uit hoofd zetten 39 Belgen heersen bij teamcross SAR is te sterk voor Dordrecht Rick Jendrusch tweede op het NK surfen Dertiende zege voor Joannathan Duinkerke Tweede plaats voor Ronnie Óvergaauw Davy Gunst sprint naar derde plaats Sam van 't Westende overtuigend naar NK Amanda Dekkers sterk in roeiwedstrijd Sterk optreden van Zeeuwse sjoelteams Theo den Herder is beste 55+'er in Eindhoven maandag 11 oktober 2010 muil linn SCHARENDIJKE - De vijftienjarige Rick Jendrusch is tweede gewor den bij het NK Freestyle windsur fen. De nationale titelstrijd be stond uit drie wedstrijden. De eer- ste wedstrijd werd gehouden op de Oesterdam. Jendrusch werd toen eerste. Bij de tweede wed strijd behaalde de surfer uit Scha- rendijke een tweede plaats. Giste ren stond de derde en laatste wed strijd bij de Grevelingendam op het programma, maar de wed strijd vond vanwege een gebrek aan wind geen doorgang. Het bete kende dat Jendrusch tweede over all werd in de categorie onder de twintig jaar. Kampioen werd Pim van der Borgt. Woensdag vertrekt Jendrusch naar Turkije om deel te nemen aan de Europian Freestyle Pro Kids Tour. Dit is het EK voor de jeugd. Jendrusch doet mee in de klasse onder de zeventien jaar. IJZENDIJKE Joannathan Duinkerke is de laatste weken onklopbaar in de wedstrij den voor ED-renners. Zaterdag, in IJzendijke, schreef de Goesenaar zijn dertiende wedstrijd van dit jaar op zijn naam. Hij behaalde de overwinning op de voor hem be kende manier, met een lange solo door de straten van IJzendijke. De positie van Duinkerke kwam nooit in gevaar ondanks dat Davy Mer- tens uit Etten-Leur en Karei Laga uit het Belgische Roeselare met zijn tweeën probeerden de achter stand terug te brengen. Uiteinde lijk finishte Mertens als tweede en Laga als derde. HELLEVOETSLUIS Ronnie Óvergaauw uit Zoutelande is bij een wedstrijd over tien kilo meter in Hellevoetsluis als tweede geëindigd. De zege ging in 32,50 mi nuten naar Mart Solleveld uit 's-Gravenzande Óvergaauw had tien seconden meer nodig. De wed strijd in Hellevoetsluis maakt deel uit van het Van Buurencircuit. Jesper Francke (Koudekerke) en Ke vin de Pagter (Westkapelle) legden respectievelijk beslag op de derde en vierde plaats. Bij de masters H60 was er een over winning voor Eddy Smit. De atleet uit Kerkwerve realiseerde een tijd van 41.05 minuten. SINT DENIJS Davy Gunst is bij een wedstrijd voor nieuwelingen in het Belgische Sint Denijs op een derde plaats geëindigd. De zege ging naar de Belg Martijn de Meestere. Er waren 85 deelnemers. De koers op het licht glooiende par koers kende een levendig verloop. Vlak voor de laatste ronde ontsnap te De Meestere en hij hield net stand. Davy Gunst werd in de sprint uiteindelijk derde. Boaz Bal eindigde als elfde, terwijl Jesse Raas zestiende werd. Peter Blok fi nishte als 26e. Allen komen uit voor Theo Middelkamp. vmm door Aector Dooms AXEL - De Belgische licentiehou ders domineerden zaterdag bij drie-uurs motorcross in Axel. Jurgen Vannooten, Kristof Salaets en Wesley Verheyen hielden in een spannende slotfase vijf secon den over op de naaste concurren ten. Het Vlaamse team met Maar ten Govaert, Marvin Vandaele en Andy Truyts eindigde op de twee de plaats. Roy Gijsel uit