krijg ik hier weer terug' eeland 115 OR theater betwist goedkopere aanpak Schap handhaaft verdeling kosten Fietser gewond bij aanrijding in Thoien Ki ndersporti nstu if in Heinkenszand Pierron vertelt over Franse uitdrukkingen Te hard gereden Gezellig Wedstrijden brandweer in sombere sfeer Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG maandag 11 oktober 2010 GOES - Eigenaren van natuurgebie den moeten in het nieuwe water schap Scheldestromen geen groter aandeel gaan betalen in de water- schapskosten. Dat blijkt uit antwoorden van het bestuurlijk overleg op een voorstel van Francois Babijn (Onafhankelij ke Waterschapspartij) voor een eer lijker verdeling van de kosten. Hij oppert om daarbij de waarde van de grond te hanteren. De waarde van natuurterreinen is 20 procent van de waarde van agrarische grond, maar eigenaren van natuur terreinen betalen in verhouding slechts een schijntje. Volgens het bestuurlijk overleg heeft de waar de niets te maken met het kosten- aandeel. „Het is dus niet mogelijk de 20 procent waardering van na tuur als percentage kostenaandeel te nemen in de totale kosten voor het watersysteem." THOLEN Op het fietspad langs de Nieuwe Postweg bij Thoien kwamen vrij dagavond een 15-jarige fietser en een 17-jarige bromfietser met el kaar in botsing. Dat gebeurde toen de bromfietser het meisje passeer de. Volgens de politie voerde zij geen verlichting, waardoor de bromfietser haar over het hoofd zag. Het meisje viel en kneusde daarbij haar heup. HEINKENSZAND In de Stenge in Heinkenszand wordt komende woensdag een kin- dersportinstuif gehouden. De sport hal wordt dan omgebouwd tot een sportcircuit. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen mee doen. De kosten bedragen 3,40 eu ro. De instuif begint om 13.30 uur en duurt twee uur. De exploitatie van de schouwburg in Middelburg wordt niet goedko per als Theater BV dat werk over neemt van Theater Exploitatie Zee land (TEZ). Dat zegt de Onderne mingsraad van TEZ. De OR vreest dat TEZ het zwaar krijgt als de ho reca en facilitaire dienstverlening naar Theater BV worden overgehe veld. Bovendien is de OR bang dat Goes het voorbeeld van Middel burg volgt en de exploitatie van theater De Mythe en podium 't Beest ook weghaalt bij TEZ. Inmiddels zou Goes gevraagd zijn wat ze van plan is. KLOETINGE Agnès Pierron is woensdag 13 okto ber te gast bij de Alliance Fran^aise Coeur de Zélande. Zij vertelt over typisch Franse uitdrukkingen. De bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis Amicitia aan de Schimmelpenninckstraat in Kloe- tinge. Voor leden is deze gratis, an dere bezoekers betalen 5 euro. De avond begint om 20.15 uur. Zoveel paarden en pony's vangt Jolanda Verheijen momenteel op in de Navajo Ranch in Poortvliet Ook mishandelde en verwaarloos- de kippenganzen, geiten en katten vinden er een piekje. Jolanda Verheijen blijft in Rotterdam wonen, maar zal vaak in Poortvliet te vinden zijn. „Hier wil ik een nieuwe start maken." foto's Willem Mieras N1EUWDORP - Een 40-jarige Vlissin- ger moest zaterdagmiddag zijn rij bewijs inleveren in Nieuwdorp. Hij reed daar op zijn motor met een snelheid van 160 kilometer per uur over de Bernhardweg. De maximum snelheid daar is hon derd kilometer per uur. GOES - Goed nieuws voor stelletjes met ruzie. Ook zij kunnen nu even uit rusten in recreatiegebied de Hollandse Hoeve in Goes. In het kader van het project kunstbankjes is daar nu een bank geplaatst met een betonnen muur in het midden. Hij staat in schril contrast met de hartjes-bank, even verderop, in totaal komen er twintig kunstbankjes. foto Rob Paardekam SLUIS - De vaardigheidstoetsen voor de Zeeuwse brandweer wer den zaterdag in Sluis overscha duwd door het plotse overlijden van brandweercollega Jaap de Bliek uit Breskens. Daarom was er geen feestelijke stemming en hing de vlag half stok. Zeven korpsen hadden zich afgemeld, zodat er 25 groepen aan de start verschenen. Uit respect voor de overleden colle ga was er geen feestelijke prijsuit reiking. De deelnemers kregen de uitslag mee naar huis in een geslo ten envelop. De winnaars van de vier speelbanen waren Nieuw-Na- men I, Zuiddorpe, Wemeldinge en 's Heer-Arendskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89