PZC L Onrust over vertraging bouw school Brandweer getest op vaardigheid ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 15 Beslag op ne^n auto's Brandweer voorkomt 'Verbod niet-afbreekbare kauwgom' bij verkeerscontrole afbranden vollere Maandag 11 oktober 2010 Jazz-a-delic in Snowbase zonder wanklank Duim voor Kinderen biedt gratis vertier Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl OTHENE Ouders die kinderen alvast op Irisschool deden voelen zich misleid door gemeente Terneuzen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Onder ouders van kin deren in de Temeuzense woonwijk Othene is onrust ontstaan omdat de bouw van een nieuwe brede school in de wijk opnieuw is ver traagd. Als alles meezit is de school nu pas begin 2012 klaar. Die mededeling van de gemeente kwam een paar dagen na het begin van het nieuwe schooljaar. Maar toen hadden veel ouders al beslo ten hun kind alvast naar de openba re Irisschool in Zaamslag te laten gaan. Die school verhuist straks, net als de christelijke school in Reu- zenhoek, naar de wijk Othene. Om de tussenliggende periode te over bruggen zetten beide scholen pen delbussen in. De ouders dachten aanvankelijk dat de bustochtjes van zeer tijdelij ke aard zouden zijn. „Tijdens een informatiebijeenkomst vorig jaar zei de gemeente dat de school met ingang van het schooljaar 2011 ge reed zou zijn. Nu horen we, net na dat de scholen zijn begonnen; dat het 2012 wordt. Wij voelen ons mis leid", zeggen ouders die anoniem wil blijven. „Als we dat van tevo ren hadden geweten, hadden we onze kinderen nog een jaartje naar een andere school in de buurt ge stuurd. Omdat de klassen overvol zijn krijgen ze nu niet het onder wijs dat ze verdienen." De Irisschool zat een paar jaar gele den nog onder de opheffingsnorm, maar barst nu met ruim vijftig da gelijkse pendelaars uit Othene erbij uit zijn voegen. Om alle leerlingen goed te kunnen huisvesten, is een noodlokaal nodig. Van de gemeente hoeft scholenkoe pel Leertij, waaronder de Irisschool valt, echter niet op medewerking te rekenen. „Als we daar een noodlo kaal moeten zetten zijn we ver keerd bezig", zegt wethouder Cees Liefting. Hij wijst er op dat de ge meente bij de Prins Willem van Oranjeschool en de Twijn (voor heen de Zuidlandschool) juist extra lokaalruimte in stand heeft gehou den om de kinderen uit Othene op te vangen. „Dat zijn ook afspraken over gemaakt. Raar dat dan zestig kinderen daar weg zijn en dagelijks in een bus worden gepropt. Ouders zouden dat zelf niet moeten willen en ook het schoolbestuur niet." „We hadden kunnen overwegen de kinderen langer op de Twijn te la ten", reageert directeur Gerard Lan- geraert van Leertij. „Maar je kunt ouders niet dwingen naar een be paalde school te gaan." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN SINT-JANSTEEN De politie heeft onlangs samen met de Belastingdienst een ver keerscontrole gehouden in Terneu zen. Daarbij is, in verband met 167.163 euro aan openstaande belas tingzaken, beslag gelegd op negen auto's. De politie bekeurde dertien bestuurders voor het niet dragen van een gordel, één bestuurder voor mobiel bellen, één automobi list voor een te scherp uitstekende spoiler en zes automobilisten voor te donkere autoruiten. De brandweer heeft zaterdagoch tend kunnen voorkomen dat bij een schuurbrand in de Brouwerij straat in Sint-Jansteen ook een vo lière van de buren met zo'n 150 vo gels in vlammen opging. De brand werd rond tien over zes ontdekt. Een ambulance werd gealarmeerd, omdat in eerste instantie niet dui delijk was of er mensen in het pand waren. Dat bleek niet het ge val te zijn. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Terneuzen moet straks de eerste gemeente in Ne derland worden die alleen afbreek bare kauwgom toestaat. Dat zou raadslid Giel van Boom (Top Ge meentebelangen) graag zien. Vijf jaar geleden pleitte het raads lid ook al voor invoering van een kauwgombelasting, omdat de ge meente handenvol geld kwijt is om het kleverige goedje van stoe pen en tegels te verwijderen. Vol gens de Engelse pers is op de Bris tol University een nieuwe in water oplosbare kauwgomsoort ontwik keld, die voor meer dan vijftig pro cent verdwijnt door regen. Deze nieuwe kauwgomsoort plakt niet aan schoenen en heeft dezelfde smaak, vorm en kleur als de gang bare soorten. De basis voor de pro ductie van dit snoepgoed is een speciaal stuk polymeer, wat een stuk minder kleverig is. In riool wordt deze kauwgom afgebroken tot mineralen. Van Boom weten of het college van burgemeester en wethouders bereid is zich te oriënteren op de ze nieuwe soort kauwgom en con tact te leggen met de Britse Univer siteit. Ook vraagt het raadslid aan de collegeleden om hun achterban in de Tweede kamer enthousiast maken voor dit project en uit te zoeken of er Europese subsidiemo gelijkheden zijn. SLUIS - De vaardigheidstoetsen voor de Zeeuwse brandweer wer den zaterdag in Sluis overscha duwd door het plotse overlijden van brandweercollega Jaap de Bliek uit Breskens. Daarom was er geen feestelijke stemming en hing de vlag halfstok. Zeven korpsen had den zich afgemeld, zodat er 25 groe pen aan de start verschenen. Organisator Carl de Hulsters had voor de deelnemers twee pittige scenario's in elkaar gezet. In een tot jeugdsoos ombouwd kantoor aan de Nieuwstraat was brand uitgebro ken. Verschillende slachtoffers moesten worden gered, waarbij het onderlinge contact tussen de brand weerlieden werd bemoeilijkt door een luid brullende disco. Bij het andere scenario ging het om een verkeersongeval, waarbij een wirwar van auto's het maken van de juiste keuzes bemoeilijkte. De Hulsters was na afloop tevreden: „Er waren veel leermomenten." Uit respect voor de overleden collega was er geen feestelijke prijsuitrei king. De deelnemers kregen de uit slag mee naar huis in een gesloten envelop. De winnaars van de vier speelbanen waren Zuiddorpe, Nieuw-Namen I, Wemeldinge en 's Heer-Arendskerke. De brandweergroep uit Vogelwaarde biedt hulp aan een slachtoffer dat bij een ongeval onder een heftruck terecht was gekomen. Op de achtergrond kijken de juryleden toe of de brandweerlieden de hulpverlening goed aanpakken. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51