i8| geland 50V. Leerlingen ROC knappen Minder plek parkeren op Veerse Dans Eigenaar gesloten coffeeshop vraagt heropening Sixty Two Nostalgie van oude zwemschool aan het kanaal blijft bestaan m&sssakfÊ tilroeoptiek Woningbeurs Woonland in plaatwerkerij dinsdag 12 oktober 2010 W BETAALBARE BRILMOOl M walstiaat 81 vlissingen 0118-412370 wwvv.tilroe.r.! door Maurits Sep VROUWENPOLDER - Op de Veerse Dam verdwijnt een klein aantal parkeerplaatsen. Dat komt door de aanleg van een parallelweg langs de nieuwe N57. Die parallelweg komt aan de noordzijde (de kant van de zee) langs de bestaande weg. De weg gaat ten koste van 85 parkeerplaat sen aan die kant. Daar komen zes tig nieuwe parkeerplaatsen voor te rug. Dat kan omdat door herinrich tingsplannen voor de Veerse Dam enkele horecazaken van die noord zijde verhuizen naar de zuidzijde (kant Veerse Meer). De gemeente Veere eiste lange tijd dat alle 85 parkeerplaatsen gecom penseerd zouden worden aan de zelfde kant van de weg. Door de herinrichtingsplannen voor de Veerse Dam is dat uitgangspunt losgelaten. Dat betekent dus wel dat er 25 plaatsen minder overblij ven. Aan de Veerse Meerzijde is welis waar plaats voor extra parkeer ruimte, maar het Veerse gemeente bestuur twijfelt bij nader inzien of die plaatsen wel nodig zijn. Het vermoedt dat er toch wel genoeg ruimte is. Ook het waterschap verliest door de parallelweg parkeerplaatsen op de Veerse Dam. Het schap wordt volgens de gemeente gecompen seerd in parkeerplaatsen of in geld, om het gemis aan parkeergelden te dekken. VLISSINGEN - In de Zware Plaatwer kerij op het voormalige Scheldeter- rein in Vlissingen wordt komende vrijdag en zaterdag de woning- beurs Woonland gehouden. Op de beurs zullen onder meer Walcher- se ontwikkelaars, woningcorpora ties, de gemeenten Vlissingen en Middelburg, een architectenbu reau en een tuincentrum informa tie geven. Bezoekers kunnen op de hoogte worden gebracht van het totale woningaanbod in Mid den-Zeeland, zowel koop- als huur woningen. Openingstijden: vrijdag van 13.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. De beurs is gratis toegankelijk. www.woonland.nu door Selma Osman Het botenhuis aan het kanaal in Vlissingen heeft een nieuwe ei genaar. Het ROC Zeeland heeft het pandje overgenomen van de Hoge school Zeeland. De HZ gaf vier jaar geleden al aan van het ge bouw af te willen. ROC-studenten van verschillende studierichtingen worden ingezet om het botenhuis op te knappen. Als het werk van de technische-, metaal- en maritieme studenten er op zit, kan er weer comfortabel les worden gegeven. De Vlissingse Zeevaartschool gebruikt de oude zwemschool al tientallen jaren om studenten vaardigheden aan te le ren. Al dragen bladderende kozij nen en een oliegestookte kachel niet bij aan de sfeer. Ook buiten laat het verval zich zien: een groot deel van de muren is ontsierd door graffiti. „Wilde plannen heeft het ROC niet", laat hoofd Facilitaire Zaken Peter Rieteco weten. „We hebben maar een beperkt budget." Alleen het hoognodige wordt gedaan om het verval terug te dringen. Het is zeker niet de bedoeling om het ge bouw in originele staat terug te door Jan van Ommen DEN HAAG - De burgemeester van Middelburg heeft ten onrechte cof feeshop Sixty Two gesloten omdat de uitbater niets kon doen aan ver koop van softdrugs aan een Duitse zeventienjarige jongere, zei de raadsman van uitbater Giel de Kin kelder. Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg sloot in 2008 Six ty Two definitief, omdat de coffee shop aan de Sint fanstraat voor de vierde keer op rij was betrapt op de verkoop van softdrugs aan een minderjarige. De Kinkelder is het niet met die brengen. „Dat is onbetaalbaar. Met een goed verfje en netjes opge ruimd, ziet het er straks weer an ders uit." Jammer, want er zijn veel aardige details bewaard gebleven. Zoals de houten poort die de twee gebou wen met elkaar verbindt, kleed hokjes en de twee pierenbaden. Hier en daar zijn ook de contou ren van de karakteristieke boogra men nog zichtbaar. Voor Rieteco is de jongste aan winst van het ROC niet zomaar een locatie. Hij heeft er als klein mannetje nog zwemmen geleerd. „Ik zie me nog staan met m'n wol len zwembroek aan. Zo eentje die je met één hand omhoog moest houden, anders zakte hij af Je be gon met kurken aan in het pieren- badje en als je goed kon zwem men, mocht je op de vlonder", wijst hij aan. „Heel wat Vlissingers hebben hier, rillend van de kou, aan de kant gestaan." Nostalgische gevoelens borrelen op nu hij er weer rondloopt. „Het eerste waar ik aan moest denken, was de sprits die ik van mijn moe der kreeg als ik klaar was. Die kon je hier bij een loketje kopen." Te genwoordig dringt vooral de geur van 'boot' zich op en liggen er dik ke opgerolde touwen. Het gebouwtje houdt zijn maritie- straf eens en stapte via de recht bank naar de Raad van State. Die behandelde de zaak gisteren. „De jongen bleek een identiteits kaart van zijn meerderjarige broer te hebben gebruikt toen hij soft drugs in mijn coffeeshop kocht. De jongen leek erg veel op zijn broer. De rechtbank zei deson danks dat je in geval van twijfel geen drugs mag verkopen. Maar we hebben zo vaak jongeren die jonger dan 18 lijken maar zich toch als meerderjarige identifice ren. Zelfs de politie had bij een controle eerst niet door dat de jon gen de identiteitskaart van zijn broer bij zich had", verklaarde uit- me bestemming geeft Rieteco aan. Het ROC Zeeland (mbo) deelt de Zeevaartschool aan de boulevard met de HZ (hbo). Bij de verkoop van het botenhuis is volgens Riete co bedongen dat de hbo-studen- ten in de toekomst mogen blijven oefenen op de unieke locatie aan het water. „In de zomer komen hier bijna dagelijks studenten om met boten en touwen te stoeien. Ze kunnen hier vaardigheden aan leren zoals netten boeten, het aan- en afmeren van boten, touwen splitsen en stroppen maken." De HZ kondigde in 2006 aan het botenhuis niet langer nodig te heb ben. De school wil meer studen ten aan het roeien en kanoën krij gen. En dat is lastig op een plaats waar roeiboten het water niet in kunnen. Ook andere verenigingen die het botenhuis regelmatig ge bruiken, mogen dat blijven doen, zegt Rieteco. „Maar feestjes met harde muziek willen we niet meer. Als het botenhuis Is opgeknapt, moet het wel netjes blijven." Rieteco noemt het 'een aardige uit daging' om met 25.000 euro en hulp van de leerlingen het gebouw weer netjes te krijgen. „De staat van onderhoud is dramatisch. Daar schrok ik van. Maar als Vlis- singer zeg ik: 'hartstikke leuk dat dit pand behouden kan blijven'." bater De Kinkelder voor de Raad van State. De gemeente Middelburg vindt de coffeeshopverkoper toch beter had moeten opletten. Volgens de ge meente is het duidelijk dat minder jarigen trucs gebruiken om zich als meerderjarige voor te doen. En als het mis gaat, is het risico voor de coffeeshophouder. De Raad van State gaat nu uitzoe ken of de burgemeester van Mid delburg de coffeeshop definitief mocht sluiten of dat er toch nog ruimte is voor heropening van de tent. De uitspraak volgt binnen enkele weken. De voormalige zwemschool aan het FONTEINEN VAN AARDE Het oorlogsdagboek van Jaap Komejan zie www.pzc.ni/oorlogsdagboek Over de laatste maanden voor de be vrijding van Walcheren. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Augustus 1929. Opening eerste Vlissingse zwem- 1943. Zwemschool op last van de 1953. Opening nieuwe zwemschool aan de westzijde van het schoool aan de oostzijde van het Kanaal door Duitsers afgebroken. Kanaal door Walcheren. Walcheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20