sm iets op te bouwen' si 35 este 24 teams komen al fit voor WK turnen in Rotterdam Bekerduels zijn bezigheidstherapie maandag 11 oktober 2010 altijd positief gebleven." men successen in onder meer Tianjin, Patras en Gent. In 2003 had de Goese gymnaste ook 'nog graag naar het wereldkampioen schap in Anaheim gewild, maar op het laatste moment viel ze af Samen met Vermeule vertrok ze foto Ruben Oreel toen voor een week naar het zon nige Gran Canaria. Om even op adem te komen en niet met tv-beelden van het WK geconfron teerd te worden. „We hebben nu nog steeds veel contact", vertelt de Middelburgse. tiende en de achttiende plaats hopen uit te komen, willen de vrouwen tussen de twaalfde en de vijftiende plaats finishen. „Neder land heeft een jong, veelbelovend team", zegt Janny Vermeule. „Er is een brede groep om uit te kiezen, waardoor blessures redelijk makke lijk kunnen worden opgevangen." Richting Londen 2012 ziet het er volgens de Middelburgse goed uit. „Je kunt met deze groep aardig bouwen. Straks komen de juniores Tess Moonen en Lisa Pot er nog aan. Op de Olympische Spelen heb ben ze allemaal een gunstige leef tijd. Dan zijn ze allemaal tussen de achttien en twintig jaar oud en hebben ze dus al de nodige erva ring opgedaan. Nederland moet nu zorgen dat deze meiden bij elkaar blijven." „Monique is nu weer trainster bij MTV. Het tekent haar goede ver houding met de club dat ze is te ruggekeerd op het oude nest. En ik zit nog altijd in het bestuur van de vereniging." Na het afscheid van Nuijten bleef Vermeule, die ook nog een baan van 28 uur heeft bij watersportver eniging Arne, actiefin het vrou- wenturnen. Ze hielp mee bij het organiseren van de EK's van 2004 en 2007, beide in Amsterdam. Tus sendoor was ze er ook bij op de Europese titelstrijd in Volos, Grie kenland. Ze zag op die toernooien dat het Nederlandse mannentur- nen op kwam zetten en meer aan dacht begon op te eisen dan het vrouwenturnen. „Bij de vrouwen is er even een mindere periode ge weest", weet Vermeule, „maar nu ziet het er weer goed uit." In 2008 werd de Middelburgse geconfronteerd met een grote tegenslag. Er werd bij haar een tumor in de binnenkant van haar wang gevonden. „Het is een hefti ge periode geweest", zegt ze over de tijd die volgde, „maar ik heb er altijd positief in gestaan. Ik ben nooit stilletjes in een hoekje gaan zitten. Daar word je niet beter van." Vermeule werd vrij snel geope reerd in Brugge. „De artsen zeiden dat de tumor lokaal en goed be handelbaar was." Na de ingreep werd ze vijf dagen in coma gehou den. Haar gezicht was zo opge zwollen, dat ze eerst in slaap ge houden moest worden om te kun nen herstellen. „Daarna heb ik weer helemaal opnieuw moeten le ren eten en drinken. Maar dat ging, mede doordat ik zo opti mistisch was, sneller dan ver wacht. Toen de logopedist de eer ste keer langs kwam met een be kertje water, dronk ik die helemaal leeg. Vervolgens kwam ook de arts aan mijn bed. Toen die dat hoor de, zei hij: 'Oh, dat dacht ik wel, jij hebt zo'n goede instellling...' Uit eindelijk was ik vier dagen eerder uit het ziekenhuis dan de planning was." In Middelburg werkte Vermeule verder aan haar herstel. Ze accep teerde dat ze een lange weg te gaan had, met onder meer dertig bestralingen en talrijke nabehande lingen. „Ik wist dat ik een tijdje geen biefstuk kon eten. Puree is ook lekker, dacht ik toen. Je kunt wel bij de pakken neer gaan zit ten, maar dat helpt niet." Vanuit de turnwereld en media land kreeg Vermeule veel steun tij dens haar ziekte. „Ik kreeg elke week bloemen van het bondsbu- reau. De NOS, SBS6, de PZC... alle maal bezorgden ze boeketten en sommige konden hier niet eens door de deur. Dat heeft me goed gedaan." Nu werd de buitenwacht ook na drukkelijk op de hoogte gehouden van haar vooruitgang, vooral in de dagen na haar operatie in Brugge. „Mijn zus mailde elke avond een update rond naar familie, vrien den en mensen bij de bond", ver telt ze. „Zo van: 'Hoera, ze kan weer eten'. Ik had dus m'n eigen persmedewerker, haha." Sinds enkele weken heeft Vermeu le het gevoel dat ze weer helemaal terug is op haar oude niveau. Tij dens het wereldkampioenschap kan ze