TOP krijgt maar één vak aan de praat en verliest Oemoemenoe boekt Pover WS'92 toch naar top Jong Ambon profiteert en neemt leiding over Oemoemenoe herdenkt de overleden oud-trainer Kevin Lewis met een demonstratie op eigen veld. Rotterdam wordt met 73-7 onder de voet gelopen. w MSDDEIBURG - Jong Ambon nam gisteren in de vierde klasse A de koppositie over van RIA W. dank zij een 4-1-overwinning bij hek kensluiter Hontenisse. In de vier de klasse B won Luctor'88 de top per tegen HSC'28 met 2-1. Hontenisse - Jong Ambon 1-4: Een feller en technisch beter Jong Ambon overklaste de tegenstander en leidde na 25 minuten met 3-0 door James Beije en Levi Waisapy (2x). Vanaf de aftrap na het begin van de tweede helft zorgde James Beije met zijn tweede treffer voor 0-4, waarna Jong Ambon wat gas terugnam. Tom Rijk profiteerde hiervan door in de slotfase de eer te redden voor de thuisploeg, waar bij Sam de Theije vroegtijdig kon gaan douchen na tweemaal geel. Walcheren - Robur 6-2: De Vlis- singers leidden halverwege al met 5-1. Boban Martinovic, Mitch van Dijk (2x), Paul Bunnik (straf schop) en Mark van der Eijk wa ren trefzeker voor Walcheren, ter wijl Ouassim Hamoudi bij 3-0 te gen scoorde. Kort na rust maakte Wouter van Belzen het halve do zijn voor Walcheren vol. Dennis Katsman maakte nog 6-2. Oostburg - RSA W. 2-2 (1-2). Peter van de Linde 1-0, Ludovico Cantoro 1-1, Jeffrey Buize 1-2, Andrew Wes- beek 2-2. Patrijzen - CHnge 1-2 (1-1). Edwin Ca- pello 1-0 (strafschop), Peter Drumont 1-1 en 1-2 (strafschop). Breskens - Steen 4-1 (2-1). Meivin Boone 1-0, Gino Vink 2-0, Wouter de Neijs 2-1, Metin Yavuz 3-1, Ned de Looze 4-1. Luctor'88 - HSC'28 2-1 (2-1). Lars Michielsen 0-1, Roy van Leeuwen 1-1 (strafschop), Rutger van Rossum 2-1. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Met nog één speel ronde te gaan voordat het veldkorf- bal wordt onderbroken door de zaalcompetitie, hebben de korfbal lers van overgangsklasser TOP Ar- nemuiden een bittere pil moeten slikken. Eén vak gaf niet thuis, waardoor een nederlaag onafwend baar was in Nieuwerkerk. Nieuwerkerk-TOP 15-11: Door een gebrek aan schotkracht in één vak moest de Arnemuidse over gangsklasser peperdure punten la ten aan de mededegradatiekandi daat. Scoringskansen kreeg TOP ge noeg, maar het haperende kwartet gooide er in 45 minuten slechts één binnen. Door de nederlaag zakt TOP naar de laatste plaats. „Opgeven is er zeker nog niet bij", aldus coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Jeanine Marijs en Peter van Belzen 4, Anita de Ridder 2, Corné Bezemer 1 Tjoba - Rust Roest 17-15: De thuis ploeg had een vliegende start. Na een kwartier leidden de groen-wit- ten met 5-1. Tot aan de rust trok Tjoba de goede lijn door: 10-5. Maar daarna volgde een beduidend mindere fase en kwam Rust Roest terug tot 11-10. Vanaf dat moment was Tjoba weer bij de les. Het ver schil werd op twee doelpunten ge bracht en die marge werd tot het einde bewaard. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse en Marcel de Dreu 4, Jo- hanneke Vleugel 2, Patrick de Bruine 1. VEO-Fortis 14-11: De flair van VEO won het van een mat spe lend Fortis. Coach Leonard Deb- baut accepteerde het verlies dan ook. Na rust (8-4) brachten de Souburgers meer passie en creëer den op 11-10 een kans op meer, maar bogen het hoofd na twee cru ciale treffers van de thuisploeg. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Niels Bebelaar en Jordy Sleijpen 3, Jessica de Boer 1. Swift-Ventura Sport 14-8: Uit op RUGBY door Hans Marlkusse eerherstel na vorige week, slaagde Swift in de jacht naar een top-drie- klassering. Swift had de Strijena- ren al vroeg in de houdgreep, Ven tura klopte pas na rust (8-7) af. De Middelburgers schroefden toen het tempo op en stonden nog maar één tegentreffer toe. Scores Swift: Richard Geldof 5, Bas Gunter, Roel Klootwijk en Eefje van den Berg 2, Anita Hoekstra, Sascha Theunissen en Ivo de Hond 1. Ondo-Bolnes 13-5: Ondo legde puntloze hekkensluiter Bolnes over de knie. Voor rust hadden de Ridderkerkse mannen al acht tref fers om de oren gekregen. Coach Hans de Meij loofde vooral het ver dedigende collectief. Scores Ondo: Ronald Wisse en Jeroen Mesu 4, Joanne Knol 2, Robbie Mesu, Annemieke Koppelaars en Lianne Lor- ier 1. Oranje Zwart-Seolto 10-10: De Vlissingers lieten zich verleiden in het lage tempo van Oranje Zwart mee te gaan. Het kwam de afron dende scherpte niet ten goede. Bij 5-9 leek er geen vuiltje aan de lucht, totdat Seolto zich liet intimi deren door het thuispubliek en zo van slag raakte dat het de winst als nog uit handen gaf. Scores Seolto:- Rob Harthoorn, Daisy Verkerk en Anniek Reijnierse 2, Dennis Goedegebuur, Timme Provoost, Chris Mol en Jolanda'Kerkhof 1. Nikantes-Stormvogels 3-8: Eén helft (2-4) leek Stormvogels ge bukt