Jazz-a-delic Snowbase 14 Instanties krijgen ruim 91 mille uit Rabofonds Kinderdierendag onder een stralend zonnetje Verdwaald Brutale insluiper doet greep in kluis Vier drugstoeristen betrapt bij controle ZEEUWSE Slingerend door de Westerscheldetunnel Drankrijders moeten rijbewijs inleveren Inbraken in aantal vakantiewoningen almanak Dancefeest in skihal Snowbase in Terneuzen trekt 1200 bezoekers Jeugddag duiven trekt veel belangstelling maandag 11 oktober 2010 SINT-JANSTEEN Uit een bedrijf met woonhuis in de Wilhelminastraat in Sint Jansteen werd vrijdag tussen 12.00 en 20.00 uur een geldbedrag gestolen. Het betreft een bedrijfspand met daar boven een woning. Tussen boven genoemde tijden is een onbekende persoon via een tussendeur in het bedrijfsgedeelte de woning ingelo pen en heeft daar een onbekend geldbedrag uit de kluis gestolen. BRESKENS Bij een controle op het Veerplein in Breskens heeft de politie vrijdag avond drie Belgen en een Frans man opgepakt die in het bezit wa ren van hennep en hasj. De drugs toeristen kwamen met het voet- veer vanuit Vlissingen, waar ze hun inkopen hadden gedaan. Ze kregen een bekeuring en de drugs, 3 gram hasj en 42,5 gram hennep, werden in beslag genomen. t boekenprijs PZC-PUBLIEKSPRIJS Wat is volgens u het beste Zeeuwse boek van 2010? Stemmen kan op: www.pzc.nl/boekenprijs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl leid u aan voor de pzc nieuwsbrief op: www.pzc.nl/nieuwsbrief TERNEUZEN De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag het rijbewijs inge vorderd van een 49-jarige automo bilist uit Terneuzen. De man was al slingerend door de Westerschel detunnel gereden en werd op de Herbert H. Dowweg in Hoek door agenten aan de kant gezet. Uit de ademanalyse op het politiebureau bleek dat hij ruim drie maal de toe gestane hoeveelheid op had. HULST In Hulst raakten twee automobis- ten zaterdagnacht hun rijbewijs kwijt. Op de Stationsweg werd rond middernacht een 20-jarige vrouw uit de gemeente Hulst be trapt met twee keer zoveel alcohol op als toegestaan. In de Vestdijk straat liep om kwart over twee een 44-jarige man uit Dendermonde te gen de lamp. Hij had bijna 3,5 keer zoveel gedronken als toegestaan. CADZAND Afgelopen dagen is er ingebroken in vakantiewoningen in Cadzand, Zuidzande en Waterlandkerkje. Aan de Molenweg in Zuidzande werden de inbrekers gestoord door de bewoners. Toen die zater dagnacht thuiskwamen, stond de voordeur op een kier en zagen ze een vreemde auto langs de weg staan. Toen ze binnen waren, hoor den ze de auto hard wegrijden. Voor zover nu bekend gaat het om een vijftal inbraken en enkele in braakpogingen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk. SLUIS - Negen verenigingen en in stanties in West-Zeeuws-Vlaande- ren krijgen een bijdrage van het Rabobank Stimuleringsfonds. In totaal meer dan 91.000 euro Stichting Zeeuwse Oude Kerken krijgt 25.000 euro voor een toilet gebouw bij de kerk in Waterland kerkje. Stichting Nieuw Elan Aar denburg krijgt 20.000 euro voor de verbouwing van het badmees terhuisje op het sportpark tot een multifunctionele accommodatie voor alle verenigingen. Cultureel Aardenburg krijgt 10.000 euro voor de kwaliteitsversterking van toeristische en culturele voorzie ningen. Stichting tot Behoud van de Cadzandse Klederdracht krijgt Niet alleen voor de lopers en organi satie is de Kustmarathon een hoogte punt, ook een fotograaf van deze krant kijkt er immer naar uit. Door zijn jarenlange werk voor de krant kent hij veel mensen, en dat is weder zijds. Onderweg ziet hij veel beken den en klinkt regelmatig zijn naam. Afgelopen zaterdag, een week na de Kustmarathon, was hij in de velden Tip? redactie@pzc.nl rond Middelburg bezig met een heel wat rustiger klusje, toen zijn naam weer klonk, gevolgd door een ver wonderd: „Wat doe jij hier?" Toen hij zich omdraaide stond daar een groepje hardlopers die hij een week eerder ook had gezien. „Ik ben aan het werk, maar wat doen jullie hier?" „We zijn verdwaald. We zijn bij Oostkapelle linksaf geslagen." 10.000 euro voor de presentatie en promotie van de Cadzandse kle derdracht. Hogeschool Zeeland krijgt 10.000 euro voor het project Kennis voor Klimaat Kansen voor Ondernemers. Stichting Welzijn krijgt 9.450 euro voor het uitbrei den van hetproject cultuurme nu's met een minitheater voor de basisscholen in de gemeente Sluis. Activiteitencommissie Aan-Z uit Biervliet krijgt 4.000 euro voor het aanschaffen van een duofiets. Muziekvereniging De Harmonie uit Biervliet krijgt 2.000 euro voor de aanschaf van nieuwe unifor men. De cliëntenraad van Hooge Platen krijgt 1.000 euro voor de aanschaf van een LCD-televisie. Gezellig met zijn vieren een avondje uit op het grootste dancefeest van Zeeuws-Vlaanderen. HULST - Prachtig weer, veel publiek en vooral blije kindergezichtjes die genoten van het hoge aaibaarheids- gehalte van de aanwezige dieren. De .kinderdierendag in het park achter het Havenfort in Hulst was zondag weer een schot in de roos. Voorzitter Ben Durinck van de stichting Kinderdierendag Hulst genoot eveneens met volle teugen. „Met acht vrijwilligers hebben we voor de organisatie onze handen vol. Maar als je ziet wat je er voor terugkrijgt doe je dat werk met veel plezier. Deze dierendag staat al jaren stevig op de evenementen kalender in Hulst." De grote tent stond vol met kraampjes. Pape gaaien, vele andere vogels en knaagdieren trokken veel bekijks. Ook het dierenasiel werd onder de aandacht gebracht. Buiten waren de demonstraties ganzen drijven, paardendressuur met Friese vier voeters en de doorlopende hon dentrainingen de trekpleisters. Met paard en koets kon een rondje Hulst gereden worden. De aanwe zige lama werd maar van een veili ge afstand bekeken. De ezels ston den klaar voor ritjes over het ter rein. De kinderen konden verder springen op een luchtkussen. De schminkploeg had de handen vol om vooral passende dierengezicht- jes aan te brengen. HEIKANT - Postduivenclub De Post duif hield zondagmiddag in het clublokaal 't Heike een druk be zochte jeugddag. Tijdens deze pro motieactiviteit reikten wethouder Adri Totté en jeugdvoorzitter R. Peeman ook de prijzen uit aan de ruim dertig kinderen die aan de hand van seniorenleden mee speelden op vier vluchten. Het klassement werd gewonnen door de zevenjarige Roel de Rui ter. In het clublokaal was verder van alles te zien over de dui vensport in het algemeen. Er draai de onder meer een videofilm. De Postduif hoopt met deze activiteit jeugd warm te maken voor de ver grijzende duivensport. Oliver Twizt van Sneakerz krijgt de bezoekers van Jazz-a-delic zonder moeite op de dansvloer. Dansen maakt dorstig en aan de spe ciale cocktailbar had barkeeper Bart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52