381 sport Mannen Rapide nemen revanche TTCM ITIOGt d6 titel Het Witte Paard op koers Savok maakt korte metten met Scheldesport EERSTE DIVISIE Middelburgse tafeltennissers onderuit tegen Unicum: 3-7 maandag 11 oktober 2010 door Peter Snelders TERNEUZEN - De hockeyers van Ra pide rekenden op niet mis te ver stane wijze af met koploper Dru- nen (6-2). Daarmee nam het revan che voor de onnodige nederlaag van vorige week en werd de Huls ter formatie koploper. Het vrouwenteam van Rapide zet te de positieve lijn door in de twee de klasse. Het won in een vrij rom melig duel met 2-0 van Kieviten. Eén klasse lager boekte Vlissingen een knappe 5-0-zege op Zevenber gen. De vrouwen van Olympia ver loren enigszins ongelukkig met 1-0 bij Teteringen. De mannen van de Terneuzense club moesten buigen voor koploper Bommelerwaard (4-0). Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Kieviten 2-0 (1-0): Rapide ging mee in het lage tempo van de tegenstander Desondanks had de thuisploeg vrijwel steeds een groot veldoverwicht. Toch resulteerde dat pas drie minuten voor de doel- wisseling in de 1-0. Op aangeven van Roeline Zaman scoorde Tatsja- na van den Eynde. Ook in de twee de helft bleef het spelbeeld wat rommelig. Drie minuten voor het einde soleerde Tatsjana van den Eynde naar de bevrijdende 2-0. Derde klasse. Vlissingen-Zeven- bergen 5-0 (3-0): Er was sprake van éénrichtingsverkeer. Merel de Kam, Brechtje de Schipper (2x), Olivia Vervloet (2x) scoorden. Vierde klasse. Teteringen-Olym- pia r-o (1-0): Olympia trof einde lijk eens een tegenstander waar mee het zich kon meten. Maar om dat het de kansen onbenut liet, was het doelpunt dat de thuis ploeg na ongeveer twintig minu ten maakte beslissend. Toch ging een hard werkend Olympia met een voldaan gevoel het veld af De KNHB maakte ook bekend dat Olympia op korte termijn in een reserve klasse ingedeeld wordt. Mannen. Derde klasse. Rapide- Drunen 6-2 (3-0): Binnen een mi nuut stond het al 1-0 door Joep Smits. Rapide joeg de tegenstan der op en creëerde uit het veldover wicht diverse scoringskansen. Dat resulteerde na twaalf minuten in de 2-0 van David Vons, die scoor de op aangeven van Maxim Post. Jochem Beaart liet acht minuten la ter uit een strafcornervariant zelfs 3-0 noteren. In de tweede helft do mineerde Rapide opnieuw, [o- chem Beaart maakte de vierde Ra- pide-treffer en nadat Drunen had tegengescoord zorgde Beaart ook voor 5-1. Drunen scoorde opnieuw tegen (5-2), maar Joep Smits be paalde de eindstand op 6-2. Vierde klasse. Bommelerwaard- Olympia 4-0 (3-0): Olympia speel de voor wat het waard was, maar kon niet stunten. Bij rust stond het 3-0 en hing een flinke afstraf fing in de lucht. Toch herstelde Olympia zich na rust knap en was het wedstrijdbeeld evenwichtiger. Het werd nog wel 4-0, maar daar bleef het bij. Doelman [urgen Zo- hlandt stopte nog een strafbal. Vlijmen-Vlissingen 1-4 (1-1): Na rust liep Vlissingen uit naar een ruime zege. Jesse van der Zanden scoorde drie keer uit een strafcor- ner, Bas van der Ploeg nam uit de rebound van een strafcorner de 4-1 voor zijn rekening. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok bezorgden in de eerste klas se de ongeslagen debutant Schelde sport de eerste nederlaag: 4-0. IJ- VC profiteerde en is na de 4-0 ze ge op Mytilus met vijftien punten uit drie duels alleen leider. De Ster- re versloeg Gavok'io met 3-1 en de mannen van Voorwaarts incasseer den de eerste nederlaag: 3-1. Savok-Scheldesport 4-0 (25-20, 25-20,26-24,25-17): Het klassenver schil was niet zo groot als de uit slag doet vermoeden, maar op de zege van de Sasse formatie was niets af te dingen. „Hier hadden we niet op gerekend", gaf Savok-coach Luc Chinitor toe. „En als wij de derde set hadden verlo ren, had ik het nog moeten zien." Chinitor verwees naar een cruciale fase in de derby, waarin zijn team na twee setzeges op rij op ruime achterstand was gezet. Met een uit blinkende Evelien