Duiveland bij de hand sport! 33 Donadoni Warrenaar helpt DFS aan zege Karakteristiek Belal Allashqar schiet ZSC'62 in slotfase in veilige haven V\ls we niet te veel blessures en schorsingen gaan krijgen is een plek bij de eerste drie nog altijd een reëel doel.' Henk Schouten, trainer van Duiveland week tegen De Noormannen open den we ook sterk", vertelde Zwa ger naderhand. „Alleen toen verga ten we te scoren en viel de ope ningsgoal aan de andere kant. Ge lukkig profiteerden we vandaag wel van die goede start." Langs de lijn maakten de toeschou wers zich op voor een hoge score. Dat die er in het restant van de eer ste helft niet kwam, had Duive land vooral aan zichzelf te danken. Op rechts kreeg Marcel Zwager als opkomende rechtsback alle ruim te, terwijl op links broer Ronald zijn directe tegenstander continu te snel af was en tot drie keer toe de bal prima voor de pot slinger de. Zwager: „Normaal zoekt Den- nie dan altijd blindelings de eerste paal op en pakt Barry de tweede paal. Nu bleven ze allebei op de 'zestien' staan en was de kans ver keken. Als dat automatisme weer gaat lopen, worden we nog gevaar lijker. Ook daarom was het belang rijk dat we vandaag een goed resul taat boekten." Omdat kansen van Le Comte, Steenpoorte en Van der Sande ook geen doelpunten ople verde, ging Duiveland 'slechts' met een 3-0-voorsprong de rust in. Na de thee gingen de Oosterlan- ders vrolijk verder met het creëren van kansen. Na een steekbal van Van der Sande zag Ronald Zwager zijn inzet gekeerd worden door de keeper, terwijl een kopbal van Steenpoorte op de lijn werd gered. Waar het wachten was op een doelpunt van de thuisploeg, was de eerste echte kans voor AZW wel raak. Kana da Rosa Bernardo werd in de slotfase van de wed strijd de diepte ingestuurd en pas seerde met een prima lob Duive- land-keeper Rien Giljam. Na die te gentreffer was Duiveland even van slag. Buiten bereik van keeper Gil jam spatte een afstandsschot uit een op de lat en een treffer werd wegens buitenspel geannuleerd. „Na de 3-1 gingen we achteruitlo pen en lieten we ons terugdringen in ons eigen strafschopgebied. Daarmee maakten we het onszelf nog onnodig moeilijk," beaamde Duiveland-trainer Henk Schouten. De plotselinge opleving van de ploeg uit Axel was van korte duur. Duiveland zette nog een keer aan en zag dat in de blessuretijd be loond met de vijfde seizoenstreffer van Ronald Zwager. Op aangeven van Wilmar van der Sande bleef hij uiterst kalm, stuurde met een schijnbeweging de keeper naar de verkeerde hoek en zette daarmee de 4-1-eindstand op het bord. Schouten: „Het liep lekker van daag. In de eerste helft speelden we in een hoog tempo en wissel den de spelers veel van positie. AZW had daar duidelijk moeite mee. Oke, we hadden er mis schien drie of vier meer moeten maken, maar ik lig daar niet wak ker van. Of het nu 4-1 of 8-1 wordt, voor allebei krijg je maar drie punten. Dat vind ik veel be langrijker." door Oscar Fonteine OOSTERLAND - Op papier was de ontmoeting tussen Duiveland en AZW een wedstrijd tussen de nummer twaalf (Duiveland) en de nummer veertien van de ranglijst. Binnen het kwartier heten de Oos- terlanders echter zien dat het ver schil in de praktijk een stuk groter is. Aan de hand van een uitsteken de spelende Ronald Zwager stond er toen al een 3-0-voorsprong op het scorebord. Uiteindelijk won Duiveland met 4-1. Op aangeven van Dennie le Com te strafte Ronald Zwager al na acht minuten geklungel in de defensie van AZW genadeloos af Twee mi nuten later deed de aanvoerder van Duiveland het nog eens dun netjes over. Met een solo vanaf het middenveld passeerde hij twee te genstanders om de bal vervolgens buiten het bereik van AZW- keeper Aswin Oskam in de verre hoek te schieten. En ook bij de der de goal was Zwager betrokken. Vanaf de linkerkant gaf hij een strakke voorzet die door Barry Steenpoorte bij de tweede paal binnengegleden werd. „Vorige Duiveland-AZW 4-1 (3-0). 8. Ro nald Zwager 1 -0, 10. Ronald Zwa ger 2-0,15. Barry Steenpoorte 3-0, 81. Kana da Rosa Bernardo 3-1, 92. Ronald Zwager 4-1. Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sleeuwijk). Gele kaart: Marcel Zwager, Leen IJzelenberg, Dennie Le Comte (allen Duiveland), Carlo Huijser, Stefan Boeije en Ben Onge- nae (allen AZW). Aantal toeschou wers: 140. Duiveland: Rien Giljam; Rudi Kos ter (46. Jordi van Vossen), Ronald van Vossen (87. Wouter de Jonge), Albert Verhoek, Marcel Zwager; Leen IJzelenberg, Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande; Barry Steen poorte (92. Jan Looy), Dennie Ie Comte en Ronald Zwager. SKNWK-speler René Verschoor passt de bal breed, met een speler van Nieuwland in zijn buurt. foto Izaak Verkeste maandag 11 oktober 2010 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - DFS doet weer vol op mee in de derde klasse A. Door een 4-3-zege op Heinkenszand, en het verlies van VCK, Veere en Ka- pelle, rukte de ploeg van trainer Edwin Kriens op naar de derde plaats. Yerseke blijft koploper en is DFS' eerstkomende tegenstander. SKNWK zakte na een 3-0-neder- laag tegen Nieuwland naar de laat ste plaats op de ranglijst. DFS-Heinkenszand 4-3: DFS kreeg de meeste kansen, maar Heinkenszand pakte in de slotfase via Jeroen Verschiere toch nog bijna een punt. Pieter de Munnik scoorde al na drie minuten 1-0, maar Rens Baas - volgens DFS in buitenspelpositie - tekende na twaalf minuten al voor 1-1. Op aan geven van Kevin Veerhoek maakte Bas Hogenstein er 2-1 van, maar in de 42e minuut kopte Baas Hein kenszand naar de 2-2-ruststand. In de 62e minuut legde Veerhoek een bal terug op Anco van der Lin de, die DFS aan de 3-2 hielp. Acht minuten later kregen de bezoe kers, na hands van Huib Nortier op het randje van het strafschopge bied, een penalty. Maarten Griep schoot zijn ploeg voor de derde keer langszij. Invaller Donadoni Warrenaar scoorde, na een assist van Van der Linde, namens DFS de winnende treffer. SKNWK-Nieuwland 0-3: SKNWK kon geen potten breken tegen Nieuwland en op de Wal- cherse zege viel daarom niets af te dingen. Corné van Belzen zorgde na een heerlijke solo al in de ne gende minuut voor 0-1. In de 28e minuut verdubbelde Nieuwland de score, want uit een hoekschop kopte Jozias van Belzen de bal ach ter doelman Mike Bakker. In de 54e minuut maakte André Goed hart, met de derde treffer namens de bezoekers, aan alle Nieuwer- kerkse illusies een eind. SKNWK staat op doelsaldo onderaan. Met Spui en Colijnsplaatse Boys staan de Nieuwerkerkers op vier pun ten. Yerseke-VCK 3-1 (2-1). Erik Goudt 0-1, Frank Bakker 1-1 (strafschop), Jim my Martens 2-1, Bernie Steketee 3-1. Veere-Colijnsplaatse Boys 2-4 (2-1). Robin de Rijke 1-0, René-Michel Gerrit sen 2-0, Jermo Sandee 2-1, Michiel van der Weele 2-2, Jermo Sandee 2-3, Jer mo Sandee 2-4. De Meeuwen-Spui 1-0 (1-0). Vincenzo Lorello 1-0. Domburg-Kapeile 4-2 (1-1). Sander Willemse 1-0, Romano Meerman 1-1, Sander Willemse 2-1, Chiel Maranus 3-1, Sander Willemse 4-1, Job van de Vrie 4-2. door Tom Vennink Martijn van Grunsven, zaterdag maker van twee doelpunten, rukt op in het met 8-0 gewonnen duel met Chrislan- dia. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Samen met Hoede- kenskerke en Wemeldinge vormt ZSC'62 het achtervolgende trio van koploper Bevelanders in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. De Scharendijkse elf won nen zaterdag moeizaam van laag vlieger Cadzand. Belal Allashqar zorgde in de slotfase pas voor de rustgevende derde treffer. ZSC'62-Cadzand 3-1: ZSC'62 was soeverein in eigen huis. In de vier de minuut kwam de ploeg op voorsprong via Jos Erades en vlak voor rust maakte Justin Vaane 2-0. De tweede helft begon rommelig, maar kreeg een spannende wen ding toen Christian Vercouteren voor Cadzand 2-1 scoorde. ZSC-in- vallers Don van Vliet en Belal Al lashqar versterkten het verzet van ZSC'62. De thuisploeg hield stand en Belal Allashqar besliste de wed strijd in de slotfase op aangeven van Arjan Smalheer. Apollo'69-Borssele 0-1 (0-1). Stefan Boonman 0-1. 's-Heer Arendskerke-Hoedekensker- ke 1-1 (1-1). Jermo Stoel 0-1 (straf schop), Pieter Adema 1-1. MZVC-Wolfaartsdijk 3-0 (0-0). Ri chard Barendse 1-0, René Kerkhof 2-0, Jimmy Koorevaar 3-0. SVD-Bevelanders 1-3 (0-1). Frank van Halst 0-1, Ferdy van der Moere 0-2, Jo hn Riemens 0-3, Roderick van Iwaarden 1-3. Waarde-Wemeidinge 2-4 (1-3). Cor né van Liere 1-0, Remy Bruijnooge 1-1, Remy Bruijnooge 1-2, Dennis Wisse 1 -3, Jethro Jobse 2-3, Remy Bruijnooge 2-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79