Mat afscheid van Nederlandse Antillen binnenlandI 5 jpro-actiV Vooruit, nog een paar. €3,- Protest taxichauffeurs na gewelddadige dood collega CEREMONIE Onzekerheid over autonome status is groot Passagier in tram neergestoken Ambulancepersoneel en agenten bedreigd Jonge voetballer slaat scheidsrechter Straatracers van de weg gehaald 11110 IlITilf po-acm Ook voor de prijs naar Albert Heijn maandag 11 oktober 2010 Pas op het laatste moment ontstond op Curaqao een feestelijke sfeer over de op heffing van de Nederlandse Antillen. „Natuurlijk, het kan mis gaan." door onze correspondent Trix van Bennekom Een tropisch warm en zwoel Brionplein in hartje Willemstad. Duizenden mensen hebben zich op deze zaterdagavond verzameld voor de officiële ceremonie waar bij de vlag van de Nederlandse An tillen voorgoed wordt gestreken en die van het land Curasao in top gaat. Over enkele momenten be staan de Nederlandse Antillen niet meer. Bonaire wordt net als Sint- Eustatius en Saba een bijzondere gemeente van Nederland. Curasao en Sint-Maarten gaan verder als zelfstandige landen. Een uur voor middernacht lopen onder gejuich prins Willem- Alexander en prinses Maxima over de beroemde pontjesbrug naar het plein. Enkele minuten later volgt het laatste Antilliaanse kabinet, de vertrekkende premier Emily de Jongh-Elhage voorop. Een nog lui der applaus valt haar ten deel. „Ze wuift als een koningin", zegt een vrouw trots terwijl zij met een vlaggetje van Curasao zwaait. Daarmee is de toon gezet. Dit is de avond van de vrouw die eind au gustus de verkiezingen won, maar tot haar teleurstelling niet de eer ste premier van het nieuwe land Curasao is geworden. Die eer moet ze laten aan de jonge politi cus Gerrit Schotte. De laatste dag van de Nederlandse Antillen is op Curasao een merk- ROTTERDAM Een nog onbekende passagier is gis termiddag neergestoken in een tram in Rotterdam. De politie heeft twee mannen aangehouden. Het slachtoffer is naar een zieken huis gebracht. Toen de gealarmeer de politie arriveerde wezen getui gen een huis aan dat een aantal straten verderop stond. In die wo ning hebben de agenten de twee aangehouden. TIENDEVEEN De politie heeft gisteren vier man nen aangehouden in Tiendeveen (Drenthe) na bedreiging en mis handeling van politie- en ambulan cepersoneel. De bedreigingen von den plaats na een eenzijdig onge val waarbij een 19-jarige lichtge wond raakte. Toen hulpverleners en agenten wilden helpen, reageer den hij en vrienden dreigend. waardige dag. Al weken is de sfeer mat, een beetje weemoedig. De on zekerheid over wat de autonome status gaat betekenen, is groot. Die matheid lijkt ook het konink lijk bezoek in zijn greep te heb ben. 's Morgens is het prinselijk paar, dat vrijdag via de RVD twit- terde dat het volgend jaar samen met koningin Beatrix op bezoek gaat op alle eilanden, aanwezig bij de laatste plechtige zitting van de Staten, het Antilliaanse parlement. De publieke belangstelling is ge ring. Vooral Nederlandse toeris ten, staan achter het dranghek. Tijdens de officiële ceremonie op het Brionplein stroomt het pu bliek wel toe. Het hijsen van de vlag van het zelfstandige Curasao roert veel mensen tot tranen. Zo als Wilbert, een vijftiger, geboren en getogen op het eiland: „Nie mand weet wat er gaat gebeuren. Natuurlijk, het kan mis gaan, maar laten we optimistisch zijn." De aanwezigheid van het prinse lijk paar verhindert niet dat op het Brionplein onderhuids de span ning tussen de nieuwe regering en de oppositie voelbaar is. Schotte zegt al weken dat Curasao nog niet klaar is om een zelfstandig land te worden. Veel zaken zijn nog niet geregeld. Neem de ambte naren. Voor velen is deze week nog onduidelijk waar hun werk plek is en wat hun functie