Heikant reed samen met de Zuiddorpenaar Martijn Roos en gastrijder Stewey Reyn- ders naar een fraaie derde plaats. De drie-uurs cross ging met aflos singen gepaard. Bij de licentiehou ders reed het trio Pittens, Spek en Meurs net aan de leiding toen Sjef Meurs door een valpartij de strijd moest staken. Daarvan profiteer den de latere winnaars, die nog net voldoende tijd overhielden. Bij de amateurs was het klassever- schil groter. Het Zeeuws-Vlaamse Hoogstandjes bij de teamcross in Axel. trio Pascal de Zeeuw (Zuiddorpe), Joost Gruben (Axel) en Kevin van Houdt (Terneuzen) nam een paar ronden voorsprong. De concurrentie werd op een kans- EINDHOVEN Sam en Tess van 't Westende heb ben zich geplaatst voor de Neder landse kampioenschappen judo voor senioren. De Vlissingse broer - en zus werden in Eindhoven bij het kwalifiactietoernooi respectie velijk eerste en vijfde. Sam haalde met vier zeges de finale in de klas se tot 73 kilo. In de finale rekende hij met tweemaal waza-ari binnen een minuut af met David Miccoli. Tess begon met twee winstpartijen in de klasse tot 57 kilo. In haar der de en vierde partij ging ze echter onderuit. In de strijd om de vijfde plaats hervond Van 't Westende zichzelf weer. BREDA Tijdens de Para Regatta roeien in Breda kwam Amanda Dekkers uit Middelburg goed voor de dag. Ze behaalde met de ploeg de eerste plaats bij de vrouwen. Het team, v dat verder bestond uit Yvonne Terpstra en stuurman André Schut te, realiseerde een tijd van 5.23,4 mi nuten over 1000 meter. Dekkers komt uit voor roeivereniging Scal- dis in Goes. De Para Regatta is een evenement, dat bedoeld is voor mensen met een beperking. Er waren twaalf deelnemende ploegen. In het over allklassement werd de ploeg van Dekkers derde. OOSTERHOUT De Zeeuwse sjoelers kwamen bij de eerste selectiewedstrijd voor het NK teams goed voor de dag. In Oosterhout vielen zes ploegen in de prijzen. De resultaten waren als volgt: Eerste klasse: 3. De Goese Schui vers 1 (score 127,09); derde klasse: 1. Schijf83 2 (118,53); derde klasse: 2. De Goese Schuivers 2 (116,44); der de klasse: 3. Schijf 83 3 (112,91); vier- de klasse: 2. De Goese Schuivers 3 (108,20); vijfde klasse: 1. De Goese Schuivers 4 (98,29). De tweede en beslissende selectiewedstrijd is op 6 november. foto Mark Neelemans loze afstand gereden. Dimitri Dek ker (Zandstraat), Florentijn de Roo (Terneuzen) en Dennis Schel- leman (Zuiddorpe) waren goed voor de tweede plaats. EINDHOVEN - Atleet Theo den Her der uit Kapelle is gisteren eerste ge worden bij de marathon van Eind hoven in de categorie voor 55-plus sers. De Bevelandse loper finishte in 2 uur, 57 minuten en 32 secon den. Behalve een persoonlijk re cord betekende dat ook een Zeeuws record in zijn leeftijdscate gorie. Dat scherpte hij voor de vijf de keer aan. Zijn vorige beste tijd stond op 2.58.05. Aan de halve marathon in Eindho ven namen diverse lopers van Dy namica deel. Frans Bos finishte als tweede in de categorie M60 in 1.32.26. De Middelburgers Arthur van Aartsen (1.33.53, categorie M35) en John Guequierre (1.35.28, categorie M55) zaten daar niet zo ver achter. Voor diverse lopers was de halve marathon de laatste voor bereiding voor de marathon van Amsterdam, komende