Gemeente kiest de strenge weg PZC 3 Verdwaald Coast Raft terug na paar jaar afwezigheid SCHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 MAATREGELEN College pakt vandalisme en ontduiken van gemeentelijke regels harder aan 14 Twee kinderen enkele uren zoek in duinen Zeeuwse Deernen kampioen sloeproeien Nieuwe uniformen voor brandweer almanak door Melita lanting zierikzee - Het college van burge meester en wethouders van Schou- wen-Duiveland staat een ferme aanpak voor van burgers voor die het niet zo nauw nemen met re gels of gemeentelijke eigendom men. De gemeente gaat strenger t handhaven, stapt vaker naar de rechter en onderneemt actie om het vandalisme terug te dringen. „We zijn het zat", zegt wethouder Ad Verseput. „Als ik zie wat voor vernielingen worden aangericht, dat is heel veel. We moeten er bo venop zitten. Maar het is niet al leen onze verantwoordelijkheid, het is ook de verantwoordelijk heid van de dorpsraden." Als een speeltoestel binnen een jaar voor de derde keer wordt ver nield, wordt het niet meer gerepa reerd. Eerst wordt contact gezocht met de dorpsraad voor een ge sprek met Openbare Werken en een vertegenwoordiger van het Welzijnshuis. Tijdens dat gesprek wordt bekeken hoe de vernielin gen kunnen worden aangepakt en of het zin heeft om te repareren. De kwestie wordt ook besproken in het maandelijkse preventieover- leg, waar de politie bij zit. Voor deze aanpak is niet alleen ge kozen omdat de kosten van repara ties hoog zijn, maar ook omdat het college vindt dat alle burgers (en de dorpsraden) een verant woordelijkheid hebben om vanda lisme terug te dringen. Nu wordt volgens het college nog te vaak met de vinger naar het gemeente bestuur gewezen. Volgens Verse put komt het ook regelmatig voor dat de daders van vernielingen wel bekend zijn, maar dat dit niet wordt doorgegeven aan de politie. „Misschien wel om mensen in be scherming te nemen." De strenge aanpak geldt ook voor mensen die het minder nauw ne men met bouw- en milieuregels. Het college heeft zich voorgeno men het aantal strafrechtelijke handhavingsacties de komende vier jaar te verdubbelen. „We vinden het van belang dat als je regels met elkaar afspreekt, die dan ook nagekomen worden", zegt Verseput. In de afgelopen ja ren zijn veel overbodige regels afge schaft. „Maar als we minder regels stellen, moeten de regels die er wél zijn ook worden nageleefd. Dat betekent niet dat we een hek senjacht beginnen, dat niet. Je moet af en toe flexibel durven zijn." Paddenstoelen vertellen zelfs iets over dieren Maandag 11 oktober 2010 Intieme locaties Centree blijken soms iets te klein Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl OUDDORP - Na een stop van enkele jaren was er afgelopen zaterdag weer een wedstrijd raf- ten op zee op de Brouwersdam. Aan de Dutch Coast Raft 2010 deden achttien teams uit heel Nederland mee. Eén team moest halver wege de dag de wedstrijd staken. De deelne mers moesten 's ochtends een wedstrijd over vijf kilometer varen, 's Middags stonden korte races op het programma met een start op het strand. De deelnemers moesten met de boot naar het water rennen en daarna een kort par cours varen. Winnaar werd het team Rocks 'n Rivers uit Tilburg. De wedstrijd wordt volgend jaar weer gehouden. foto Izaak Verkeste I video op www.pzc.nl BURCH-HAAMSTEDE Twee kinderen zijn zondagmiddag uren zoek geweest in de duinen bij Burgh-Haamstede. De broer en zus van dertien en zeven jaar waren om 14.00 uur bij de Adriaan van de Weydeweg de duinen ingelopen en bleven weg. Omstanders hebben naar de kinderen gezocht en een helikopter van de KLPD werd opge roepen. Die is niet meer in actie ge komen omdat de kinderen rond 17.00 uur op het strand werden ge vonden. MIDDELBURG Het sloeproeiteam Zeeuwse Deer nen is voor het derde jaar Zeeuws kampioen geworden bij de dames. Tijdens de Grachtenrace in Amster dam eindigde het team zaterdag als derde van de 35 deelnemende da mesteams. De uitslag telde mee voor het Zeeuws kampioenschap. De dames van het team Zeeuwse Deernen promoveren volgend jaar naar de hoofdklasse. Aan de Grachtenrace deden 35 Zeeuwse sloeproeteams mee. ZIERIKZEE De vrijwilligers van de brandweer krijgen volgend jaar nieuwe unifor men. De vrijwilligers lopen nu vaak rond in oude en versleten exemplaren of hebben in het ge heel geen uniform. Het college van burgemeester en wethouders wil dat de vrijwilligers zich op een net te manier kunnen presenteren tij dens wedstrijden en officiële gele genheden en daarom worden nieuw pakken aangeschaft Het col lege trekt hiervoor 53.000 euro uit. Niet alleen voor de lopers en organi satie is de kustmarathon een hoogte punt, ook een fotograaf van deze krant kijkt er immer naar uit en zet die dag zijn beste beentje voor. Door zijn jarenlange werk voor de krant kent hij inmiddels veel mensen, en dat is wederzijds. Dus onderweg ziet hij veel bekenden en klinkt regel matig zijn naam. Afgelopen zaterdag, een week na de kustmarathon, was hij in de velden Tip? redactie@pzc.nl rond Middelburg bezig met een heel wat rustiger klusje, toen zijn naam weer klonk, gevolgd door een ver wonderd: „Wat doe jij hier nou weer?" Toen hij zich omdraaide stond daar een groepje hardlopers die hij een week eerder ook had gezien. „Ik ben aan het werk, maar wat doen jullie hier?" „We zijn verdwaald. We zijn bij Oostkapelle linksaf geslagen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69