'Voorkeursbeleid noodzakelijk' 'Handleiding scheiding in onderwijs' PZC 13 25 Vandaag bij deze krant de bijlage Buiten OVERHEIDSVACATURE5 FNV: kabinetsplan om kwetsbare groepen niet langer voorrang te geven volstrekt fout signaal Schouwburgplein Rotterdam wordt groot geschiedenisboek Jackpot is droom Aftellen in Chili Zwerfjongeren Anneke van Giersbergen slaat nieuwe weg in Johnny de Jaeger zwaar geschorst DINSDAG 12 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 239 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DE N HAAG - Het kabi net-Rutte/Verhagen geeft een vol strekt verkeerd signaal af door het voorkeursbeleid voor vrouwen en allochtonen bij overheidsvacatures te schrappen. Dat zegt FNV-voor- zitter Agnes Jongerius. „Met het oog op de krappe arbeids markt hebben we straks iedereen nodig. Daar heb je soms een voor keurs- en emancipatiebeleid voor nodig. De overheid zou daarbij het goede voorbeeld moeten geven." Allochtonen hebben drie keer zo veel kans om werkloos te worden en de doorstroom van vrouwen naar topfuncties verloopt ook nog niet soepel, zegt Jongerius. „Maar in plaats van na te denken over versterking van maatregelen om de participatie te stimuleren, schaft dit kabinet het voorkeursbe leid maar af" De FNV-voorzitter erkent dat niet altijd duidelijk is wat het voorkeurs- en diversiteits- beleid tot nu toe heeft opgeleverd. „Maar dat is geen reden om ermee te stoppen. Kwetsbare groepen hoeven niet tot in lengte van da gen een voorkeursbehandeling te krijgen, maar voorlopig is helder dat ze nog wel een duwtje in de rug nodig hebben." De afschaffing betekent dat in personeelsadverten ties van overheidsorganisaties niet langer het zinnetje 'bij gelijke ge schiktheid geven wij de voorkeur aan een vrouw of een persoon be horende tot een etnische minder heidsgroep' prijkt. De nieuwe regering stelt dat selec tie voortaan moet plaatsvinden op basis van kwaliteit. Kenniscen trum E-Quality voor emancipatie, gezin en diversiteit noemt de af schaffing 'zonde van alle inspan ningen jaren om deze kwetsbare groepen aan de slag te krijgen'. Co- rine van Egten van E-Quality „Zonder stimulans van de over heid valt te betwijfelen of het be drijfsleven nog moeite zal doen om meer vrouwen en allochtonen aan te nemen." ROTTERDAM - Het Schouwburgplein in Rotter dam is sinds gisteren omgetoverd tot een ge schiedenisboek in de vorm van een tijdlijn. Deze waarin af en toe ook geluiden zijn te horen, visualiseert een reis door de stadsgeschiedenis, foto Robert Vos/ANP immmsmsm® DEN HAAG - Zaterdag valt de jack pot van 36 miljoen euro. Maar nie mand die zich interesseert in de winkans, zegt kansspeldeskundige Sytze Kingma. „Iedereen weet dat die miniem is, tenzij je véél loten koopt. Je koopt een droom." pagina 4/5: 'lichte gekte' COPIAPO - De redding van de Chi leense mijnwerkers begint morgen om 05.00 uur. Tests met de red dingscapsule verliepen succesvol. pagina 10/11: aanpassen aan le ven in het licht www.pzc.nl/mijnmirakel MIDDELBURG - De laatste tien jaar is er amper iets veranderd in de aanpak van het probleem van Zeeuwse zwerfjongeren. Een aan valsplan moet daar verandering in brengen. pagina 2 en 3: niet nóg meer pra ten en rapporteren pagina 3: commentaar Een hoofdprijs van 36 miljoen is bezopen ropv reacties: 511 Politie moet geen bonnen uitdelen, maar boeven vangen eens 77% oneens; 23% DEN HAAG - Iedere school moet een scheidingshandleiding krijgen waarin staat hoe leerkrachten moe ten handelen als ouders van een leerling uit elkaar gaan. Dat be toogt socioloog en echtscheidings- deskundige Ed Spruijt van de Uni versiteit Utrecht. Hij verbaast zich erover dat scho len vaak wel handleidingen heb ben voor als een van de ouders komt te overlijden, maar niet wan neer ouders de relatie verbreken. „En dat komt veel vaker voor." In de handleiding moeten komen te staan wie er op school het vaste aanspreekpunt is voor zowel het kind als de ouders. Die docent weet wat scheidingen teweeg kun nen brengen bij kinderen en houdt daarom het gedrag en de schoolprestaties van de leerling goed in de gaten. Hij brengt ook de nieuwe gezinssituatie in kaart. Zo is het belangrijk te weten wan neer een ouder verhuist of bij een nieuwe vriend of vriendin intrekt. „Er zijn vaak twee adressen waar de post van school naar toe moet. Nu gebeurt het vaak dat maar één ouder bericht krijgt." Er zijn pro gramma's voor scholen ontwik keld waarbij leerlingen van geschei den ouders in groepjes met elkaar over de breuk praten. Vandaag is er in Driebergen een congres over scheiden en kinderen. 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1