vooral gezellig Duim voor Kinderendag biedt gratis vertier Bezwaren tegen plan bij skihal 15 Grote Breskens Quiz met 13 teams 'Bij de eerste kennismaking voelde ik al meteen vlinders in mijn buik' Geld voor kerk maandag 11 oktober 2010 foto's Mark Neelemans zijn handen voi om iedereen van een natje te voorzien. door Monique den Hamer T azz-a-delic in Terneuzen was I ook dit jaar weer een groot suc- I ces en is rustig verlopen. Om- dat er weinig oproerkraaiers op afkwamen was het dancefeest in Snowbase vooral gezellig. „Een paar vervelende mensen zijn de deur uitgezet, meer is er niet ge beurd. Ook de politie vond het heel rustig rond het feest", zegt Ke vin Tanghe van de organisatie. „Wél waren er wat klachten over het geringe aantal toiletten. Om vei ligheidsredenen lieten we de toilet ten boven in eerste instantie dicht. Het is daar best smal en als daar iets gebeurt kunnen mensen niet snel wegkomen." Het team van Snowbase heeft; na af loop van het evenement uiteinde lijk nog flink de handen uit de mouwen moeten steken. „Want om acht uur zondagochtend ging het restaurant en de keuken alweer open. De piste stond ook weer vol, en alles zag er weer spie en span uit", complimenteert Tanghe. Zo'n 1200 mensen waren zaterdag naar skihal Snowbase gekomen. Binnen schalde de dancemuziek uit de speakers, maar de jazz bleef aanwezig, met saxofonist Ace on Sax. Naast onder anderen DJ Roog was beneden in de hoofdzaal het vj-duo Visual Vibes te vinden. Lau rens Suij en Dominique de Maillie combineerden de muziek met beel den van aanwezige mensen op ver schillende tv-schermen in de zaal. „Hiervoor hebben we gekozen om meer sfeer en gevoel in het feest te leggen", zegt Laurens. Hun muziek is een combinatie van lounge, club en jazz, elektrische muziek met vleugen van jazz. Boven in Snowbase liet het duo L&D samen met Saturn, Tom K en Mario Hillebrand hun deephouse horen met het thema 'For the love of music'. „Dit zaaltje is niet erg groot en daarom willen we de mu ziek dansbaar houden, maar wel op zo'n manier dat mensen gezellig kunnen bijkletsen. De muziek mag niet overheersen", aldus Niels Pie- laat van het duo L&D. Dat in tegen stelling tot de Red Room, want die was vooral bedoeld om te dansen. Onder anderen Oliver Twizt van Sneakerz draaide bekende num mers van nu die hij mixte met een goede urban beat. door Frank Gijsel aardenburg - Onder het motto 'Kinderen zijn onze toekomst' werd gisteren in Aardenburg de eerste Duim voor Kinderendag ge houden. De jeugd uit de streek genoot op het Burgemeester van Dongen sportpark van een dag vol leuke spelletjes. De organisatie was in handen van de vereniging Duim voor Kinde ren. Die stelt zich ten doel gratis ac tiviteiten te houden, zodat ook kin deren van ouders met een mini muminkomen een leuke dag kun nen beleven. Manuela Steelink, initiatiefneem ster en voorzitter van de vereni ging, is vastbesloten om voor ouders en kinderen in de gemeen te Sluis maatschappelijke dienstver lening aan te bieden. „Daarnaast willen we elk kwartaal in een an dere kern een dergelijke dag hou den. De volgende is in Oostburg. Boven dien willen we geld inzamelen voor een speelgoed-uitleencen trum in combinatie met een niet commerciële kringloopwinkel en voedselbank." Na vijf jaar onderzoek komen de initiatiefnemers tot de conclusie dat er in de streek weinig voorzie ningen zijn voor de minima. „Alle instanties en de gemeente Sluis reageren enthousiast op onze plan nen. Plaatselijke verenigingen ho pen we er in de toekomst meer bij te gaan betrekken, zodat we op re gelmatige basis leuke dingen kun nen organiseten." breskens - In De Uitkomst in Bres kens mochten vrijdagavond der tien ploegjes van drie personen in het kader van 'Bresjes 500 jaar' in tien categorieën puzzeltjes oplos sen en vragen beantwoorden bij de Grote Breskens Quiz. Onder de deelnemers waren twee teams van de openbare basis school Breksens, die merendeels uit leerlingen bestonden. Na een geanimeerde avond onder leiding van quizmaster Rein Leentfaar reikte Suzan Boersma van 'Bresjes 500 jaar' de prijzen uit. Winnaar werd het team 't Schrijverke (Frans Meijaard, Wilma Valk, Reg gie Corijn) met 84 punten. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen kan het niet snel goed doen als het gaat om de invulling van de ruimten bij de skihal. Bedrijven uit de buurt vinden dat het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan te rui me mogelijkheden biedt voor de vestiging van detailhandel. Eigenaars ING Winkels Bewaar Maatschappij en ING Dutch Retail Fund Management van de commer ciële ruimten in het leisure center vinden dat er juist te weinig moge lijkheden zijn. En omdat iedereen denkt in zijn recht te staan hebben ze ook allemaal bezwaar ingediend. Het is de derde poging van de ge meente om de invulling planolo gisch te regelen. Behalve de skihal zijn er nu een sportwinkel en een fitnesscentrum gevestigd. Het lukt niet de ruimte te verhuren op basis van het nu toegestane gebruik (tuincentrum, horeca, discotheek, wokrestaurant). Een poging om de weg vrij te maken voor twee bouw markten, een meubelzaak en een bruin- en witgoedzaak werd geblok keerd door de provincie. Een be roep van ING daartegen bij de rechtbank loopt nog. In overleg met de provincie is er nu een plan dat beperkt detailhandel toestaat en dan alleen als dat gerela teerd is aan leisure-activiteiten. Een tuincentrum is nog steeds toe gestaan, maar dat is geen leisure- fiinctie maar een detailhandelsfiinc- tie, stelt de raadsman van ING vast. Die vindt dat 'het niet aangaat om een gebruik als tuincentrum wel toe te staan, maar een gebruik als bijvoorbeeld bouwmarkt of meu- belhandel niet. Voor het hanteren van dit onderscheid valt naar de mening van cliënten geen planolo gische rechtvaardiging te vinden'. Tegen de functie 'tuincentrum' maakt Life Garden Hulst be zwaar. De eigenaars denken dat nog een tuincentrum op korte af stand erbij funest zal zijn voor hun bedrijf Tegen het ontwerp-bestemmings plan is ook bezwaar ingediend na mens De Hoop, die zelf de locatie aan de Kennedylaan wil ontwikke len met meer detailhandel, en door Mikro Electro en It's, die in het cen trum van Terneuzen zijn gevestigd. door Edy de Witte KOEWACHT - Ze moesten er ver voor fietsen om elkaar te zien. Jo seph Elegeert (83) uit Koewacht draaide zijn hand niet om voor een rit van ruim veertig kilometer naar zijn lief in het Belgische Mort- sel achter Antwerpen. Ook Rachel Cossaer (84) trapte geregeld ruim twee uur naar Koewacht. Na negen maanden hadden ze ge noeg van het pendelen en stapten ze - gisteren zestig jaar geleden - in het huwelijksbootje. „Mijn broer en neef brachten ruim zestig jaar geleden een verloren pak stro terug naar boer Elegeert", vertelt Rachel. *„De vader van Joseph was zeer dankbaar en zo ontstond min of meer een vriendschapband tus sen de families. Bij de kennisma king met Joseph voelde ik meteen vlinders in mijn buik." „Bij mij spatten de vonken er ook af', vult Joseph aan. Hun eerste liefdesnestje was een houten huisje op het erf van boer Elegeert. Nu wonen ze al ruim vijf tig jaar aan de Schoolstraat. Joseph pakte alle werk aan om de kost te verdienen. Hij was zelfs nog een tijdje mijnwerker. Daarna werd hij metselaar. Rachel zorgde thuis voor de drie kinderen (twee zo nen en een dochter) Inmiddels is de familie uitgebreid met vijf klein kinderen- en één achterkleinkind. Joseph is nog een fervent duiven melker. Rachel verzamelt al sinds haar jeugd eierdopjes. In het huis staan er nu ruim tweeduizend. Dat Joseph Elegeert en Rachel Cossaert precies zestig jaar getrouwd waren op 10-10-10 gaf een bijzonder tintje aan het feest. foto Mark Neelemans heikant - Mosselen eten voor de kerk heeft zaterdagavond ruim 1000 euro opgeleverd voor het on- derhouds- en restauratiefonds van het plaatselijke H. Theresia bede huis. In café Du Commerce scho ven zo'n 90 eters aan tafel. Vrijwil ligers kookten 165 kilo mosselen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De jeugd kon in Aardenburg genieten Duim voor Kinderendag. van gratis spel en vertier tijdens de foto Mark Neelemans 'JfulYe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53