zondag. door Koen de Vries MIDDELBURG - Na de 3-7-nederlaag tegen Unicum kunnen de tafelten nissers van TTCM de titel in de eerste divisie uit hun hoofd zetten. „We moeten er nu voor zorgen dat we uit de degradatiezone blij ven", concludeerde Wouter van der Mark zaterdag na de wedstrijd. Van der Mark zelf zal daar de ko mende wedstrijden weinig in vloed op hebben. De derde man van TTCM bleef zaterdag aan de kant en zal ook de komende wed strijden missen. Hij heeft een ont stoken kniepees en bij een mri-scan dook bovendien een scheurtje in de meniscus op. Bijko mend probleem is de schouder blessure van John Scott. De Am sterdammer kon de afgelopen we ken niet trainen en mist daardoor het ultieme balgevoel. Hij won te gen Unicum slechts één partij. Van der Mark werd vervangen door tweedeteamspeler William Marinissen. Hij bleef zonder zege. TTCM begon goed tegen Unicum, dat voormalig Arnemuidenaar Dennis van Boven aan de kant had gelaten. Tan Anran en John Scott zetten hun ploeg op 2-0. De zeven volgende partijen waren ech ter voor de ploeg uit Geldrop. Jo nah Kahn bleek met zijn lastige service voor iedereen onbespeel baar. In de slotwedstrijd pakte Tan Anran tegen Peter van Iwaarden zijn tweede zege en het derde punt voor TTCM. Het treffen met Bergeijk volgend week wordt be langrijk voor TTCM. „We mogen daar niet dik verliezen", keer Wou ter van der Mark vooruit. „Want dan komen we in problemen." TTCM-Unicum 3-7: Tan Anran-Mar- tijn van der Leur 3-1, John Scott-Peter van Iwaarden 3-1, Willi am Marinissen-Jonah Kahn 0-3, Tan/Scott-Van der Leur/Kahn 1-3, Scott-Van der Leur 0-3, Tan-Kahn 0-3, Marinissen-Van Iwaarden 1-3, Scott-Kahn 1-3, Marinissen-Van der Leur 0-3, Tan-Van Iwaarden 3-0. MIDDELBURG - In de derde divisie van de tafeltenniscompetitie deed Arnemuiden goede zaken. De ploeg won met 10-0 van Cevelum. Frank Boute en Jan Henk Bomhof kenden weinig problemen met de Gelderse tegenstander. Riny Kasse speelde nog een thriller tegen De- jan Pavlovic, maar bleef met 17-15 in de vijfde game aan de goede kant van de score. Ook het eerste mannenteam van SAR boekte in de derde divisie een overwinning. Tegen Dord recht werd het 2-8. Simone de Klerk en Dennis Verdurmen ble ken het best op dreef met drie winstpartijen. Johan 't Hooft ver sloeg Lars Huizinga. In Gouda speelden de vrouwen van SAR gelijk tegen Vrienden schaar. Stefanie Fassaert en Chan- foto Ruben Oreel tal Remorie zorgden voor het grootste deel van de punten door beide te winnen van Malu van de Krogt en Nadia de Bruyn. Liselotte Fassaert bleef met lege handen ach ter. In het jongens landelijk B speelde TTC Middelburg gelijk tegen het Bossche Never Despair. Miquel de Witte behield zijn ongeslagen sta tus. Jordin Heijens behaalde twee overwinningen. In de hoofdklasse B gaat TTC Middelburg 2 door met winnen, ditmaal was Her waarden 4 het slachtoffer: 9-1 Al leen Emiel de Rijke liet een potje liggen. Ook TTC Middelburg 3 liet een overwinning noteren in de hoofdklasse A. Met 7-3 werd Veld hoven 2 verslagen. In de hoofdklas se C verloor SAR 2 in en tegen Val- kenswaard met 8-2. In dezelfde poule ging TTC Middelburg 4 met 7-3 onderuit tegen het Taverbo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43