vijfde verlies op rij sport 131 opnieuw ruim: 0-6 Kloetinge put kracht uit punt Weer ruime nederlaag voor Terneuzense Boys AZW is na kwartier al kansloos in Oosterland 'Vijf ploegen steken er in de topklasse bovenuit, maar tegen die andere moet het wel gebeuren. Daar hikken we tegenaan.' Ferry Alfons, aanvoerder van Hoek door Rudy Boogert EMMELOORD - Voor de vijfde keer op rij stapte Hoek zaterdag als ver liezer van het veld. Er zijn trainers geweest bij de Zeeuws-Vlaamse club die voor minder het veld moesten ruimen. Na de i-o-neder- laag bij Flevo Boys ging de aan dacht echter vooral uit naar Nick de long, die na 66 minuten mocht invallen en in de 88e minuut al weer zelf werd gewisseld. De wissel oogde als een publieke terechtstelling. Vier minuten voor tijd verspeelde De Jong knullig de bal. Nog geen tien tellen later maakte Erik Stolte het enige doel punt van de wedstrijd. Hij schoot een teruggekopte bal van Age Hains Boersma onbereikbaar voor doelman Jörg van Nieuwenhuij- zen in de verre hoek. Mille Men- des mocht zijn trainingspak uit doen en De Jong liep linea recta naar de kleedkamer. Aanvoerder Ferry Alfons noemde het een statement van de trainer. Gaby Demanet zelf wilde naar bui ten toe weinig vertellen over het incident. „Ik heb hem niet vanwe ge die ene bal gewisseld", wilde hij wel kwijt. „In zijn algemeenheid zijn er te veel dingen die meespe len, maar dat wil ik eerst intern uit spreken." Ook De Jong zelf wil zijn gedachten binnenskamers ven tileren. Uit de reacties in het veld bleek za terdag opnieuw dat De Jongs instel ling op weinig begrip van zijn me despelers kan rekenen. Hoofd schuddend of met de armen wan hopig in de lucht werd op diverse acties van De Jong gereageerd. Dat was niet de eerste keer. Ook tegen IJsselmeervogels en Katwijk kreeg hij van zijn ploegge noten de nodige kritiek op zijn spel. „Hij komt uit het profvoet bal", zei Demanet. „Dat moet hij kunnen uitzetten." Maar om de ne derlaag van zaterdag aan De long toe te schrijven, zou oneerlijk zijn. „We speelden een degelijke wed strijd", constateerde Demanet te recht. „Je voelt dat we sterker zijn", vul de Alfons aan, „maar die bal wil er maar niet in. Vijf ploegen steken er in de topklasse bovenuit, maar tegen die andere moet het wel ge beuren. Daar hikken we tegen aan." Het gebrek aan scorend vermogen is geen euvel dat zomaar uit de lucht komt vallen. Na de 3-0-zege van Sparta Nijkerk op Barendrecht is Hoek met zijn zes goals gedegra deerd tot minst productieve ploeg in de topklasse. In de lange voorbe reiding op de competitie diende het probleem zich ook al aan. In de zeven krachtmetingen met min of meer gelijkwaardige opponen ten maakte Hoek ook slechts vijf doelpunten. FLEVO BOYS I HOEK HEI Altenburg Van Nieuwenhuijzen De Groot Koné Westra Van Nieuwstadt Assa Siereveld Tromop De Loof Kalsbeek Hellebaut Van der Heide Alfons Postma Van den Broeke 90. Koomen Mahieu Korf 66. De Jong 88. Stuiver "V 88.Mendes Boersma Schot Spaan Pattinama 58. Stolte Doelpunten 86. Erik Stolte 1-0 Kaarten Flevo Boys: De Groot, Kalsbeek Hoek: Van den Broeke Scheidsrechter R. Wijna (Oosterwolde) Aantal toeschouw® rs 800 Aan het spel tot het zestienmeter gebied van de tegenstander lag het zaterdag niet. Binnen vijf minuten had Hoek het doel van Flevo Boys zaterdag al vier keer bestookt. Na 33 seconden moest de keeper al ge strekt op een schot van John Schot, na 54 seconden volleerde Jo- simar Pattinama over. Die inzetten werden vlot gevolgd door schoten van Klaas Hellebaut en Stijn Ma- hieu. Hoek had de bedoeling meteen