monsterzege Magere Stormvogel-overwinning 37 Strijd om damtitel open Dubbel Vlissings hockeysucces in competitie Oostkapelle-vrouwen nemen na rust afstand Zeeland Sport laat punten liggen Coeree haalt zege Smerdiek binnen Cue Action begint goed aan poolseizoen maandag 11 oktober 2010 W Bij rust leidde Oemoemenoe met 34-0 en was de wedstrijd tegen Rotterdam al gespeeld. ongrijpbaar voor de Rotterdamse verdedigers en gaat op weg naar een van foto Ruben Oreel verloren gisteren van de koploper. Een onvolledig Oemoemenoe was in Utrecht niet opgewassen tegen RUS 2. Oemoemenoe miste enkele speel sters en had geen verweer tegen de snelle Utrechtse vrouwen, die in totaal zes keer de achterlijn von den. De eindstand was 30-0 in het voordeel van RUS 2. VLISSINGEN - De hockeysters van derdeklasser Vlissingen poetsten de schade van vorige week deels weg door een knappe 5-0-zege op Zevenbergen. De Vlissingse man nen waren een maatje te groot voor Vlijmen (1-4). De vrouwen van Rapide zetten de positieve lijn door in de tweede klasse. Zij won nen met 2-0 van Kieviten. Rapide - Kieviten 2-0 (1-0): Rapi de ging te veel in het lage tempo van de tegenstander mee. Wel had de thuisploeg vrijwel steeds een groot veldoverwicht. Toch resul teerde dat pas drie minuten voor de doelwisseling in 1-0. Op aange ven van Roeline Zaman maakte Tatsjana van den Eynde dat doel punt. Ook in de tweede helft bleef het spelbeeld rommelig. Drie mi nuten voor het einde soleerde Tats jana van den Eynde naar 2-0. Vlissingen - Zevenbergen 5-0 (3-0): In het begin had de thuis ploeg wat moeite met het opportu nistische spel van Zevenbergen. Maar toen Vlissingen de wedstrijd eenmaal onder controle had, was er sprake van eenrichtingsverkeer. In de zestiende minuut opende Merel de Kam met een strafbal de score. Daarna duurde het tot de 31e minuut voordat Brechtje de Schipper 2-0 voor haar rekening nam. TVvee minuten later lag num mer drie van Olivia Vervloet al in het doel. Ook na de hervatting trok Vlissingen de sterke lijn door. In die periode liep het uit naar 5-0 door Olivia Vervloet (strafbal) en Brechtje de Schipper. Vlijmen - Vlissingen 1-4 (1-1): Na een kwartier nam de thuisploeg de leiding. Vijf minuten later kwam Vlissingen langszij. Jesse van der Zanden scoorde met een fraaie sleeppush uit een strafcor- ner. Vlissingen was in die eerste helft veel sterker, maar liet nogal wat kansen onbenut. In de tweede helft nam het wel afstand. Met na me de strafcorner liep geweldig bij Vlissingen. Daaruit scoorde het bijna honderd procent. Jesse van der Zanden tilde uit twee strafcor- ners de stand naar 3-1 en Bas van der Ploeg liet uit de rebound van een strafcorner 4-1 noteren. OOSTKAPELLE De voetbalsters van Oostkapelle be hielden zaterdag aansluiting met de top van de eerste klasse door RCL met 2-0 te verslaan. De ploeg van André de Graaf werd tot aan het rustsignaal op de been gehouden door keepster Joraline Wielders, die een strafschop van RCL knap keerde. Dankzij de inval beurten van Annelien van Hecke en Nicky Riemens begon het te lo pen bij de thuisclub. Resultaat was het doelpunt van Mindy Hingst in de tweede helft. Even later besliste invalster Van Hecke de wedstrijd door voorbereidend werk van Ma rieke Kwast mooi af te ronden. VLISSINGEN Koploper Zeeland Sport kwam gis teren tegen Hansweertse Boys niet verder dan een 2-2-gelijkspel en zag hierdoor Nieuw Borg vliet langszij komen. In de twintigste minuut opende Ba rend Schik de score nadat hij vier tegenstanders had uitgespeeld: 0-1. Kort hierna maakte Khaled Boufra- hi gelijk: 1-1 bij rust. Met nog een kwartier te gaan bracht Joren Lam- mers de thuisploeg op voorsprong (2-1), maar kort voor tijd benutte Nigel Beenhakker een strafschop namens de bezoekers: 2-2. SINT-MAARTENSDIJK Na drie verloren duels keerden de voetbalsters van Smerdiek zaterdag het tij door een 3-2-zege op CSW. In de beginfase straften de bezoek sters uit Wilnis een fout in de de fensie van Smerdiek af: 0-1. Smer diek zat echter goed in de wed strijd en kwam sterk terug via een prachtig afstandsschot van Marieke Goeree. Na rust kwam de thuis ploeg verdiend op voorsprong door een kopbal van Angelique Ha- ge op aangeven van Anne Hage. CSW kwam op 2-2 met een uithaal van grote afstand, maar uitblink ster Marieke Goeree haalde de zege alsnog binnen in de slotfase. VLISSINGEN De poolbiljarters van Cue Action uit Vlissingen waren in het eerste competïtieweekeinde goed voor twee overwinningen. In Delft werd het 3-4 tegen Snook- erpalace en thuis tegen Public Ene mies uit Nootdorp werd met 7-1 ge wonnen. Atong Wu, Johan van Oor schot en Frans Diepstraten kwa men in Delft aan de tafel en er werd een krappe maar belangrijke zege geboekt. Gisteren ging het thuis een stuk soepeler met Marco van Tiel, die Diepstraten verving, in de ploeg. 