zeeland 13 met veel mogelijkheden weerbaar maken tegen diefstal verkopen juist voor Nationale Open Huizendag Jeygd kan zegje cfoen in debat op provinciehuis Kustlahoratorium gaat lastig samen met natuurgebied r ONLINE PUBLIEKE VERKOPING 11 ZEER EXCLUSIEVE SHOWROOMKEUKENS TROOSTWIJK maandag 11 oktober 2010 MIDDELBURG - Het Kustlaborato- rium, het plan van Het Zeeuwse Landschap om veiligheid tegen overstromen en aquacultuur in een aantrekkelijk landschap te combineren, kan niet in een na tuurgebied worden ingepast. „Dat wordt behoorlijk lastig", zei gedeputeerde Frans Hamelink (CU, natuur) in de Statencommis sie ruimte, ecologie en water. „Want dan moet je weer aantonen dat er geen zwaarwegende gevol gen voor de natuur zijn." Hij was het wel eens met de opvatting van verscheidene Statenleden dat er naar moet worden gestreefd zoveel mogelijk aansluiting te zoeken bij bestaande natuurgebieden om ver snippering te voorkomen. Het Zeeuwse Landschap heeft van de Postcodeloterij ruim 6 miljoen euro ontvangen voor het Kustlaho ratorium. De provincie steekt er in principe geen geld in. Een woon- annex eetkamer van 60 vierkante meter groot. foto's Rolf de Feijter ties zijn afgerond. „Dat zijn mis schien mensen die al trek in een bepaalde woning hadden en de knoop hebben doorgehakt. Mis schien uit angst voor nieuwe ka pers op de kust." Hij was tevreden over de opkomst, mede door het goede weer. Vol gens Faasse was er een gemiddelde van drie bezichtigingen per wo ning. De .meeste bezoekers meld den zich 's middags. Dat is volgens hem beter dan andere Open Hui- zendagen. Het valt Faasse op dat in het derde kwartaal van dit jaar de helft van de woningen niet langer dan drie maanden te koop stond. Daarvan was het verschil tussen vraagprijs en transactieprijs niet groot, min der dan 5 procent. Volgens hem negeren kopers de huizen van eige naren die nog dromen van prijzen uit 2008. Die woningen staan te lang en voor hoge prijzen te koop. In Zeeland is de voorraad te koop staande woningen toegenomen, wat er op wijst dat de prijzen nog niet veel hoger zullen worden. De gemiddelde prijs in Zeeland - met uitzondering van Zeeuws-Vlaande- ren - schommelt rond de 200.000 euro. In Zeeuws-Vlaanderen is dat 170.000 euro. Daar bleef het aantal woningen dat te koop staat wel sta biel. Volgens Faasse speelt de opstelling van de makelaar meer dan ooit een rol in het al of niet verkopen van een woning. „Er zijn gebieden in het land waar de makelaars veel assertiever zijn en er bovenop zit ten. Daar worden meer transacties afgesloten." MIDDELBURG - Jongeren die 'de poli tiek' iets te zeggen hebben, kun nen nu hun kans grijpen. In het Middelburgse provinciehuis wordt donderdag 4 november het provin ciaal jeugddebat gehouden. De twaalf beste sprekers worden afgevaardigd voor de nationale woordenstrijd in de Tweede Ka mer in april. De organisatie is in handen van de landelijke koepel organisatie voor jongeren, NJR. Deelname staat open voor ieder een van 12 tot 19 jaar. Het debat bestaat uit twee delen, 's Ochtends wordt in groepen een voorstel tot oplossing van een pro vinciaal probleem voorbereid, 's Middags wordt daar het debat over aangegaan met Statenleden, aan de hand waarvan de twaalf scherp ste debaters geselecteerd. Q voor aanmeldingen en meer info kijk op www.jeugddebat.nl bezichtingen waren er gemiddeld in Zeeland voor de panden die meededen aan de Open Huizendag. Etage waar veel mee is te doen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Winkeliers in Zee land raken jaarlijks samen voor honderdduizenden euro's gedu peerd door diefstal. Daarbij gaat het niet alleen om de directe scha de, zegt Mare Volleman van de Ka mer van Koophandel in Middel burg. „Ze worden ook gedwongen tot steeds nieuwe investeringen om hun handel te beschermen." Het aantal winkeldiefstallen neemt landelijk nog steeds toe. In Zeeland is dat helaas niet anders, constateert de handelskamer. Meer dan zeshonderd onderne mers hebben het afgelopen jaar last gehad van proletarisch winke len. Detectiepoortjes, bewakingsca mera's en diverse andere maatrege len zijn onvoldoende om diefstal te voorkomen. Volleman: „De da ders worden steeds inventiever. Eén van de laatste snufjes om de detectie te misleiden, is door een kinderwagen aan de binnenkant bekleden met een aluminium zak. En waar winkeliers ook steeds meer mee te maken hebben, is re tourfraude. Dieven proberen dan met nagemaakte kassabonnen ge stolen artikelen terug te brengen. Dat fenomeen is echt in opmars en vraagt om extra alertheid van het personeel." Een doorberekening laat zien dat 16,5 procent van de totale jaarom zet van een gemiddelde onderne ming verloren gaat aan diefstal. Dat komt neer op een dag in de week werken, aldus Volleman. Hij benadrukt daarom het belang van aangifte doen bij de politie. Nog te veel ondernemers nemen die moeite niet, omdat het kostbare tijd kost en ze doorgaans toch wei nig resultaat verwachten. Maar al leen door diefstal consequent te melden ('kan ook via inernet'), ontstaat er een juist beeld van de ware omvang van de problematiek en vergroot dat de pakkans van de daders, benadrukt Vollenians. Om de ondernemers en hun perso neel beter te wapenen tegen win keldiefstal, heeft de handelskamer de Betty Jatgraag Show ingekocht. Daarin worden praktijksituaties na gespeeld. Het doel is de medewer kers tips aan de hand te doen waar ze op moeten letten om dieven te ontmaskeren. „Ze werken meer en meer in georganiseerd verband. Eén leidt de cassière af en de an der vult ondertussen z'n zakken en gaat er met de buit vandoor. En wat doe je als je iemand betrapt?" De eerste Jatgraag Show is woens dag in het Van der Valk hotel in Middelburg en volgende maand in het Terneuzense Scheldetheater. van diverse showroomkeukens, keuken (inbouw)apparatuur afkomstig uit het faillissement van LEICHT KEUKENS MIDDELBURG B.V. Mortiereboulevard 3a - 4337 RD Middelburg "Leicht" trendy - landelijk - klassiek - design in div. kleuren en opstellingen w.o. recht/hoek/U/eiland, o.a. v.v. LUXE INBOUW- APPARATUUR w.o. "Miele", "Bosch", "Boretti", "Siemens" en "M-systems" o.a. inductie/keramische/gaskookplaten, combi-magnetrons, (stoom)ovens, afzuig kappen, koelkasten, vaatwassers, etc.; INBOUWAPPARATUUR w.o. amerikaanse koelkast "Siemens", fornuizen "Boretti", gaskookplaten "Boretti", combi ovens "V-ZUG"; (design) eetkamertafels en -stoelen, kasten; meubelkarren, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING dinsdag 19 OKTOBER vanaf 19.00 uur Bezichtiging; vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.lVoostwijkAuctions.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3