'Mijn goede humeur Elektrisch rijden is wel even wennen 14 Kapelse maakt indruk met eigenwijze foto's SIIU POORTVLIET Na een reeks nare gebeurtenissen in Barendrecht is dierenopvangcentrum de Navajo Ranch neergestreken in Poortvliet. Oprichtster Jolanda Verheijen is opgelucht. Slangenarend voor de eerste keer gesignaleerd in Zeeland Zeeuwse Deernen beste sloeproeiers maandag 11 oktober 2010 i 'y'' door Rob Paardekann KAPELLE - Vijf jaar geleden besloot Esther Schog uit Kapelle het hele maal anders te gaan doen. Ze stop te met haar baan als management assistente om beroepsmatig de fo tocamera ter hand te nemen. Nu is ze één van de toonaangevende bruidsfotografen in het land. Schog (38) is al twee keer genomi neerd voor de Bruidsfoto Award. Gisteren was er een nieuw hoogte punt in haar nog korte carrière. Sky Radio schreef onlangs een wedstrijd uit waarbij toekomstige bruidsparen een droomhuwelijk konden winnen. De winnaars wer den gisteren (op 10-10-10) door de bekende zanger Alain Clark in de echt verbonden. „Ik ben door het toonaangevende blad Bruid 8c Bruidegom gevraagd om de fotoreportage te verzor gen", vertelt Esther. „Dat is een BURGH-HAAMSTEDE - Voor het eerst is in Zeeland een slangenarend ge signaleerd. Het dier is gespot door Maarten Sluijter en George Tanis van respectievelijk de vogelwerk groepen Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. „We zaten bij de trektelpost even ten noorden van de Brouwersdam toen we hem zagen. Later is hij gezien ten heel grote eer. Eigenlijk voelt het nog steeds een beetje onwerke lijk." Vorig jaar, toen het winnende paar op 9-9-9 trouwde, was de Ka pelse ook al gevraagd. Toen had ze echter al andere verplichtingen. „Een beetje jammer was dat wel", geeft ze toe. „Want toen was Mar co Borsato erbij, en laat dat nou net mijn favoriete zanger zijn. Lang heb ik er niet mee gezeten, hoor. Ik heb die dag een prachtige reportage van een ander bruids paar gemaakt." Esther, die ook portretfoto's maakt in haar studio aan de Weeg bree in Kapelle, omschrijft haar stijl als stoer, eigenwijs en mo- disch. „Ik hou niet van dat geijkte klassieke werk", voegt er eraan toe. „Geef mij maar bruidsparen die open staan voor iets anders." www.estherschogfotografie.nl door Rob Paardekam Tevreden kijkt Jolanda Ver heijen kijk in het rond. „Hier krijg ik mijn goede humeur weer terug", zegt ze. Aan de Hogeweg in Poortvliet heeft de Rotterdamse een nieuwe stek gevonden voor haar dieren opvangcentrum, de Navajo Ranch. In Barendrecht, waar de opvang tot vrijdag was gevestigd, maakten vandalen haar leven tot een hel. „Dit voelt als een nieuwe start." „In Barendrecht heeft het no'oit echt geklikt met de omgeving", geeft Jolanda (47) toe. „Hoe het komt? Pfïf, misschien omdat ik erg direct ben", gokt ze. „Ik neem geen blad voor de mond. „Toen een paar onverlaten mijn hond blind hadden geslagen, wilde de dierenarts hem laten inslapen. Ik zeg tegen hem: als jouw vrouw blind wordt, geef je haar toch ook geen spuitje? Van dat soort opmer kingen schrikken sommige men sen, maar zo ben ik nou eenmaal." De mishandeling van haar hond is slechts het topje van de ijsberg. In Barendrecht had Jolanda, die in Rotterdam woont, om de haver klap ellende. Er werden vernielin gen aangericht en de dieren wer den mishandeld. Pas nog trof ze vijftien kippen onthoofd aan. Ook twee geitjes en een pony lieten on langs het leven na te zijn mishan deld. Toen duidelijk werd dat Jolanda in Poortvliet een stal kon huren, wil de ze haar dieren zo snel mogelijk verhuizen. Vrijdag kwamen de 32 opgevangen paarden en pony's naar de Hogeweg. Hoewel zij de basis vormen, vangt Jolanda ook andere mishandelde en verwaar- 'Ik zeg tegen hem: als jouw vrouw blind wordt, geeft je haar toch ook geen spuitje' V loosde dieren op. Kippen, ganzen, geiten, poezen, ze zijn allemaal welkom. „Als liet kan, probeer ik een nieuw plekje voor ze te vin den. Alleen de paarden blijven." Ondanks de nare gebeurtenissen wordt het onderkomen in Baren drecht niet helemaal afgestoten. Daar worden de dieren straks eerst een tijdje opgevangen voor ze naar Poortvliet komen, om beter te wor den. De oprichtster van de Navajo Een foto die Esther Schog gisteren maakte tijdens het Sky Radio-huwelijk dat werd voltrokken door zanger