'S-GRAVENPOLDER - Het Zeeuws damkampioenschap ging zaterdag van start zonder titelverdediger Mar-tijn Rentmeester. Omdat de halve finale van het NK voortaan een open inschrijving kent, laat de speler uit 's-Gravenpolder het Zeeuws kampioenschap schieten. De nummers twee en drie van het vorige seizoen begonnen zaterdag met een overwinning. Daaf Kasse versloeg Martin van Dijk, van wie de Middelburger vorig jaar nog ver loor. Het was een duel waarin het evenwicht lang gehandhaafd bleef, maar in de tijdnoodfase sloeg de vlam in de pan. Kasse offerde vier schijven, combineerde naar dam en won het eindspel. Johnny de Leeuw pakte zijn eerste punten ten koste van Jos de Wild. In een partij waarin een onvoltooi de hekstelling het centrale thema was, ging de promovendus uit Zie- rikzee in tijdnood in de fout. De Leeuw brak eenvoudig door naar dam en besliste de partij in zijn voordeel. Danny Wattel was de derde speler in de hoofdklasse die twee punten aan de openingsron de overhield. De zeventienjarige debutant besliste na ruim vijf uur tegen Kees de Jonge het eindspel in zijn voordeel. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - Het was een goed weekeinde voor de waterpoloërs van De Stormvogel, want de drie Vlissingse teams wonnen allemaal. Alleen de Stormvogel-vrouwen verloren. De Stormvogel - De Treffers 2 5-4: De Stormvogel begon zwak aan de wedstrijd tegen De Treffers 2. Ondanks de afspraken die voor af waren gemaakt, was er geen aan speelpunt in de aanval en werd er te chaotisch gespeeld. De Treffers maakte daarna het verschil in de tweede periode en nam een 1-3-voorsprong. Bij 2-4 maakte een speler van De Treffers een zware overtreding die werd bestraft met een tijdstraf van vier minuten. De Stormvogel kwam snel op 3-4 maar speelde daarna weer erg slor dig. Pas aan het begin van de laat ste periode kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. De Treffers mocht de laatste drie minuten weer compleet spelen en er volgde een spannende slotfase, waarin De Stormvogel via een strafworp op voorsprong kwam: 5-4. Daarna kregen beide ploegen nog een manmeersituatie, maar die leid den niet meer tot scores. Scores: Robin Juranek 2, Chris van der Draai, Jasper Rouwendal en Jordy de Nood 1. De Stormvogel 2 - Aquamigos 11-4: De Stormvogel-reserves na men in de eerste periode brutaal een 3-1-voorsprong. Na 4-3 halver wege trok de thuisploeg de wed strijd naar zich toe. Dankzij goed verdedigend spel werd er niets weggeven en met enkele goede aanvallen liep het verschil snel op naar 7-3 aan het einde van de der de periode. In de vierde periode werd het nog 9-3 en 11-4. Scores: Pim Bekkers 3, Cheyenne van Berkel, Dennis van de Ketterij en Jordy de Nood 2, Bas Mechielsen en Frank Le- ijnse 1 De Stormvogel 3 - ZVDO'74 8-6: De jeugdige Vlissingers hadden een moeizame start: 0-3. Ze kre gen daarna echter de verdediging op orde. De Stormvogel 3 wisselde van keeper, Sjaak Leijnse ging het veld in en Dennis Rodermond bracht rust onder de lat. ZVDO'74 mopperde daarna vooral op de scheidsrechter en elkaar en speel de zich uit de wedstrijd. Het werd 7-4 en nog even 7-6. Scores: Pim Bekkers 3, Yannick Mol 2, Rowan Leijnse, Robin Breel en Sjakko Bekers 1. De Stormvogel - De Warande 2 3-8: Na 1-1 aan het einde van de eerste periode werd in de tweede periode een 2-1-voorsprong geno men. De Stormvogel-vrouwen kon den in de derde periode het tem po van De Warande 2 echter niet meer volgen, zodat de ploeg uit Oosterhout snel uitliep naar 2-5. De wedstrijd was daarmee ge speeld. Scores: Joyce Piek 2, Lois van de Berg 1. Een aanval van De Stormvogel 2. in de gewonnen wedstrijd tegen De Treffers foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41