Bekerstunt BC Vlissingen TTCM moet de tite m Het Witte Paard op koers Droomstart Olympus in handbalcompetitie 381 mttmË ■M?' •m maandag 11 oktober 2010 EERSTE DIVISIE Middelburgse tafeltennissers onderuit tegen Unicum: 3-7 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen zijn de bekercompe titie uitstekend gestart met een 69-58-zege op Groene Uilen uit de promotiedivisie. Ook het tweede mannenteam van de Vlissingers le verde een sterke prestatie door in de overgangsklasse te winnen te gen Black Eagles. In de hoofdklas se bij de vrouwen leden BV Sou burg en BC Vlissingen weer een nederlaag. Zij delen daardoor na twee wedstrijden de laatste plaats. Mannen BC Vlissingen - Groene Uilen 69-58: BC Vlissingen toonde wei nig ontzag voor de Groningse te genstanders, die een divisie hoger spelen. De thuisploeg nam direct een voorsprong een bouwde die uit naar 22-17 na het eerste kwart. In het tweede kwart behield BC Vlissingen de leiding en ging rus ten met een 39-32-voorsprong. Na de pauze kwamen de Groene Uilen terug tot 48-46. BC Vlissin gen drukte door naar 59-48 en de ze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven: 69-58. Door deze zege speelt het team van coach Ar jan de Bruin op 14 november thuis tegen Hoofddorp, dat eveneens uit komt in de promotiedivisie. Scores: Michel Bosters 21, Dennis de Paauw 15, Benjamin Steenbeek 11Dor de Karadzic 8, Emilio Jangbahadoer 5, Raylin Jimenez 5 en Stefan Schrier 4. BC Vlissingen 2 - Black Eagles 2 63-46: Het tweede mannenteam van BC Vlissingen begon overtui gend aan de wedstrijd en besliste die al in het eerste kwart door een 19-5-voorsprong te nemen. De ploeg uit Rosmalen bood daarna wat meer tegenstand, waardoor de ruststand 30-13 werd. Na de pauze kwam Black Eagles nog terug tot 48-36, maar het team van coach Victor Vermue hield de punten eenvoudig in eigen huis: 63-46. Scores: Ronny de Troije 14, Robin de Jonge 12, Erwin Hilbert 10, Angelo Roe- lands 6, Benjamin Risakotta 5, Patrick Kompier 5, Niels Wisse 4, Mike de Kra ker 4 en Sjoerd van Pelt 3. Vrouwen Barons - BV Souburg 53-39: In Breda kwamen de vrouwen van BV Souburg er in de eerste helft niet aan te pas tegen de strakke verdediging van Barons. Via 17-6 werd de ruststand 33-12. In de tweede helft toonde BV Souburg echter een ander gezicht en kwam via fastbreaks terug tot 48-36. Dich terbij konden de Souburgse vrou wen echter niet meer komen. Scores: Shanice de Graaf 13, Susan Plas 8, Ilse Rijnberg 6, Gitta Zijlma 4, Immie Pattikawa 4, Melanie Lindenberg 2 en Annegret Scheers 2. BC Vlissingen - Kimbria 56-64: De Vlissingse vrouwen slaagden er in de openingsfase niet in de verde diging te sluiten, waardoor de ploeg uit Maastricht snel een 6-16-voorsprong nam. Na 21-23 sloeg Kimbria net voor de pauze weer een gat: 25-33. BC Vlissingen knokte zich terug in de wedstrijd en bij 48-50 was alles weer moge lijk. Het laatste woord was echter voor Kimbria. Scores: Nanon Doeland 14, Romana de Ridder 12, Elisa Kuipers 8, Astrid Hil bert 6, Linda de Paauw 6, Melanie Dol fing 4, Dorien de Witte 4 en Nayara de Ridder 2. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De start van de handbalcompetitie is voor veel Zeeuwse ploegen in mineur verlo pen. De vrouwen van Olympus waren de positieve uitzondering. Bij de mannen in de tweede klasse startten alle ploegen met een ne derlaag. EMM verloor van Groene Ster 2 (19-27), Delta Sport 2 van HMC (38-25) en Orion van Orion Rucphen (30-24). EMM-Groene Ster 219-27: Marcel lo Tax was niet gelukkig met enke le arbitrale beslissingen. De aan voerder zelf en Kevin Meulmees- ter werden in zijn ogen foutief af gestopt in de snelle tegenaanval. „Op een speler het spel ontnemen staat in mijn ogen maar één straf: rood. Ik zeg niet dat wij lieverdjes zijn, maar de nieuwe regels zeggen gewoon: wegwezen." De sterk ver jongde tweedeklasser had het las tig met de equipe uit Zevenber gen. EMM knokte zich nog