381 sport TTCM moet de titel Het Witte Paard op koers Vlissingen opgelucht door eerste zege Kyle Doesburg helpt Goes aan weer zege Veerkracht Renesse levert thuiszege op EERSTE DIVISIE Middelburgse tafeltennissers onderuit tegen Unicum: 3-7 maandag 11 oktober 2010 'S-HERTOGENBOSCH - De ban is ge broken. Vlissingen greep gisteren in de eerste klasse C van het zon dagvoetbal de eerste overwinning. De Walcherse ploeg won in 's-Her- togenbosch met 4-2 van RK)W. „Dit zou wel eens de ommekeer kunnen zijn", zei assistent-trainer Denny ter Steege na afloop. „Ieder een is heel erg opgelucht." Vlissingen had het in de eerste helft nog lastig en keek tot twee keer toe tegen een achterstand aan. Jocky Hooijmans opende de score, waarna Sinan Coban voor 1-1 zorgde. Nog voor rust werd het 2-1 via Johan Marcé. Toch ging Vlis singen met een 2-2-stand rusten, omdat Björn Langeveld in de 45e minuut een penalty benutte. De strafschop werd toegekend nadat Ridvan Celbi een speler had neer- gehaald. Celbi zag rood, waardoor RKJW met tien man kwam te staan. Diep in de tweede helft hield de thuisploeg nog maar ne gen man over nadat Stefan Netten de rode kaart had gezien vanwege een onbesuisde tackle. Vlissingen leidde op dat moment al met 2-3 via een treffer van Saïd Bouzam- bou. Diezelfde speler bepaalde in de negentigste minuut de eind stand op 2-4. RCS verspeelde gistermiddag tot twee keer toe een voorsprong en speelde met 2-2 gelijk tegen WSC. De Walcherse eersteklasser had de gehele wedstrijd een klein over wicht tegen de taaie Waalwijkers, maar de drie punten konden niet in Oost-Souburg worden gehou den. André Siereveld en Remco Fe- lius scoorden voor RCS. MIDDELBURG - Met drie doelpun ten fundeerde Kyle Doesburg giste ren de vijfde zege van Goes in zes wedstrijden. Op eigen veld ver- sloeg de Goese ploeg Unitas met 4-0 en consolideerde de kopposi tie in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Doesburg scoorde in de vierde wedstrijd op rij bij Goes. Alleen de vroege openingsgoal (achtste minuut) kwam niet op naam van Doesburg. Die kwam op het conto van Mark van Poppel van Unitas, die wilde terugspelen op zijn keeper maar deze met een fraaie lob kansloos maakte. Smetje op de zege was het geblesseerd uit vallen van spits Yves Nyemb. In dezelfde klasse haalde Ooster- hout-Terneuzen het einde niet. Na 42 minuten werd het duel gestaakt nadat scheidsrechter De Kroon werd belaagd door spelers van Oos terhout. Dat gebeurde nadat hij de thuisploeg de derde rode kaart had getoond. Na zeven minuten had hij de eerste twee uitgedeeld. Terneuzen leidde bij het staken met 0-2 door goals van Tom Jan sen en Remco van Leeuwen. Aardenburg verloor met 2-1 bij EBOH. Dwight van Hulle maakte de aansluitingstreffer. door Jos vari Belzen MIDDELBURG - Renesse boekte giste ren in de vijfde klasse B tegen Le- wedorpse Boys de eerste thuiszege van dit seizoen (3-1). DZC'09 liep bij NVS opnieuw tegen een forse nederlaag op (0-5) en kwam voor f de derde keer op rij zelfs niet tot scoren. Koploper Zeeland Sport kwam thuis tegen Hansweertse Boys niet verder dan een 2-2-gelijk- spel en zag Nieuw Borgvliet op de ranglijst langszij komen. Renesse-Lewedorpse Boys 3-1: De wedstrijd begon ongelukkig voor de thuisploeg toen doelman Maarten Kempe de bal uit een hoekschop van Marcel Rooze in zijn eigen doel sloeg: 0-1. De ploe gen waren echter aan elkaar ge waagd en door een treffer van Frenk van Hengel kwam dit nog voor de rust ook op het scorebord tot uitdrukking: 1-1 halverwege. Na de thee was Renesse de boven liggende ploeg. Erwin Wandel bracht de stand op 2-1, waarna Wilco Jochem de wedstrijd defini tief besliste door 3-1 aan te teke