duidelijk gemaakt. Flevo Boys gaf de Zeeuws-Vlaamse ploeg ook de gelegenheid om vooruit te voetbal len. Het speelde met twee man voor een viermansverdediging, waardoor de ene spits die het had opgesteld nauwelijks gevoed werd. Het grootste gevaar kwam van Tjeerd Korf (ex-Zwolle, -Excelsior en -Veendam), aan wie de in de ba- sislef debuterende linksback Niels de Loof de handen meer dan vol had. Hoeks diepste man [osimar Patti nama had aan de andere kant meer steun. Schot kwam vanaf links, Hellebaut vanaf rechts en achter hem circuleerden Mahieu en Alfons. Het leverde veel drei ging, doelpogingen en halve kan sen op. Na rust speelde Flevo Boys meer naar voren. De kansen wisselden elkaar toen af Schot slalomde bij voorbeeld langs drie man, maar produceerde toen niet meer dan een rollertje. Halverwege de tweede helft dacht Hoek de ban te hebben gebroken, los van Nieuwstadt werkte in de rebound een vrije trap binnen, maar de goal werd afgekeurd we gens buitenspel. Tot woede van Hoek. „We moeten de gifbeker tot de bodem uitdrinken", treurde De manet. De vraag is echter of de bo dem al in zicht is. Hoek heeft in middels samen met ARC de mees te verliespunten in de topklasse. maandag 11 oktober 2010 schelluinen - Ook in de derde uit wedstrijd kwam Terneuzense Boys niet tot scoren. De Zeeuws- Vlamingen incasseerden tegen Schelluinen een 3-0 nederlaag. Trainer Karl Vergouwen keek met gemengde gevoelens terug op de derde verliespartij. Marco Faassen (redding keeper), en Robert Rijn berg (binnenkant paal), waren dicht bij een treffer. „Het spookt al tijd in Schelluinen. Ze speelden continu op het randje. Wij lieten ons daardoor intimideren en verga ten te voetballen. Ik had van tevo ren gezegd dat de scheidsrechter veel toe zou laten, omdat hij van mannelijk voetbal houdt. Maar met een andere scheidsrechter wa ren z-ij misschien niet met elf man geëindigd." Frank van Kouteren werd twee keer tegen de grond gewerkt, ter wijl er geen bal in de buurt was. Kees Duitemeijer kreeg een klap in zijn nek en vervolgens een trap. Beiden kregen van de arbiter te ho ren dat ze rood zouden krijgen als ze zich nog eens zouden aanstel len. Duitemeijer: „Heel bijzonder. Je kunt wel blijven staan, maar dan moet je een klap terug geven. Dan kun je beter gaan liggen. Op die momenten na was het wel sportief" De thuisploeg kwam op 1-0, toen een indraaiende vrije trap via Duitemeijer binnen rolde. Vergouwen: „We hebben een posi tieve tweede helft gespeeld. Daar moeten wij op voortborduren." Uiteindelijk werd het uit een hoek schop 2-0 en een kwartier voor tijd 3-0. Schelluinen-Terneuzense Boys 3-0 (1-0). 43. Kees Duitemeijer 1-0 (eigen doelpunt), 54. Tom Peverelli 2-0, 76. Hassib Amanzada 3-0. Scheidsrechter: Y. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Sjoerd Rijnhout (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 100. door Tom Vennink MIDDELBURG - Ook na de zesde competitiewedstrijd wacht AZW nog steeds op de eerste overwin ning. In de uitwedstrijd tegen Dui- veland ging de hekkensluiter in de tweede klasse van het zaterdag voetbal met 4-1 onderuit. Oostkapelle won met 1-2 bij Peli kaan en is daardoor nu alleen kop loper. De concurrenten DFC (1-0- verlies bij Dinteloord), WC'68 en Arnemuidën (1-1 in hun onderlin ge duel) lieten punten liggen. Duiveland-AZW 4-1 (3-0): Op papier was de ontmoeting tussen Duiveland en AZW een wedstrijd tussen de nummer twaalf (Duive land) en de nummer veertien van de ranglijst. Binnen het kwartier lieten de Oosterlanders echter zien dat het verschil in de praktijk