het Axelse Bos z spon 33 Duel van Terneuzen gestaakt na derde rode kaart voor Oosterhout Szczawinski matchwinnaar HW'24 Breskens boekt ruime zege op Steen, Drumont is beslissend voor Clinge maandag 11 oktober 2010 'Feit is dat we geen afmakers hebben en dat de laatste, beslissende pass ontbreekt' Axel-doelman Niels Meesen door jack Begijn AXEL - De verwachtingen waren voor aanvang van de competitie in Axel hooggespannen. Niet minder dan tien nieuwe spelers werden aangetrokken en Rinus Zegers werd als trainer voor de successen binnengehaald. Na zes wedstrij den staat Axel echter onderaan de ranglijst en moet er gestreden -wor den tegen degradatie. Gisteren te gen Internos werd de vierde neder laag van het seizoen geleden (o-t). Eerder waren HW'24, Gastel en Zeelandia Middelburg al te sterk. Maar van paniek wil men in het Axelse bos niet spreken. Daarvoor is de competitie nog te lang en de omslag zal zeker ko men, klinkt het. De vraag is alleen wanneer. „Eens zal het toch eens moeten gebeuren", zei voorzitter Ronny van de Velde voor aanvang van het duel met Internos. Stille tjes hoopte hij erop dat het mo ment daar was. Maar na een zeer zwakke pot bleef Axel andermaal met lege handen achter. „Het ni veau tussen de vierde en derde klasse is zo groot", verzuchtte de preses. „Elk foutje wordt afge straft." Volgens technisch coördinator Eric Rijckaert is de favorietenrol vooral door de buitenwacht opgespeld. Ook Rinus Zegers wilde vooraf niets weten van een titelrol. De trainer, die wel zijn spelers op draagt de pers te woord te staan, maar zelf niet met de media in ge sprek wil, gaf eerder aan de druk voor een favorietenrol niet te voe len. Kampioenskansen dichtte hij zijn ploeg niet toe, maar degrada- tiezorgen evenmin. Dat opportunisme zullen de Axel aars nu moeten bijstellen, want de ploeg staat troosteloos onderaan op een gedeelde laatste plaats. „Wie weet waar het aan ligt, mag het zeggen" zei voorzitter Van de Velde. „Er wordt hard getraind en de opkomst en het niveau zijn goed", vulde Eric Rijckaert aan. „Het ligt meer aan kleine dingen, zoals vandaag de vele foute balaan names. Voor de moraal zou je na tuurlijk eens moeten winnen. Maar van paniek is zeker geen spra ke, want Axel kan voetballend goed mee in deze klasse." Rinus Zegers beschikt in zijn selec tie over een overschot aan midden velders. Maar voorin is er een te kort aan scorend vermogen. Tegen Internos stuurde.de trainer twee spitsen de wei in die niet naast, maar achter elkaar speelden: Jaimy de Visser en Enoch Oteng. De Visser is echter zo rap dat zijn medespelers niet op tijd zijn voor de aansluiting. „Daarnaast is Enoch geen echte spits. Hij is wel balvast, maar geen afmaker", vond doelman Niels Meesen. „Waarom dan die tactiek? Dat moet je aan de trainer vragen." Meesen vond dat zijn ploeg tegen Internos niet goed had gespeeld. „Vorige week tegen Dosko (2-2) waren we gelijkwaardig. Is het angst? Zijn we niet scherp genoeg? Feit is dat we geen afmakers heb ben en dat de laatste, beslissende pass ontbreekt." Vooral voor de rust was het duel bedroevend zwak van beide kanten. Na een steekpass scoorde Illy Kodra be heerst het enige doelpunt. Inter nos speelde het duel daarna uit met veel theater en blessurebehan delingen. Na de rust gooide Axel al les op de aanval, maar de verdien de gelijkmaker kwam er niet. Axel-Internos 0-1 (0-1). 