Alain Clark (midden). foto Esther Schog zuiden van de Oosterscheldeke- ring", zegt Maarten Sluijter. De slangenarend komt voor in Oost- Europa en trekt naar Afrika om te overwinteren. Normaal gesproken vliegt hij dan niet over Nederland. „Het is een dwaalgast, dat komt door de harde oostenwind. We hadden meteen door dat het om een bijzondere vogel ging." Dochter Charmaine is de rechterhand van oprichtster Jolanda Verheijen. Zij gaat bij de nieuwe vestiging van de Navajo Ranch in Poortvliet wonen. door Rob Paardekam GOES - De ZMf liet mensen zater dagmiddag kennismaken met elek trisch rijden. Dat gebeurde op het testcircuit van rijschool Dek op be drijventerrein De Poel. Ongeveer twintig belangstellen den maakten gebruik van de moge lijkheid om een testrit te maken in een elektrische auto. „Dat was voor de meeste mensen even wennen", stelt Janneke Don kers van de ZMf. „Je hoort de auto niet starten en denkt: doet hij het nu wel? Daarnaast is niet iedereen gewend aan het rijden in een auto maat. De auto trekt opvallend snel op. Dat verwacht niet iedereen. Toch vonden de meeste mensen met name de stilte wel heel bijzon- dar." Ook Ecoscooter Zeeland was aan wezig om mensen kennis te laten maken met de elektrische scooter. Daar werd enthousiast gebruik van gemaakt. Wheels4all kwam de buurtauto nog eens promoten. De wijken Overzuid en Ouvertute in Goes waren vorig jaar de eerste in Zeeland die zo'n auto kreeg. Sa men met de-ZMf wordt nu onder zocht of de auto in meer buurten in Goes, Middelburg en Vlissingen kan worden ingezet. In Goes lijkt dat te gaan lukken, in Oost en Cen trum bestaat veel belangstelling. O www.zmf.nl www.wheels4all.nl Moeder en zoon maakten zaterdag een ritje op de elektrische scooter tij dens een bijeenkomst over groen rijden in Goes. foto Willem Mieras Ranch blijft in Rotterdam wonen. Dochter Charmaine (23) trekt in het huis naast de stal in Poortvliet. Zij was overigens de reden dat Jo- landa besloot om het opvangcen trum op te richten. „Toen mijn jongste dochter op jonge leeftijd kanker kreeg, dacht ik: als zij het overleeft, ga ik iets voor zieke en gehandicapte kinderen doen." Ze hield woord, want op de Navajo Ranch kunnen deze kinderen nu terecht om een ochtendje of dagje met de dieren bezig te zijn. Vaak bloeien ze dan op. Volgende zo mer wil Jolanda bij de vestiging in Poortvliet zelfs een heus kinder kamp houden. Dat is voor later. Eerst moet ze de harten van de Tholenaren zien te winnen. De Navajo Ranch wordt namelijk ook een paardenstalling voor mensen uit de omgeving. Zo hoopt de Rotterdamse geld te ver dienen om de opvang overeind te houden, want het het vinden van sponsors is moeilijk. Maar toen ze onlangs een advertentie plaatste, kreeg ze negatieve reacties, 'je denkt toch niet dat ik in mijn paard in die bende ga zetten', mail de iemand. Volgens Jolanda heeft dat allemaal met de vorige huur der te maken. „Die liet zijn paar den in dertig centimeter stront staan", zegt ze. „Het was hier so wieso een enorme bende. Het is aan ons om de mensen duidelijk te maken dat wij het helemaal an ders gaan doen." De eigenaresse van de opvang no digt scholen en instellingen voor zieke of gehandicapte kinderen uit om naar Poortvliet te komen. Ook gezinnen met gehandicapte kinde ren zijn altijd welkom op de Nava jo Ranch. Het kost niks. Wie iets wil geven, doet dat, maar niets is verplicht. Jolanda hoopt ook op de gulheid van het Thoolse bedrijfsleven. „Het is moeilijk om het hoofd bo ven water te houden, dus ik zoek sponsors. Wat mij betreft mogen ze hier een groot bord ophangen. Dat wordt gezien, hoor. Het is de bedoeling dat hier veel mensen over de vloer gaan komen." middelburg - Het sloeproeiteam Zeeuwse Deernen is voor het der de jaar Zeeuws kampioen gewor den bij de dames. Tijdens de Grachtenrace in Amsterdam ein digde het team zaterdag als derde van de 35 deelnemende dames- ploegen. De uitslag telde mee voor het Zeeuws kampioenschap en dat hebben de dames nu gewonnen. In de landelijke eerste klasse j gooien ze ook hoge opgen. Daarin zijn ze door hun derde plaats in Amsterdam als tweede geëindigd. Daardoor promoveren ze volgend jaar naar de hoofdklasse. Aan de Grachtenrace deden 35 Zeeuwse sloeproeiteams mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88