te gaan onder de status van koploper. Na rust kreeg het de re gie steviger in handen, maar mor ste een dozijn kansen. Omdat de bezoekers leunden op een solide verdediging, kwamen ze nooit echt in gevaar. Scores Stormvogels: Niek Peene en Arja Groenleer 2, Arjen Schoe, Kristian Gabriëlse, Frank Peene, Linda de Witte 1. Scheldevogels - Togo 11-9. Scores To go: Janneke de Wit en Mijke Tahapary 3, André Goossens, Niek Meerman en Corné van Rooijen 1. MIDDELBURG - Oemoemenoe liet gisteren op sportpark Voorborch geen spaan heel van Rotterdam, dat aan alle kanten voorbij werd gelopen door de ontketende Mid delburgse rugbyers. Na een half uur had Oemoemenoe het bonus- punt, toegekend bij de vierde try, al binnen en na een 34-o-voor- sprong bij rust zegevierde de thuis ploeg met 73-7. Het duel in Middelburg werd voor afgegaan door een minuut stilte vanwege het overlijden van Kevin Lewis. De succesvolle trainer uit Nieuw-Zeeland leidde Oemoeme noe in het seizoen 2007/2008 naar de titel in de tweede klasse Zuid. Lewis overleed enkele weken gele den op 63-jarige leeftijd. Rotterdam, waar Kevin Lewis ook enkele seizoenen trainer was, had vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Herbert-Jan van der Waal geen antwoord op de snelle acties van de thuisclub. Quinten van Dijk en Adrian Care- smel drukten elk twee tries en zorgden binnen het half uur voor het bonuspunt. Rotterdam verscheen af en toe op de helft van Oemoemenoe, maar ging erg onhandig met de weinige kansen om. Yedney America en opnieuw Adrian Caresmel voerden de score op tot-32-0. Laurent Legrand be paalde de ruststand met zijn twee de benutte conversion op 34-0 in Middelburgs voordeel. Na rust bracht Rotterdam de ach terstand terug tot 34-7, maar daar na werden de Zuid-Hollanders vol ledig overlopen door de snelle Mid delburgse aanvallers. Daan van Harteveld, Yedney Ame rica, Devin Schutte en Michel Thi- Oemoemenoe-speler Yedney America (met bal) is de hele wedstrijd lang zijn drie tries. rij voerden de voorsprong op tot 54-7 en in het laatste kwartier voegden Yedney America, Quin ten van Dijk en Adrian Caresmel elk nog een try aan hun toch al in drukwekkende totaal toe. Laurent Legrand bepaalde de eindstand ten slotte met een conversion op 73-7- De vrouwen van Oemoemenoe door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 speelden pover, wonnen wel (met 2-3) en pakten de koppo sitie in de promotieklasse B. In de regiodivisie ging Mytilus kansloos onderuit in Dordrecht (4-0). De vrouwen van WS'92 en BOK in casseerden in de promotieklasse een 3-1-nederlaag. Alfa Next Volley Dordrecht 2 - Mytilus 4-0 (25-20, 25-18, 25-18, 25-21): Een ingecalculeerde neder laag voor de Goese formatie, die met een uitgedunde ploeg naar Dordrecht was gereisd. Verzorger Leo Maat completeerde het My- tilus-zestal en moest een hele wed strijd aan de bak. „We hebben op zich goed gespeeld, naar beste kun nen", vond Peter Verburg. „Maar dat was niet goed genoeg. Dit was geen bijzondere tegenstander. Als we volledig op sterkte waren ge weest, dan hadden we zeker winst kansen gehad." Mytilus had vooral passend geen antwoord op de op slag van de thuisploeg en bleef daardoor in aanvallend opzicht on der de maat. De thuisploeg kon daardoor vier keer op rij naar winst afwikkelen. Sarto 2 - WS'92 2-3 (25-21, 26-24, 17-25, 20-25, 13-15): Een zwaarbe vochten overwinning van WS'92, dat de slechtste wedstrijd van het nog prille seizoen speelde. De Vlis- singse mannenploeg had moeite met de Brabantse opslag en slaag de er onvoldoende in de spelverde ler op maat aan te spelen. Dat had zijn weerslag op de aanvallers, die vooral in de eerste twee sets te wei nig aan scoren toekwamen. Het tij keerde in de derde set. Hard wer kend werd door drie setzeges op rij uiteindelijk nipt gewonnen. Gepidae - BOK 3-1 (25-17, 25-6, 25-17, 23-25): Een zielloos spelend BOK was in de eerste drie sets ka- nonnenvoer voor Gepidae. De Til- burgse studenten speelden met lef en bravoure en troefden de Zeeuw se debutant in alle opzichten af. BOK, dat gehavend naar het duel was gereisd, kreeg vooral in de tweede set volleyballes. Na drie ne derlagen gooide de debutant alle schroom in het vierde bedrijf van zich af. Dat resulteerde hard wer kend in setwinst, waarmee de eer werd gered. Sarto 3 - WS'92 3-1 (15-25, 26-24, 25-15, 25-18): Een wedstrijd met twee gezichten. WS'92 won de eerste set overtuigend, had lange tijd in het tweede bedrijf het voor touw, maar verzuimde daarin de marge te verdubbelen. Daarna ging het bergafwaarts aan Vlissing- se kant. WS'92 probeerde wel, maar kon niet meer. Een goed blokkerend Sarto kon dank zij de afnemende Zeeuwse servicedruk aanvallend alle registers opentrek ken en trok daarmee de winst naar zich toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40