nd 15 zelfs iets over de dieren Slangenarend voor het eerst in Zeeland Dansers tonen kleding tijdens dans-modeshow Mannen aangehouden voor mishandeling Fietser gewond na aanrijding bij Tholen Brandweer fietst voor brandwondenstichting Rijbewijs kwijt maandag 11 oktober 2010 S Natuurmonumenten. Paddenstoe len vertellen iets over toestand van de natuur, net zoals de diersoorten die in een gebied voorkomen, het voortplantingsgedrag en de plan tengroei. „Paddenstoelen geven ons een goede indicatie", zegt Wouter van Steenis van Natuur monumenten. „Wij willen weten waar de verschillende paddenstoe len groeien." Of het gebied op de meest ideale manier wordt be heerd, valt nu nog niet te zeggen. Daarvoor moeten eerst alle gege vens van heel de Zeepeduinen op een rijtje gezet. Maar in de eerste oogopslag ziet het er niet slecht uit. Er zijn ver schillende paddenstoelen gevon den die op de rode lijst voorko men, zoals het zandtulpje. Deze paddenstoel, die echt op een tulp lijkt, groeit in de kalkrijke stuifdui- nen. In de begroeide delen van de duinen komen weer andere soor ten voor, zoals de papegaaien- zwam. Een paddenstoel kan zelfs iets zeggen over een dier. Arnoldse laat een piepkleine paddenstoel zien. De paddenstoel met een om vang van enkele millimeters, groeit op de keutel van een pony. „Dit is een speldenprikzwam", zegt hij. „Die wordt zo genoemd omdat er allemaal kleine zwarte puntjes op zitten, dat lijken net kleine speldenprikjes. Deze pad denstoel komt voor in natuurgebie den waar paarden grazen die niet te veel ontwormd zijn." ZIERIKZEE Een samenwerking tussen Kramer Dancemasters en Stera Mode in Zie- rikzee levert een bijzondere mode show op. Komende zaterdag dansen de leer lingen van de dansschool in kle ding van de winkel. De winkel verkoopt kinderkleding in de maten 92 tot en met 176. De dans-modeshow wordt gehou den in het pand van Kramer in Zie- rikzee en start om 14.00 uur. VUSSINGEN In het centrum van Vlissingen zijn zaterdag rond 04.00 uur in de och tend twee Vlissingers aangehou den voor mishandeling. Het tweetal had volgens de politie even daarvoor zonder reden een 34-jarige man uit Alkmaar enkele keren in het gezicht gestompt De ze man liep letsel op aan zijn neus en oog. Hij heeft aangifte gedaan van mishandeling. THOLEN Op het fietspad langs de Nieuwe Postweg bij Tholen kwamen vrij dagavond een vijftienjarige fietser en een zeventienjarige bromfietser met elkaar in botsing. Dat gebeur de toen de bromfietser het meisje passeerde. Volgens de politie voer de zij geen verlichting, waardoor de bromfietser haar over het hoofd zag. De vijftienjarige kwam ten val en raakte daarbij lichtgewond. In het ziekenhuis in Bergen op Zoom bleek ze een gekneusde heup te hebben. THOLEN Brandweerlieden uit verschillende Zeeuwse gemeenten fietsen zater dag 16 oktober voor de Brandwon denstichting. De fietstocht, aan het eind van de brandpreventieweek, wordt ingezet door brandweervrij- willigers uit Tholen. Zij beginnen bij het gemeentehuis in Tho- len-stad en fietsen naar het Abdij plein in Middelburg. Onderweg zullen collega's uit ande re gemeenten zich bij het gezel schap aansluiten. TERNEUZEN - Een 49-jarige man uit Terneuzen is zijn rijbewijs kwijt. Hij reed slingerend door de Wes- terscheldetunnel en is aan de kant gezet door de politie. Hij had drie maal zoveel had gedronken als toe gestaan. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl I Be\astingdienst - College pakt vandalen aan - Bijzondere paddenstoelen (foto) - Verkrachting Renesse voor rechter Kijk ook eens op het weblog Cultuur Dichtbij van Ali Pankow en Esme Soesman TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - Voor het eerst is in Zeeland een slangenarend ge signaleerd. Het dier is gespot door Maarten Sluijtet en George Tanis van respectievelijk de vogelwerk groepen Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. „We zaten bij de trektelpost even ten noorden van de Brouwersdam toen we hem zagen. Later is hij gezien ten zuiden van de Oosterscheldeke- ring", zegt Maarten Sluijter. De slangenarend komt voor in Oost- Europa en trekt naar Afrika om te overwinteren. Normaal gesproken vliegt hij dan niet over Nederland. „Het is een dwaalgast, dat komt door de harde oostenwind." Maar ten en George zagen direct dat het om een bijzondere vogel ging. „We hadden het gelijk door." Slangenarend foto Maarten Sluijter m$Ê y M4 «WT l! De vrijwilligers speuren in de Zeepeduinen naar paddenstoelen. foto's Izaak Verkeste, Jan Koeman en Lucien Calle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71