nen. Tegenslag was er ook nog voor Renesse dat Martin Stoel met een kuitbeenblessure zag uitval len, die er zodanig uitzag dat hij naar het ziekenhuis werd gebracht. Trainer Martin de Nooijer was na afloop nog niet op de hoogte van de exacte aard van de blessure, maar vreesde voor een gebroken kuitbeen. NVS-DZC'09 5-0: Hoewel het spel van de thuisploeg progressie vertoonde vergeleken met de afge lopen weken en de ploeg voor rust een overwicht had, stond het hal verwege toch slechts 1-0 door een treffer van Merijn Zwagemaker. De bezoekers konden hier slechts één mogelijkheid tegenoverstellen uit een scrimmage voor het doel van NVS. Direct na het begin van de tweede helft verdubbelde Koen Hamers de marge (2-0), waarna de ploeg uit Nieuw-Vossemeer uitliep naar een ruime 5-0-overwinning door Matthé van Schelven en San- der Simons (2x). In de slotfase was er nog een mogelijkheid voor DZC'09, maar de lat voorkwam een tegentreffer. Kwadendamme-Vosmeer 5-0 (0-0). ei gen doelpunt 1-0, Johan Beulens 2-0 (strafschop), Mariusz Mosiej 3-0, 4-0 en 5-0. Zeeland Sport-Hansweertse Boys 2-2 (1-1). Barend Schik 0-1, Khaled Boufra- hi 1-1, Joren Lammers 2-1, Nigel Been hakker 2-2 (strafschop). John Scott ziet het even niet meer zitten na een nederlaag. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard wonnen ook hun tweede wedstrijd in de eerste klas se. Nu werd Venlo met 7-3 versla gen. Venlo-HWP Sas van Gent 3-7: Waar invaller Thibaut Vandenbus- sche zijn goede stelling weggaf was het Hans Groffen die al snel zijn tegenstander op een nul had getrakteerd. Koen Leenhouts was niet bij de les, maar zijn nederlaag werd ruimschoots gecompenseerd door overwinningen van Thibaut Maenhout, Johan Goormachtigh en Tieme Verlinden, die allen in het eindspel het punt binnen sleepten. Het team van Venlo dacht met wat vrouwelijk schoon nog een geheim wapen te hebben, maar Steven Geirnaert was niet on der de indruk en speelde haar van het bord. Terneuzen-Moerkapelle 7,5-0,5: De Terneuzenaren hadden geen kind aan Moerkapelle. Teamleider Gosse Kamminga was tevreden met de flinke overwinning. Zelf was hij als eerste klaar met de over winning op zak, na een tegenoffer geplaatst te hebben. Vervolgens waren het Quinten Ducarmon en Chris Ghysels die wonnen, waar na de wedstrijd gelopen was. Landau Axel-HWP Sas van Gent 2 2,5-5,5: Maarten Rademakers liet geen spaan heel van de Axelse teamleider Win Sinke en Frans Snijders had met een variant van het Hollands Gert-Jan Verhaeren verslagen. De eindstand had nog groter uit kunnen vallen als Adrie den Hamer in gewonnen stelling per abuis geen remise had aange boden. De matchpunten kwamen echter niet in gevaar. Souburg-Krimpen a/d IJssel 5,5-2,5: Een geflatteerde overwin ning viel de Souburgers ten deel. René Tiggelman was al snel klaar met een nederlaag op zak, maar daar tegenover stond de winst van Bert Henderikse die een toren ca deau kreeg van zijn opponent. Na dat Henrik Westerweele ongeluk kig verloren had, had Jeroen Hek huis wel het fortuin. Hij werd over speeld door zijn tegenstander, maar die maakte met het wegge ven van een dame wel een heel abrupt einde aan de partij. Collin Boelhouwer maakte met een schit terend dame-offer het Souburgse feest compleet. HWP Sas van Gent 3-Goes 4-4: André Galle werd voor de leeu wen geworpen tegen Joey Grochal en wist zowaar te winnen. Eric van de Wynkele versloeg Remco van de Braak en Etienne van Leeu wen bond Louis Nieuwenhuijse aan zijn zegenkar. Tegenover deze nederlagen kon Goes de overwin ningen van de talenten Joey van de Braak en Rien de Bock goed ge bruiken. «KR»- xiK.O'r-v-f:-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84