is. De Jongh-Elhage gebruikt haar toe spraak om te wijzen op wat haar regering allemaal heeft bereikt. Hoe gevoelig de verhoudingen op Curasao liggen heeft het prinselijk paar eerder die dag zelf kunnen ho ren. Tijdens de laatste zitting van het parlement sprak ook de belang rijkste coalitiepartner van Schotte, de links-nationalistische Helmin Wiels. Wiels noemde de nu bereik te autonome status slechts een kleine verandering. Om daar zelf verzekerd aan toe te voegen: „Wij willen werken aan echte volwas sen onafhankelijkheid." O www.mijnkrant.ril/bBnneiniSand Bekijk hoe vuurwerk de lucht in gaat op Curasao WXt DORDRECHT De politie heeft een 15-jarige voet baller uit Dordrecht aangehouden, omdat hij een 59-jarige scheidsrech ter uit diezelfde plaats had gesla gen tijdens een amateurvoetbal wedstrijd in Dordrecht. De man werd zaterdag belaagd door ver scheidene mensen nadat hij twee voetballers wegens overtredingen het veld uit had gestuurd. De scheidsrechter liep kneuzingen op. ROTTERDAM De politie heeft veertien straatra cers een proces-verbaal gegeven na dat ze gisterochtend werden be trapt bij een illegale straatrace in het Rotterdamse havengebied. Rond elf uur zaterdagavond verza melden zich ongeveer tachtig au to's op een carpoolplaats. Uiteinde lijk werden veertien bestuurders betrapt op het daadwerkelijk racen. door Haims Rube Het hijsen van de vlag van Curasao tijdens de ceremonie rondom de ophef fing van de Nederlandse Antillen. foto Lex van Lieshout/ANP KAATSHEUVEL - Als zaterdagmid dag duidelijk wordt dat taxichauf- fer Radj Anand (37) in Waalwijk is vermoord, wellicht bij een bero ving, worden zijn collega's bij het Tilburgse Centraal Station over mand door emoties. De één laat zijn tranen de vrije loop, de ander slaat woedend op de motorkap van de auto. Het verhaal begint de avond er voor: Radj-rijdt weg in zijn splin ternieuwe auto die hij met zijn broer heeft aangeschaft. Het is die vrijdag slap, dus hij is waarschijn lijk blij met een ritje naar Kaats heuvel. Op de Duinlaan in Kaats heuvel, een smalle weg tussen twee campings door, rijdt hij zich vast op een nieuwe wegblokkade. Wat er dan precies gebeurt weet al leen de dader. Zijn broer moet gis sen. „Meestal bellen we elkaar, maar ik heb hem die nacht niet meer te pakken gekregen en hij heeft mij ook niet gebeld", zegt Anand. Dat Radj is gaan vechten met zijn 'vrachtje', gelooft zijn broer niet. „Als het een beroving is geweest, dan zou hij het geld mee hebben gegeven. Als hij dat had." De campinggasten hebben van de moord niets gemerkt. Radj wordt zaterdagmorgen in Kaatsheuvel te gen 8.00 uur levenloos gevonden. Zijn taxi staat in de berm van de weg, zijn lichaam ligt voorover in de sloot vlak bij de camping. Het nieuws slaat bij de Tilburgse chauffeurs in als een bom. „De meest zachtaardige en hoffelijkste rijder in de stad", zeggen collega's. Na het verdriet, volgt de woede. Rond 15.00 uur trekken zelfstandi ge chauffeurs in hun auto's naar de woning van de familie Anand. „We moeten iets ondernemen. Het geweld loopt de spuigaten uit", zegt hun woordvoerder voor het huis van Radj. Terwijl binnen de politie de weduwe en haar drie kinderen inlicht, staat broer Anand met tranen in zijn ogen buiten op nieuws te wachten. In de nacht van zaterdag op zon dag blokkeren enkele tientallen kleine zelfstandigen even de weg in het centrum van Tilburg. Het uitgaanspubliek toont begrip voor het protest. Becêj) VERLAAGT ACTIEF cholesterol mgbal korting bij aankoop van drie 7-packs Becel pro-activ minidrink. Bccep bmw Wr Pri|swijziglngen en zetfouten voorbehouden. Prijsverlagingen vanaf 11 oktober 2010. Yakult regular Set 455 ml Danone Actimel aardbei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5