een stuk groter is. Via Ronald Zwager (8e en 10e minuut) en Barry Steen- poorte (15e minuut) stond het 3-0. In de slotfase kon Kana da Rosa Bernardo wat terugdoen voor de hekkensluiter. Het slotakkoord was in blessuretijd voor Zwager, die de eindstand op 4-1 bepaalde. Serooskeirke-De Moormannen 2-3 (2-3): Mark Minderhoud 0-1, Alex Job- se 1-1, Niels Domincus 1-2, Nicky Hol mes 2-2, Menno de Nooijer 2-3 (straf schop). MSeaiiwdorp-ZwaSiswe 3-1 (1-0): Ruud la Grand 1-0, Janick van As 2-0, Martin Smaardijk 3-0, Joey Konings 3-1. VVC'68-AraemuDden 1-1 (0-1): Mare van Haneghem 0-1, Danny Withagen 1-1. lnternos-SSV'65 3-3 (0-2): Urvin van Hekelen 0-1, Salim Sandee 0-2, Tim Brands 1-2, Christiaan Boon 1-3, Rob de Waal 2-3, Patrick van Drongelen 3-3. Pelikaan-OostkapeMe 1-2 (0-2): Wou ter Verduin 0-1, Arjen Pattenier 0-2, Jef frey Cornfield 1-2. WERKENDAM - Een gestolen punt, noemde Corné Schilperoort de be loning die zijn ploeg zaterdag uit Werkendam mee terug naar Kloe- tinge nam. De aanvoerder van de hoofdklasser was er lange tijd in het veld getuige van dat Kloetinge tegen Kozakken Boys met kunst en vliegwerk overeind bleef. In de slotfase stond hij met samengekne pen billen langs de zijlijn omdat hij van scheidsrechter Oudijk van het veld gestuurd was. Maar ook zonder de middenvelder hield Kloetinge de nul. Ongewild had Schilperoort bijna voor de ommekeer gezorgd. Hij had voor en na rust zijn handen vol aan het afstoppen van opko mende spelers. Zo ook in de 71e minuut. Schilperoort verspeelde de bal, probeerde die met een tack- Joris Rademakers, aanvoerder van Zaamslag, torent boven alles en iedereen le te heroveren, maar was daarbij uit en bestookt het doel van Nivo Sparta. foto Mark Neelemans iets te laat. Hij tikte Manu Dagher van achteren aan, die nog twee stappen doorliep en zich daarna theatraal liet vallen. De tot dat mo ment coulant leidende arbiter ver raste vriend en vijand door de ro de kaart te tonen. 'Neerleggen van een speler terwijl de bal niet in de buurt is', was de verklaring. De arbitrale beslissing betekende dat het keihard werkende Kloetin ge nog verder terug moest. De Be velanders lagen al vanaf de twintig ste minuut onder vuur. Voordien hadden ze het beste van het spel, maar toen het dit seizoen nog niet sterk opererende Kozakken Boys de schroom van zich afgooide, kroop Kloetinge een paar keer door het oog van de naald. De ploeg wilde met drie aanvallers spelen, maar in de praktijk stond alleen Daan Esser in de voorste li nie. Bovendien had het vijfmans middenveld grote moeite met de opkomende verdedigers. De lat, uitgestoken "benen, aanvallende on kunde van Kozakken Boys, de han den van verdediger Maarten van Rosevelt (niet gezien door de scheidsrechter en zijn assistenten) en de sterk keepende Jaco van der Schee zorgden ervoor dat de bal niet in het doel kwam. Na de pauze bleef Kozakken Boys drukken, maar kreeg ook Kloetin ge kansen. Daan Esser, Ingmar Quist en de ingevallen Mervin Nie- mantsverdriet lieten grote kansen op de 0-1 echter liggen. Deson danks was trainer Cees Houtepen tevreden. Hij zag zijn ploeg op ka rakter een punt pakken. „Een op steker", noemde hij de 0-0. „Dit geeft de ploeg kracht. We kunnen er alleen maar van groeien." Kozakken Boys-Kloetinge 0-0. Scheidsrechter P.G.M. Oudijk (Beunin- gen). Rode kaart: 71. Corné Schilper oort (Kloetinge). Gele kaart: Arda Ha- var (Kozakken Boys), Ingmar Quist, Björn Quartel (beiden Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 600. door Koen de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59