Grote kans op meer buurtauto's Verdwaald BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 13 17 Lekker gymen Politie voorkomt vechtpartij" in Goes Inbraak in woning aan Rijksweg Flipland Vrouw drinkt te veel en beledigt agenten almanak Navajo Ranch geeft Jolanda Verheijen goede humeur terug Maandag 11 oktober 2010 Geslaagde vuurdoop voor stevige rockplaat Blof Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl BESPAREN Veel bewoners van Goese wijken Oost en Centrum hebben interesse door Rob Paardekam GOES - De kans is groot dat in Goes binnenkort meer buurtau to's rondrijden. Met name in de wijken Oost en Centrum bestaat veel interesse. Vorig jaar werd in de wijken O ver zuid en Ouverture de eerste Zeeuwse buurtauto in gebruik ge nomen. Dat is een auto die door meerdere gezinnen uit de buurt wordt gebruikt. Hun tweede auto, die vaak maar weinig wordt ge bruikt, kunnen ze dan wegdoen. Deelnemers betalen een vaste abonnementsprijs en per rit een uurtarief en circa twintig cent per kilometer. Volgens initiatiefnemer \Vheels4all is de buurtauto goed koper dan een vaste auto als daar minder dan 12.000 kilometer per jaar mee wordt gereden. Het voor deel zou ongeveer 120 euro per maand bedragen. Na het succes in O verzuid hebben de ZMf (voorheen de Zeeuwse Mi lieufederatie) en Wheels4all de handen ineengeslagen. Ze onder zoeken of er in Goes, Middelburg en Vlissingen belangstelling be staat voor meer buurtauto's. In Goes lijkt dat het geval te zijn. „We hebben een enquête uitgezet en met name in de wijken Oost en Centrum hebben veel mensen in teresse", zegt Janneke Donkers van de ZMf „Ook uit Noord krijgen we reacties, maar wel iets minder." Binnenkort worden in Goes bijeen komsten gehouden voor belangstel lenden. Dan moet blijken of ze daadwerkelijk mee willen doen. „Het blijkt dat mensen nog heel veel vragen hebben", stelt Don kers. „Met name over de beschik baarheid. Als mensen hun tweede auto wegdoen, willen ze wel de ze kerheid hebben dat ze over de buurtauto kunnen beschikken als ze hem nodig hebben. Wij kun nen die garantie geven als ze mini maal 24 uur vooraf reserveren. Als de auto dan ook al door iemand anders is gereserveerd, zorgt Wheels4all voor een andere auto. Enkel als mensen zich heel kort vooraf melden, is de kans aanwe zig dat de auto al weg is." Afgelopen zaterdag werd de buurt auto gepromoot tijdens een dag over groen rijden op het terrein van rijschool Dek in Goes. „Ook daar toonden veel bezoekers inte resse voor het fenomeen", stelt Donkers. pagina 14: elektrisch rijden-is wel even wennen <s*J' "w KRAB3ENDIJKE - Drie jonge leden van gymnas tiekvereniging Sparta Krabbendijke vertoon den zaterdag hun kunsten tijdens een demon stratiedag van de club. Die werd gehouden in het kader van het honderdjarig bestaan. On der het motto Stars of the gymnastics zetten de jeugdleden hun beste beentje voor. Na af loop van de demonstraties werd een aantal ju bilarissen in het zonnetje gezet. De meeste eer ging naar Celie de Graaf, die na een lid maatschap van liefst 61 jaar afscheid nam van Sparta Krabbendijke. Ze stopt met les geven. De gymnastiekvereniging werd opgericht in 1910. Toen konden alleen mannen lid worden. Nu heeft de club 280 leden, onder wie veel meisjes en vrouwen. foto Willem Mieras GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag voorkomen dat twee groepen jongeren met elkaar op de vuist gingen bij de Stenen Brug. Met behulp van een politie hond werden de ruziënde groepen uit elkaar gedreven. Eén man werd aangehouden, omdat hij tot drie keer toe niet voldeed aan het bevel om zich te verwijderen. Latër die nacht werd nog een 26-ja- rige Vlissinger aangehouden voor het beledigen van agenten. SINT PHILIPSLAND Onbekenden hebben tussen vrij dagmiddag 13.00 uur en zaterdag 12.00 uur ingebroken in een wo ning aan de Rijksweg in Sint Phi- lipsland. De politie meldt dat uit het huis en kele goederen zijn weggenomen, waaronder een televisie. Uit een na bijgelegen schuur werd tevens een motorgrasmaaier gestolen. Deze heeft een waarde van enkele hon derden euro's. De politie heeft de zaak in onderzoek. GOES De politie heeft zaterdagavond een 28-jarige vrouw uit Goes aangehou den omdat ze dronken achter het stuur zat en enkele agenten had be ledigd. Dat gebeurde tijdens een al coholcontrole op de Deltaweg. De vrouw wilde niet meewerken aan de ademtest en gedroeg zich verve lend. Toen ze een slaande bewe ging maakte naar een agent werd ze naar het bureau gebracht. Daar bleek dat ze 3,5 keer zoveel gedron ken had als toegestaan. Niet alleen voor de lopers en organi satie is de kustmarathon een hoogte punt, ook een fotograaf van deze krant kijkt er immer naar uit en zet die dag zijn beste beentje voor. Door zijn jarenlange werk voor de krant kent hij inmiddels veel mensen, en dat is wederzijds. Dus onderweg ziet-hij veel bekenden en klinkt regel matig zijn naam. Afgelopen zaterdag, een week na de kustmarathon, was hij in de velden Tip? redactie@pzc.nl rond Middelburg bezig met een heel wat rustiger klusje, toen zijn naam weer klonk, gevolgd door een ver wonderd: Wat doe jij hier nou weer?" Toen hij zich omdraaide stond daar een groepje hardlopers die hij een week eerder ook had gezien. „Ik ben aan het werk, maar wat doen jullie hier?" „We zijn verdwaald. We zijn bij Oostkapelle linksaf geslagen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87