wel even terug tot 15-18, maar meer zat er niet in. Scores: Marcello Tax 6, Thijs de Vos erï Kevin Meulmeester 4, Prosper Minnae- rt 3, Mayron Bouwmeester en Peter Schmelzer 1. EMM-Dongen 17-25: De start van de competitie komt nog te vroeg voor de Middelburgse vrouwen, die een verjonging hebben doorge voerd en de geblesseerde routi niers Petula Brasser en Xaira Nij- sen missen. De eersteklasser mist duidelijk een dirigent. „Er was wei nig samenspel", aldus trainer Auke van Hinte. Via 8-12 bij rust liepen de bezoekers snel uit naar 11-22. „Er wordt hard door iedereen ge werkt. Maar op dit moment staat de ploeg even stil." Scores: Marieke Riemens 7, Ariska Tax 4, Danielle Carol 3, Susanne Coppool- se, Lotte Cujè en Nastasija Glisovic 1. GHV-Olympus 16-17: „Dit is een start waar iedere trainer van droomt", zei trainer Ron de Waal. De Vlissingse debutant stuntte al meteen in de openingspartij van de competitie door in Goirle GHV te verslaan. Een meevaller, want De Waal werd geconfronteerd met keepersperikelen. Karin van der Lijcke heeft problemen met de knie en Etienne Chu kreeg geen vrijaf Speelster Bianca Meerman bleek echter een prima vervang ster. In een cruciale fase stopte ze niet alleen een break, maar ook een pingel. Na het overwinnen van de plankenkoorts (7-2) herstel de Olympus bij rust het evenwicht (8-6) en liep uit naar 14-17. Scores: Steffi Richter 7, Wendy Meer man 4, Martje Huijben 3, Nona Wiele- maker 2, Marqitta Meerman 1. s i John Scott ziet het even niet meer zitten na een nederlaag. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard wonnen ook hun tweede wedstrijd in de eerste klas se. Nu werd Venlo met 7-3 versla gen. Venlo-HWP Sas van Gent 3-7: Waar invaller Thibaut Vandenbus- sche zijn goede stelling weggaf was het Hans Groffen die al snel zijn tegenstander op een nul had getrakteerd. Koen Leenhouts was niet bij de les, maar zijn nederlaag werd ruimschoots gecompenseerd door overwinningen van Thibaut Maenhout, Johan Goormachtigh en Tieme Verlinden, die allen in het eindspel het punt binnen sleepten. Het team van Venlo dacht met wat vrouwelijk schoon nog een geheim wapen te hebben, maar Steven Geimaert was niet on der de indruk en speelde haar van het bord. Terneuzen-Moerkapelle 7,5-0,5: De Terneuzenaren hadden geen kind aan Moerkapelle. Teamleider Gosse Kamminga was tevreden met de flinke overwinning. Zelf was hij als eerste klaar met de over winning op zak, na een tegenoffer geplaatst te hebben. Vervolgens waren het Quinten Ducarmon en Chris Ghysels die wonnen, waar na de wedstrijd gelopen was. Landau Axel-HWP Sas van Gent 2 2,5-5,5: Maarten Rademakers liet geen spaan heel van de Axelse teamleider Win Sinke en Frans Snijders had met een variant van het Hollands Gert-Jan Verhaeren verslagen. De eindstand had nog groter uit kunnen vallen als Adrie den Hamer in gewonnen stelling per abuis geen remise had aange boden. De matchpunten kwamen echter niet in gevaar. Souburg-Krimpen a/d IJssel 5,5-2,5: Een geflatteerde overwin ning viel de Souburgers ten deel. René Tiggelman was al snel klaar met een nederlaag op zak, maar daar tegenover stond de winst Van Bert Henderikse die een toren ca deau kreeg van zijn opponent. Na dat Henrik Westerweele ongeluk kig verloren had, had Jeroen Hek huis wel het fortuin. Hij werd over speeld door zijn tegenstander, maar die maakte met het wegge ven van een dame wel een heel abrupt einde aan de partij. Collin Boelhouwer maakte met een schit terend dame-offer het Souburgse feest compleet. HWP Sas van Gent 3-Goes 4-4: And ré Galle werd voor de leeu wen geworpen tegen Joey Grochal en wist zowaar te winnen. Eric van de Wynkele versloeg Remco van de Braak en Etienne van Leeu wen bond Louis Nieuwenhuijse aan zijn zegenkar. Tegenover deze nederlagen kon Goes de overwin ningen van de talenten Joey van de Braak en Rien de Böck goed ge bruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42