4 Gay Pride geen plezier5 hailand... goedkoper kan niet! 889 irfstipreizen.nl 8i - 'Mijnwerkers vrijdag boven' Hevige rellen rond mars in Belgrado Dam bij gifreserveir Hongarije 'stabiel' Grote winst Weense rechtspopuSisten Verkiezingen Kirgizië verlopen vreedzaam Regering Israël stemt in met omstreden eed Voordeelreis Thailand -15 dagen (v.a. Amsterdam) Voordeelreis Thailand -15/16/17 dgn (v.a. DUsseldorf) f V.a. Amazing Thailand -15 dagen Thailand Compleet - 22 dagen maandag 11 oktober 2010 CO PIA PO De 33 mijnwerkers die sinds begin augustus diep onder de grond in een mijn in het noorden van Chili zitten opgesloten, worden waar schijnlijk woensdag en donderdag naar boven gehaald. De Chileense, minister van Mijnbouw Laurence Golborne verwacht dat alle mijn werkers, 32 Chilenen en een Bolivi aan, vrijdag weer boven de grond k BOEDAPEST Een beschadigde dam bij een slibre- servoir in Hongarije bleek gisteren 'stabiel'. De autoriteiten hadden za terdag de vrees geuit dat de dam het zou begeven en opnieuw een grote hoeveelheid giftig slib zou weglopen. Uit voorzorg is daarom een dorp ontruimd. Vorige week brak een andere dam van het reser voir, met een giframp tot gevolg. WENEN Bij deelstaatverkiezingen in de Oos tenrijkse hoofdstad Wenen heeft de rechtspopulistische FPÖ giste ren winst geboekt. De partij ver dubbelde bijna haar aandeel aan stemmen, van 14,8 procent in 2005 naar 27 procent nu. De FPÖ voerde een campagne die bol stond van kritiek op buitenlanders en islam. zijn. Zaterdag voltooiden reddings werkers met een boorinstallatie de schacht van 624 meter die voor het optakelen dient. De kompels ko men een voor een naar boven in een stalen reddingscapsule. Owww.mijnkrant.nl/bustenland Meer over de kompels in het weblog 'Mijnmirakel in Chili' BISJKEK De parlementsverkiezingen in het roerige Kirgizië zijn gisteren rustig verlopen. Er deden zich geen inci denten voor, zei een waarnemer van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa. De uitslag is nog onvoorspelbaar. De opkomst was volgens de kiescom missie 43 procent. Zo'n 2,8 miljoen mensen mochten stemmen. JERUZALEM De Israëlische regering heeft giste ren een controversieel wetsont werp goedgekeurd dat alle nieuwe burgers dwingt trouw te zweren aan Israël als een 'joodse en demo cratische staat'. Dat meldden Israë lische media. Palestijnen die in Is raël wonen, menen dat de eed ra cistisch is. door onze correspondent Joost van Egnnond De sfeer is onwerkelijk in de Servische hoofdstad Belgrado. Agenten in volle bewapening vormen een menselij ke keten die toegangswegen af sluit. Relschoppers in zwarte capu chons vallen hen aan. Ze gooien stenen en rookbommen. De vijfduizend agenten leveren een ware veldslag met duizenden demonstranten tegen de Gay Pri de Parade. Er vallen tientallen ge wonden, onder wie veel agenten. Binnen het politiekordon verzame len zich enkele honderden men sen. Harde muziek en ballonnen in regenboogkleuren moeten de sfeer erin houden. Dit is de eerste Gay Pride Parade in Belgrado sinds in 2001 een mars uit elkaar werd geslagen. Marianne is er met haar vriendin. Ze is wel eens in Ne derland op een Gay Pride geweest. „Dit is... anders", zegt ze met een understatement. „Dit is niet voor het plezier, dit is een protest. Mijn vriendin en ik leven acht jaar sa men en we hebben geen rechten." Met de politieinzet is ze blij. „Dit is de enige manier om het doen. We staan al een uur veilig", zegt ze met een zenuwachtig lachje. Vorig jaar werd de parade afgelast, omdat de politie de veiligheid niet kon garanderen. Servië kent een grote kern van ultraconservatieven die zich fel verzetten tegen accepta tie van homoseksualiteit. „Natuurlijk is het een eerste stap dat we hier kunnen zijn", zegt Ja- na Miloradovic. „Maar het is kunst matig. Voor mij is het pas een gro te dag als we hier kunnen lopen zonder al die agenten." De mars bestaat uit een rondje om het blok. Veel mensen blazen op een plastic fluitje. Ze worden over stemd door gejoel van relschop pers en geloei van ambulances. Aan het einde van de route wach ten bussen die de deelnemers naar willekeurige plekken in de stad rij den, ver uit de buurt. Vandaar kun nen ze, met hun regenboogvlag- gen veilig opgeborgen, naar huis. www.mijjnkrant.nl/buitenland Zie hoe de situatie ook in 2001 uit de hand liep Deelnemers aan de Gay Pride Parade, veilig binnen het politiekordon dat hen beschermt. foto Koca Sulejmanovic/EPA THAILAND Nog nooit zo voordelig naar Thailand! De inkopers van Stip Reizen waren onlangs in Thailand en slaagden erin om beslag te leggen op ongelooflijk laag geprijsde rondreizen naar het 'Land van de Eeuwige Glimlach'. Want zeg nu zelf: 798 voor een 2-weekse rondreis, inclusief non-stop vliegreis, alle luchthaventaxen (t.w.v. ca. 240), transfers, uitstekende hotels, dagelijks ontbijt, excursies en Nederlands sprekende reisleiding is toch ook geen geld? Wiltu langer op vakantie? Boekdan de completes- weekse rondreis vanaf slechts 1098... Maar wees er snel bij want OP OP! Vertrek nov. t/m mrt. Rondreis naar o.a. Bangkok, Damnoen Saduak, River Kwai, Ayutthaya én een paar dagen strand in een comfortabel hotel in Pattaya/Jomtien. Zie www.stipreizen.iil/thant Vertrek nov. t/m mrt. Rondreis naar o.a. Bangkok, Damnoen Saduak, River Kwai, Ayutthaya én een paar dagen strand in een comfortabel hotel in Pattaya/Jomtien. Zie www3tipreizen.nl/thart fers rondreis p« touringcT* strandv^r am °f Düsseldorf t">ns- met ontbijt diverse excursies kant,e*verbll'if in goede hotels Vertrek dec. t/m mrt. Rondreis naar o.a. Bangkok, River Kwai, Ayutthaya, Chiang Mai en Lopburi én een paar dagen strand in een comfortabel hotel in Cha-Am. Zie www.stipreizen.nl/thath *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8