dus weer alles geven. Vlissingen en Hoek werken woensdag een tussen- ronde in de districtsbeker af. De winnaar komt tien dagen later in de tweede ronde van het be kertoernooi terecht. door Jan Dagevos Waarom wordt er in hemelsnaam een tussenronde afgewerkt? De voetbalbond hanteert vanaf de tweede ronde een knock-outfase en moet in die tweede ronde op precies 128 teams uitkomen. Daar om is er dit seizoen in het district Zuid 1, waartoe ook Zeeland be hoort, een tussenronde van vier wedstrijden nodig. Waarom moeten juist Hoek en Vlis singenrespectievelijk een topklasser en eersteklasser, een tussenronde spe len? Dat is schimmig. In het bekerregle ment valt niks te vinden over de tussenronde. Wel valt er te lezen dat er vanaf de tweede ronde een openbare loting is. Bij de poulefa se (eerste ronde) en tweede ronde stelt het hoofd wedstrijdzaken de duels dus vast. Hierbij wordt reke ning gehouden met regio en ni veau. Een Zeeuwse club hoeft bij-" voorbeeld in de tweede ronde niet diep Brabant in om een bekerwed strijd te spelen. Dat is trouwens ooit besloten op verzoek van de clubs zelf. Het is dus waarschijnlijk dat 'wedstrijdzaken' ook de hand heeft gehad in het vaststellen van de duels voor de tussenronde. Nemen de clubs zo'n bekertoernooi nog wel serieus? Nee. Topklasser Baronie moest twee weken geleden ook een tus senronde afwerken tegen stadge noot leka en stuurde prompt het tweede elftal, met alle gevolgen vandien (uitgeschakeld na straf schoppen). Topklasser Baronie moet in de competitie al dertig wedstrijden afwerken en zit dus niet te wachten op extra duels. Hoek en Vlissingen denken er waar schijnlijk ook zo over Ach, misschien komt het beide clubs nog niet eens zo slecht uit. Hoek heeft het erg moeilijk in de topklasse van het zaterdagvoetbal, dus zo'n bekerwedstrijdje zorgt voor afleiding en is misschien goed om het zelfvertrouwen weer enigszins terug te vinden. En Vlissingen verkeerde lang in on zekerheid over het voortbestaan en had een korte voorbereiding. El ke wedstrijd is voor die club op dit moment meegenomen. Heeft het districtsbekertoernooi nog wel enige waarde? Het wordt voor clubs pas interes sant in de eindfase als er een ticket voor de landelijke beker is te ver dienen. Voor het overige is het vooral bezigheidstherapie. Toen ik terugkwam was Wilders zo'n beetje aan de macht. Nou ja macht, gedoogsteun. Het is wel pijnlijk dat zo veel mensen erin getrapt zijn. Ik heb lang gedacht dat het toch niet zou gaan gebeuren. Ik had toch gedacht dat de Nederlandse bevolking slim mer zou zijn." Ali Boussaboun van NAC in AD. „Het is niet zo dat als het slecht gaat je denkt: Ik roep God even aan en het komt goed. Anders hadden we nu met Feyenoord wel meer punten gehad." Feyenoorder Kamohelo Mokotjo in Voetbal International. „Ik heb de tackle niet goed kunnen zien. Ik stond op tachtig meter. Maar toen Hatem zuurstof kreeg toegediend en per brancard het veld werd afgedragen had ik in de gaten dat het goed mis was." Newcastle United-goalie Tim Krul over de tackle van Ni- gel de Jong in AD. „Iedereen had het over afkicken. Afkicken, dat vind ik zo'n groot woord. Net als de term verslaafd. Verslaafd! Ik zie dat anders. Heel anders. Ik heb gewoon een paar keer dat spul gebruikt." Turner Yuri van Gelder in de Telegraaf. „Iedereen moet wat van me. Pers, publiek, commercie. Er zijn veel mensen die geld dan me willen verdienen. Ik ben er soms helemaal klaar mee om Sven Kramer te zijn. Af en toe kijk ik jaloers naar mijn ploeggenoten. Die trainen, gaan naar huis en dan hebben ze niks meer aan hun kop." Schaatser Sven Kramer in de Pers. „Ik zie vaak sporters op tv die lopen te piepen over een verloren wedstrijd. Doe ik niet. Ik heb mezelf beloofd om geen jankverha- len op te hangen." Andermaal Kramer. „Ik ga in de aanval, net zoals toen ik voetbalde. Willy denkt meer na. Ik zoek het avontuur en neem altijd risico. Dan komt dat balle tje maar weer in het water terecht, pech gehad, volgende balletje." Oud-international René van de Kerkhof over zichzelf en tweelingbroer Willy tijdens het NK golf voor oud-voetbal lers in AD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39