Volleybalsters Forza halen hoog niveau 37 Handballers Delta Sport openen met verrassend makkelijke zege Tafeltennissers van Scaldina en Kerkwerve in degradatienood Domper voor reserves Van der Male redt eer 3B-SD in bekerduel Late tegentreffer wordt hockeyers van HSD fataal maandag 11 oktober 2010 <i_ sssBSB&sij^f saaffiaasats OTS - ®s - ot„r - 'We speelden in de tweede en derde set niet slecht, maar communiceerden niet goed. Dat kostte te veel punten.' Bart Ketting, speler van Forza door Peter van Kouteren bruinisse - De standaardteams van Forza deden in de volleybal competitie goede zaken. De in de promotieklasse uitkomende vrou- wenploeg won ten koste van Jola/Olympus voor het eerst dit sei zoen met 4-0 en nestelde zich op de tweede plaats. De mannen handhaafden in de eerste klasse te gen Yum de ongeslagen status (3-2) en staan eveneens op de tweede stek. VROUWEN Forza-Jola/Olympus 4-0 (25-16, 25-17, 25-22, 25-17): Tegen een ten opzichte van vorig seizoen flink vertimmerde ploeg had Forza wei nig problemen om vijf punten aan het totaal toe te voegen. De thuis ploeg was vanaf het eerste fluitsig naal heer en meester en moest slechts aan het eind van de derde set alert zifn om naar winst af te wikkelen. De vrouwenploeg mocht zich in de eerste thuiswedstrijd vooral aanvallend uitleven. Dat kon door dat de bezoeksters passend geen antwoord hadden op de opslag van de thuisploeg. Spelend in een hoog tempo resulteerde dat in de eerste twee sets in ruime setzeges (25-16 en 25-17. De Schouwse middenaanval, die in de eerste twee sets erg trefzeker was geweest, was in de slotfase van de derde set weer niet te stop- aiiiiiiMimnMnntllHiWii'ffllH' SSK middelburg - De tafeltennissers van Scaldina konden de 8-2-zege van vorige week op Hotak'68 geen vervolg geven. Het Zierikzeese trio werd met beide benen op de grond gezet door een 6-4-neder- laag. Alleen Hotak'68 staat onder Scaldina op de ranglijst in de eer ste klasse. Twee klassen lager heeft ook streekgenoot Kerkwerve alle moeite om het hoofd boven water te houden. Na de 7-3-nederlaag bij koploper Markiezaat staat Kerk werve halverwege de competitie laatste. De jeugd van Scaldina houdt na de 7-3-zege op Hotak'68 riant zicht op de koppositie. Markiezaat 2-Kerkwerve 7-3: Koploper Markiezaat tegen hek kensluiter Kerkwerve. De Reus te gen Klein Duimpje. Simon Boog aard opende sterk voor Kerkwer ve. Tegen Nipius was hij op dreef en won met 10-12, 8-11 en 7-11. Stoffel van de Wekken blijft zoe- pen. Dat leidde in die fase tot de ommekeer. Van 21-22 werd het uit eindelijk 25-22. Met drie setzeges op zak hield Forza in het vierde be drijf de concentratie vast. „Dit is heerlijk", vond Marije Munter. „Vijf punten is goed voor het ge voel." MANNEN Forza-Yum 3-2 (25-15,17-25, 21-25, 25-23,15-11): Een enerverend duel, waarin beide teams wisselend het initiatief hadden. De mannen van Forza begonnen prima en troef den de bezoekers in de eerste set op alle fronten af De dip die daar na volgde, leek naar een ontluiste rende nederlaag te leiden. „Het was een heel gekke wedstrijd", keek Bart Ketting terug. „We speel den in de tweede en derde set niet slecht, maar communiceerden niet goed. Dat kostte te veel punten." Hennie van Liere: „Doordat we achter kwamen, ontstond er pa niek. Ze kunnen volleyballen, maar moeten de rust zien te bewa ren." Yum, dat in die fase ook over een goed sluitend blok beschikte, profi teerde en won twee sets op rij. Pre cies op tijd kondigde zich het Zeeuwse herstel aan. Hard wer kend werd door een zwaar bevoch ten zege in het vierde bedrijf een vijfde set uit het vuur gesleept. Die werd na een ruime marge bij het wisselen van speelhelft overtui gend gewonnen. ken naar de goede vorm. Zijn drie enkelspelen