Bakker (sterk blok) en de van stal gehaalde routi nier Sonja Inghels aan het net mocht Krista Haers zich serverend uitleven. Dat leidde tot een inhaal race. Scheldesport raakte van slag en gaf de derde set uit handen. „We hebben vooral serverend heel veel fouten gemaakt", vond de Ter neuzense coach Ans Snelders. „In de eerste set zeker tien keer. Trek die er eens af dan speel je een heel andere wedstrijd." De Sterre-Gavoc'io 3-1 (26-28, 25-16, 25-12, 27-25): In de slotfase van de eerste set gaf De Sterre een voorsprong uit handen. Daarna herpakte de thuisploeg zich. De Zuiddorpse formatie was in alle opzichten de betere en won vooral dank zij de sterk spelende Stepha nie Herman ruim. Slordigheid leid de in de vierde set bijna tot het weggeven van een voorsprong. IJVC-Mytilus 4-0 (25-20, 25-22, 25-19,25-18): Opnieuw een overtui gende zege van IIVC, dat slechts in de tweede set heel even het initia tief aan Mytilus moest laten. Hard werkend werd ook in die fase een dipje verbloemd. Daarna stond er geen maat op het spel van de thuis ploeg, die in drie duels nog geen set verloor. Switch'89-Voorwaarts 3-1 (18-25, 27-25, 31-29, 25-18): Tegen een ge routineerde opponent deed de jon ge Axelse formatie zichzelf tekort. In de eerste set was er geen vuiltje aan de lucht. Na een ruime zege in de eerste set lieten de Zeeuwen zich uit de wedstrijd praten. De servicepass werd minder, wisselval ligheid nam de overhand en Voor waarts speelde vooral tegen zich zelf John Scott ziet het even niet meer zitten na een nederlaag. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard wonnen ook hun tweede wedstrijd in de eerste klas se. Nu werd Venlo met 7-3 versla gen. Venlo-HWP Sas van Gent 3-7: Waar invaller Thibaut Vandenbus- sche zijn goede stelling weggaf was het Hans Groffen die al snel zijn tegenstander op een nul had getrakteerd. Koen Leenhouts was niet bij de les, maar zijn nederlaag werd ruimschoots gecompenseerd door overwinningen van Thibaut Maenhout, Johan Goormachtigh en Tieme Verlinden, die allen in het eindspel het punt binnen sleepten. Het team van Venlo dacht met wat vrouwelijk schoon nog een geheim wapen te hebben, maar Steven Geirnaert was niet on der de indruk en -speelde haar van het bord. Terneuzen-Moerkapelle 7,5-0,5: De Terneuzenaren hadden geen kind aan Moerkapelle. Teamleider Gosse Kamminga was tevreden met de flinke overwinning. Zelf was hij als eerste klaar met de over winning op zak, na een tegenoffer. geplaatst te hebben. Vervolgens waren het Quinten Ducarmon en Chris Ghysels die wonnen, waar na de wedstrijd gelopen was. Landau Axel-HWP Sas van Gent 2 2,5-5,5: Maarten Rademakers liet geen spaan heel van de Axelse teamleider Win Sinke en Frans Snijders had met een variant van het Hollands Gert-Jan Verhaeren verslagen. De eindstand had nog groter uit kunnen vallen als Adrie den Hamer in gewonnen stelling per abuis geen remise had aange boden. De matchpunten kwamen echter niet in gevaar. Souburg-Krimpen a/d IJssel 5,5-2,5: Een geflatteerde overwin ning viel de Souburgers ten deel, René Tiggelman was al snel klaar met een nederlaag op zak, maar daar tegenover stond de winst van Bert Henderikse die een toren ca deau kreeg van zijn opponent. Na dat Henrik Westerweele ongeluk kig verloren had, had Jeroen Hek huis wel het fortuin. Hij werd over speeld door zijn tegenstander, maar die maakte met het wegge ven van een dame wel een heel abrupt einde aan de partij. Collin Boelhouwer maakte met een schit terend dame-offer het Souburgse feest compleet. HWP Sas van Gent 3-Goes 4-4: André Galle werd voor de leeu wen geworpen tegen Joey Grochal en wist zowaar te winnen. Eric van de Wynkele versloeg Remco van de Braak en Etienne van Leeu wen bond Louis Nieuwenhuijse aan zijn zegenkar. Tegenover deze nederlagen kon Goes de overwin ningen van de talenten Joey van de Braak en Rien de Böck goed ge bruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66