beveland besluit donder dag over het plan. MIDDELBURG - De strijd om het Zeeuws Kampioenschap sloep roeien bij de mannen is gewon nen door het team Seahorse uit Kortgene. Dat heeft Snocque Deux uit Bruinisse verslagen. Seahorse presteerde zaterdag tij dens de Grachtenrace in Amster dam beter dan Snocque Deux. Het Kortgeense team werd daar 17e, de Bruse roeiers eindigden op plaats 40. De uitslag van de wedstrijd in Amsterdam telde mee voor het Zeeuws kampioenschap. Dat ging dus naar Seahorse. Bij de dames ging de Zeeuwse titel naar het team van de Zeeuwse Deernen. Dat won het provinciale kampioenschap voor de derde keer. foto Kees Verweel door Frank Balkenende Klanten in Wolphaarts- dijk, 's-Heer Arendsker- ke en 's-Heer Hendriks kinderen krijgen vanaf 1 januari een andere leverancier van hun warme maaltijd. Het Nijver heidscentrum, het re-integratiebe- drijf van de gemeente Goes, neemt Tafeltje-Dekje over van zorgcentrum De Kraayert in Lewe- dorp. De gemeente Goes zette eerder de warme-maaltijdvoorziening voort van Maaltijd@home, het particulie re bedrijf dat tot april dit jaar elke dag de warme hap bezorgde bij 185 (overwegende oudere) klanten in Goes en omgeving. De drie wes telijke kernen van de gemeente werden nog vanuit De Kraayert be diend, maar Goes neemt ook die taak per 1 januari over. De maaltijden worden bereid in het pand van Verbart Reclame aan de A. Plesmanweg op de Poel I, naast het voormalige onderkomen van Maaltijd@home. Dat laatste be drijf sprong in 2009 in het gat dat zorggroep Ter Weel achterliet. Dat was gestopt met de bereiding en distributie van het dagelijks diner. Toen Maaltijd@home de stekker er uit trok, nam de gemeente de maaltijdvoorziening over, omdat ze er aan hecht dat klanten elke dag een goede warme hap op tafel krijgen. Tafeltje-Dekje is nu een stevige jonge loot binnen het Nij verheidscentrum, dat zich ontpopt als een steeds breder functione rend re-integratiebedrijf. Oorspronkelijk is het Nij verheidscentrum aan de Houtkade opgezet als een test- en trainingscentrum, waarin iemand die een uitkering aan vraagt (verplicht) de eerste zes we ken verblijft. Een tussenstation op het pad van werkloosheid naar werk. In die zes weken wordt beke ken wat iemand kan en wat er no dig is om hem of haar aan een baan te helpen. Het credo is: houd ze uit de bijstand. Goes heeft nu zo'n 600 uitkeringsgerechtigden. Overigens komen er niet alleen mensen die een bijstandsuitkering aanvragen (WWB) terecht. Ook werkloos geraakte Goesenaren (WW) en jongeren (WIJ) krijgen een duwtje in de rug richting ar beidsmarkt. Door scholing, werker varing opdoen zoals demontage Laswerk in het Nijverheidscentrum in Goes, waar uitkeringsaanvragers de van elektrische apparatuur of las sen, of door detachering, zoals het schoonmaken van sportkantines. Of soms vindt een banenjager bin nen enkele weken een geschikte ar beidsplaats. Het 'model Soest', dat Goes in 2008 overnam, werkt buitenge woon goed, vindt wethouder Jan de Pooter (PvdA, sociale zaken). De gemeente, veel minder afhan kelijk van landelijke grote re-inte gratiebedrij ven, kan er maatwerk leveren. „De dag nadat je je uitke ring hebt aangevraagd, zit je al in het Nijverheidscentrum. Bij de een zul je blij zijn dat hij er op tijd is, omdat hij geen arbeidsritme heeft. De ander kun je misschien meteen onderbrengen bij een regu lier bedrijf', legt klantmanager ac tivering Jan-Kees Kareis van het Nijverheidscentrum uit. Sinds de crisis in 2008 kloppen steeds meer jongeren aan. Vaak al leen met de vraag over opleidings mogelijkheden. Prima, vindt wet houder Jan de Pooter. „Ze komen niet meteen om een uitkering vra gen. Nee, al dan niet gestuurd door school of ouders, willen ze hulp om een keuze te maken uit het leeraanbod. Ook daarin kun nen we wat betekenen." Goes ging bij de start van het Nij verheidscentrum uit van zo'n 100 re-integratieklanten per jaar. Erva ring leert dat het er per jaar dik 160 zijn. De crisis die in 2008 we reldwijd de kop opstak, is daar me de debet aan. Om die reden is vorig jaar een Zeeuws actieplan in elkaar gesto ken om te zorgen dat jongeren niet de dupe van de economische dip zouden worden. De dertien ge meenten kregen miljoenen rijks- geld om te voorkomen dat ze lang- WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22