gingen verloren; zijn enige winstpunt kwam uit de dub bel tegen Bogets/Mulder. Samen met Boudewijn Heijboer werd het zeer spannend en met een vierde game van 17-15 en een beslissende vijfde game van 18-16 was de winst binnen. Het derde punt kwam op naam van Heijboer, die meteen zijn laatste wedstrijd speel de voor Kerkwerve omdat hij naar Australië vertrekt. Hij versloeg Ni pius in de vijfde game met 10-12. Smash'70-Scaldina 4-6: Koen van Velthoven begon voortvarend door in vijf games Ludo Gommers te verslaan. Nadat de twee volgen de partijen vrij gemakkelijk in drie games door Hotak werd gewon nen, zorgden Van Velthoven en Tristan Benschop voor een gelijke 2-2-stand door het dubbelspel met 11-2 en twee keer 11-9 in te pal men. Hierna kwamen de Scaldi- door Wim Kakebeeke ZEVENBERGEN - Op de eerste speel dag van de competitie werden er in de eerste klasse van het handbal bij de mannen stevige tikken uitge deeld. Olympia'89 zette eenvoudig Avanti opzij (33-24), terwijl Witte Ster 2 eenvoudig won van PSV 2 met 29-19. Net zo opvallend was het resultaat van de equipe uit Zie- rikzee. De Graaf/Delta Sport won zaterdagavond vrij eenvoudig van Groene Ster: 20-28. Een seizoen te rug was het nog harken voor de punten(24-26). Een prettige boodschap om de competitie zo in te gaan. Trainer Rob de Vos had er in ieder geval niks op tegen. Die zag duidelijk dat de kloof met de Brabanders groter was geworden ten opzichte van een jaar terug. „Groene Ster heeft een jonge groep en is beslist gegroeid. Maar Delta Sport net iets door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport 2 verloren het eerste competitieduel met 38-25 van HMC. Ook de twee andere Zeeuw se tweedeklassers - Orion en EMM verloren hun openingswedstrijd. Orion Rucphen-Orion Heinkens- zand 30-24: Het bezoek van de Be- velandse club leek voor de pauze uit te draaien op een sensatie. In het hoge speltempo was de equipe van John Jansen spekkoper: 6-11. Het geluk was van korte duur. Na de pauze sloeg de thuisploeg het beslissende gat: 22-16. „Er is leuk gedebuteerd, maar het is te makke lijk weggegeven", vond Jansen. HMC-Delta Sport 2 38-25: Het wegvallen van Rick Evertse na de pauze is de bezoekers duur komen te staan. De aanvoerder nam geen enkel risico na aanhoudende klach ten aan de kuit. De routinier keer de voor het eerst weer terug op de na-mannen er vier keer niet aan te pas. De 6-2-achterstand werd hier na toch weer met twee punten op gekrikt doordat Van Velthoven vrij gemakkelijk met twee keer 11-6 en 12-10 Pierre Uitdehaag opzijschoof en Benschop in een spannende vijfgamer Gommers versloeg (11-9 in vijfde game). Jeugd. Hotak'68-Scaldina 3-7: In dezelfde ruimte speelden de Hot- ak-dames de Europacupwedstrijd tegen teams uit Luxemburg en Ita lië. Of dit de Scaldina-jeugd inspi reerde of niet, zij openden met een 3-0-score. Nadat Floris Dijkers soepel van Sybren Maas won, moest Martijn Stouten met een vijfgamer (11-7 in de beslissende) diep gaan tegen Edwin Kommers. Ook Herbert Keijman ondervond met 13-15, 11-6, 9-11, 11-8 en 11-7 veel weerstand van Dennis Over- beeke. De punten van het dubbel spel en van de partij erna werden meer", vindt de Middelburgse le raar. In Zevenbergen stond vooral de verdediging in het middelpunt van de belangstelling. Achterin werd de basis gelegd voor de eer ste competitiezege. „Als ik een cij fer moest geven, zou ik denken aan een 8 of zelfs een 8,5", keek De Vos terug. Hij was duidelijk in zijn nopjes met de vertoning in de achterste gelederen. „Dit schept zo veel vertrouwen binnen een ploeg. Van de flanken is er nauwelijks ge scoord, net als van de cirkel. Maar die betrouwbare dekking zag ik ook al tegen Internos 2 en Jupi- ter'75." Met vervangers Koen de