37. Illy Kodra 0-1. Scheidsrechter: L. de Wijs (Raams- donkveer). Geie kaart: Meivin Rijckae rt, Claudio Wende (beiden Axel), Mai- kel Mol en Rachid Moesant (beiden in ternos). Aantal toeschouwers: 250. oosterhout - Zondag-tweedeklas- ser Aardenburg ging gistermiddag in Dordrecht met 2-1 onderuit te gen EBOH. Aan het duel tussen Oosterhout en Terneuzen kwam na 42 minuten voetballen een vroegtijdig einde. Kort nadat Rem- co van Leeuwen voor 0-2 had ge zorgd, deelde scheidsrechter De Kroon voor de derde keer een ro de kaart uit aan een speler van Oosterhout. De leidsman werd ver volgens belaagd en besloot het duel te staken. De scheidsrechter uit Eindhoven kreeg op én bij het verlaten van het veld enkele klappen en verliet uiteindelijk onder politiebegelei ding het sportpark. „Na de derde rode kaart ging de leider van Oos terhout helemaal door het lint", vertelde teammanager Fons Baart van Terneuzen. „Toen de scheids rechter het veld afliep kreeg hij ook nog een klap van een toe schouwer." Terneuzen leidde op dat moment met 0-2, nadat het al vanaf de ze vende minuut tegen slechts negen man had gespeeld. Terneuzen-mid- denvelder Dennis de Kraker kreeg na twee minuten een klap in zijn door jos van Belzen middelburg - HW'24 en Zeelan dia Middelburg, de twee koplopers in de derde klasse A van het zon dagvoetbal, wonnen gisteren bei den een uitwedstrijd op Brabantse bodem. De Middelburgers won nen in Hoeven met 2-0, terwijl de Hulstenaren bij FC Bergen met een minimale 1-0-zege vertrokken. Michal Szczawinski maakte de eni ge treffer voor HW'24, Eddy de Loof was met twee doelpunten de gevierde man bij Zeelandia Middel burg. FC Bergen-HW'24 0-1: Het posi tiespel van de bezoekers was beter, maar desondanks waren de ploe gen in de eerste helft redelijk aan gezicht, waar Martijn Timmer mans direct rood voor kreeg. Vijf minuten later werd linksback Rob- bin Dekker getorpedeerd en stuur de De Kroon ook Birol Demirtas met rood weg. Daarop ontstond een hoop tu mult, waardoor de scheidsrechter besloot het duel te staken. Na een afkoelingsperiode werd het duel weer hervat en zorgde Tom Jans sen op aangeven van Dominique Verlinde voor 0-1. Kort voor rust schoot Remco van Leeuwen een vrije trap binnen (0-2), terwijl de Oosterhout-doelman zijn muur nog goed aan het zetten was. Scheidsrechter De Kroon kende het doelpunt toe, waarna aanvaller Derek Brison verhaal ging halen. Hij kreeg geel, bleef doormekke ren en kon vervolgens ook met rood vertrekken. Tot woede van al les en iedereen bij Oosterhout. De Kroon werd belaagd en besloot het duel definitief te staken. „Hij is door de politie van het sportpark begeleid", aldus Baart. „Op het wedstrijdformulier staat dat het 0-1 was, maar we hadden die tweede toch echt al gemaakt. Gelukkig was er ook een rappor- elkaar gewaagd. HW'24 kwam kort na rust op voorsprong door Michal Szczawinksi: 0-1. Kort daarna kwam FC Bergen met een man minder te staan toen Ha- rald Wilting zijn tweede gele kaart van de middag ontving. Even later was lietzelfde lot oök weggelegd voor Dim de Wael van de gasten, waardoor het weer tien tegen tien was. Er waren in de tweede helft nog kansen over en weer, maar ge scoord werd er niet meer, waar door de Hulstenaren toch wel ver diend met drie punten huiswaarts keerden. Hoeven-Zeelandia Middelburg 0-2: De bezoekers waren technisch sterker tegen een opportunistisch en met veel inzet spelend Hoeven, teur van de KNVB aanwezig. Wij wachten nu even af hoe dit verder gaat. Misschien moeten we nog te rug naar Oosterhout, om ruim een helft tegen acht man te spelen." EBOH-Aardenburg 2-1 (1-0): Aar denburg kwam pas laat op stoom in Dordrecht. Pas halverwege de tweede helft kon de ploeg een vuist maken. Toen stond het ech ter al 2-0 via doelpunten van Mei vin Boer en Badder Amraoui. Toen Dwight van Hulle vervol gens uit een corner met een kop bal voor 2-1 zorgde, ging Aarden burg op zoek naar de gelijkmaker. Het leidde tot een spannende en hectische slotfase, die vanwege de vele blessurebehandelingen ook nog tien minuten langer duurde. De gelijkmaker kwam er echter niet. Goes-Unitas 4-0 (3-0): Dankzij een mislukte terugspeelbal (lob) van Mark van Poppel in eigen doel en twee treffers van Kyle Does burg leidde Goes bij rust al met 3-0. Na rust zakte het niveau. Does burg legde met zijn derde doel punt de eindstand vast. dat tot aan de rust de 0-0 wist vast te houden. Vijf minuten na het begin van de tweede helft wist Eddy de Loof nog net zijn voet tegen de bal te krijgen en zo de score te openen: 0-1. Daarna drong Hoeven meer aan, maar de Middelburgers ble ven gevaarlijk via uitvallen. De be sluitvaardigheid voor het doel ont brak echter. Dit leek de Middelburgers te gaan opbreken, toen Anwar Roemera- toe in de 67e minuut rood kreeg en Zeelandia Middelburg met tien man kwam te staan. Kort voor tijd stelde Eddy de Loof met zijn tweede treffer, ditmaal vanaf de stip, de zege echter defini tief veilig: 0-2. Ferry van Damme stoomt op, met de Sluiskil-spelers Timucin Yilmaz, Has san Kesikbas en Sjoerd Huisman (5) in zijn buurt. foto Mark Neelemans door Jos van Beizen middelburg - Jong Ambon heeft dankzij een 4-1-overwinning bij hekkensluiter Hontenisse de kop positie in de vierde klasse A over genomen van RIA W., dat tegen stander Oostburg in de slotfase langszij zag komen (2-2). Patrijzen-Clinge 1-2: De thuis ploeg kwam al na negen minuten op voorsprong via Edwin Capello, die een strafschop benutte: 1-0. Na een half uur kwam Clinge langszij via Peter Drumont: 1-1. In de twee de helft verzuimde Pascal Zoetewe- ij de thuisploeg opnieuw op voor sprong te brengen. Daardoor kon Peter Drumont in blessuretijd van af de strafschopstip Clinge de over winning bezorgen: 1-2. Oostburg-RIA W. 2-2: Na een half uur kwam de thuisploeg op voorsprong via Peter van de Linde (1-0). Nog voor rust boog RIA W. deze achterstand om door treffers van Ludovico Cantoro en lefïfey Buize: 1-2. Oostburg begon fana tiek aan de tweede helft en nadat Davy Maes was gevloerd kreeg Peter van de Linde vanaf elf meter een prima kans om zijn ploeg langszij te brengen. Zijn inzet werd echter gestopt door de doel man. In de slotfase kwam deze ge lijkmaker er alsnog via Andrew Wesbeek: 2-2. Hontenisse-jong Ambon 1-4: Een feller en technisch beter Jong Ambon overklaste de tegenstander en leidde na 25 minuten dan ook verdiend met 3-0 door treffers van James Beije en Levi Waisapy (2x). Vanaf de aftrap na het begin van de tweede helft zorgde Beije met zijn tweede treffer voor 0-4, waar na Jong Ambon wat gas terug nam. Tom Rijk profiteerde hier van door in de slotfase de eer te redden (1-4). Sam de Theije (Hon tenisse) kon vroegtijdig gaan douchen na tweemaal geel. Breskens-Steen 4-1: Een sterke start van Breskens leverde de ploeg een 2-o-voorsprong op door treffers van Meivin Boone en Gino Vink, beiden op aangeven van Johnny de Jaeger. Kort voor rust bracht Wouter de Neijs de span ning terug in de wedstrijd: 2-1. In de beginfase van de tweede helft hield doelman Roy den Dunnen met enkele reddingen zijn ploeg op de been. Een aandringend Steen werd in de 75e minuut door Metin Yavuz via een uitval op gro tere achterstand gezet (3-1), waar na Ned de Looze even later 4-t aantekende. Bij Breskens maakte Elmar Lauret na anderhalf jaar blessureleed zijn rentree. Biervliet-Sluiskil 5-1 (1-0): Vlak voor rust opende Tim Boogaart-de score voor de thuisploeg. Vlak na rust scoorde hij nog eens. Na een uur maakte Timon van der Hooft er nog twee, voordat Jos Wester hout de eer redde voor Sluiskil. Het slotakkoord was echter voor Stefan Janse, die er 5-1 van maakte. Walcheren-Robur 6-2 (5-1). Boban Martinovic 1 -0, Mitch van Dijk 2-0 en 3-0, Ouassim Hamoudi 3-1, Paul Bun- nik 4-1 (strafschop), Mark van der Eijk 5-1, Wouter van Belzen 6-1, Dennis Katsman 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61