Bruin en Ruben Bos voor Jimmy Niemans (werk) en Martijn Giltay (rug) sloe gen de bezoekers al voor de pauze een gaatje van vier punten: 7-11 en 9-13. Na de pauze liet de dekking wat steekjes vallen. Waardoor er voor de thuisploeg lichte hoop velden na het afscheuren van zijn achillespees eind november 2009. Daarvóór hadden de gasten de handen vol aan de Schouwse reser ves: 13-12. Het wegvallen van Evert se en de mandekking op schutter Peter Lefevre was de nekslag voor de blauwhemden. In razend tem po werd de marge fors uitge bouwd. Aan het eind van de rit be droeg de schade maar liefst der tien treffers. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 11, Peter Bos 10, Roy Lefevre 2, Joris Giltay en Jorben Sprong. EMM-Groene Ster 2 19-27: Echt gelukkig was EMM niet met enke le arbitrale beslissingen. Dat de sterk verjongde tweedeklasser het binnen de lijnen lastig had met de equipe uit Zevenbergen werd al snel duidelijk. Op alle fronten kwam EMM kracht en lengte te kort. EMM knokte zich nog wel even terug tot 15-18, maar meer zat er niet in. Koen van Velthoven weer aan de Hotak-kant bijgeschre ven, Maar Keijman en Stouten wonnen vervolgens in drie games van Maas en Overbeek, wat een 5-2-stand tot gevolg had. In een spannend eindspel troefde Keij man eerst in vijf games Kommers a£ waarna Stouten zijn visitekaart je aan Maas afgaf gloorde. Op dat moment liet de van EMM over gekomen Jordy Loo zijn meerwaarde van de opbouw gelden. Met drie treffers en een aantal voorbereidingen trok de Limburger de gasten uit het dipje. „Ik vind het knap dat je dit na zes weken bij een nieuwe club kunt la ten zien", zei de Vos vol bewonde ring. „Je niet gek laten maken en op de juiste momenten je verant woordelijkheid pakken. Hij had de ploeg goed in de hand." Na een weifelende start werd lang zaam de weg omhoog ingeslagen. Bij 17-20 begon de dekking weer ballen te blokken en liepen de gas ten weg naar 19-25 en uiteindelijk 20-28. Komende zondag wacht VHC in eigen huis. Scores Delta Sport: Jordy Loo 6, Gui- do de Graaf 5 en Thijs de Vos, Pieter Boot en Kenneth Mellaart 4, Guust Sluijs en Ruben Bos 2. KWADENDAMME - Eén set haalden de driebanders van 3B-SD Hydro- zorg binnen in de bekerwedstrijd tegen het eerstedivisieteam van Schuier Cues: 1-7. De drie klassen hoger spelende Hoevenaren hadden aan de gasthe ren, zoals verwacht, geen kind. Al leen Philip van der Male slaagde er in een set te veroveren en deed dat tegen een van Belgisch grootste ta lenten, Steven van Acker. Voor het overige bleef het bij eer vol ten onder gaan. Jan Suyker- buyk kwam op moyenne goed voor de dag met 0.562, maar was even kansloos als zijn teamgeno ten. Jean Louis Smulder bood in de eer ste set voorbeeldig tegenstand, maar werd na verlies ervan wegge speeld. Daarmee zat het bekeravon- tuur voor de Schouwse drieban ders erop. ETTEN-LEUR - Het mannenteam van HSD verdiende meer dan de minimale nederlaag bij Etten-Leur in de reserve derde klasse van de hoclceycompetitie. Het was de ge hele wedstrijd wat beter dan de thuisploeg, maar liep kort voor het einde van de wedstrijd tegen een genadeloze counter aan. Al in de eerste helft kreeg HSD di verse goede mogelijkheden om de leiding te nemen. Die waren ech ter niet aan de bezoekers besteed. Ook na de doelwisseling zorgde HSD voor het meeste gevaar. Maar weer was de afwerking het grote manco. De wedstrijd leek op een toch nog enigszins aanvaardbare doelpuntloze eindstand af te gaan. Vijf minuten voor tijd voltrok zich echter het doemscenario. Toen scoorde Etten-Leur uit een coun ter de onverdiende winnende tref fer. In de slotfase kon een aangesla gen HSD geen vuist meer maken om de stand recht te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83