concurrentie Yerseke rekent af met VCK, De Meeuwen blijft in het spoor De Loof helpt Zeelandia aan zege Oostkapelle slaat snel toe en wint 33 maandag 11 oktober 2010 'Wij speelden niet onze beste wedstrijd. Als je dan ziet dat we toch nog zoveel kansen creëren, dan ben ik dik tevreden.' GPC Vlissingen-trainer jurriaan van Poelje door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Zonder tot echt groot se daden te komen boekte GPC Vlissingen, koploper in de eerste klasse C, zaterdag een 3-1-zege op Bruse Boys. Het beste nieuws voor trainer Jurriaan van Poelje kwam echter uit Dordrecht. Daar speelde Oranje Wit met 1-1 gelijk tegen Achilles Veen, waar door GPC nu een voorsprong van drie punten heeft op Alblasserdam en Achilles Veen. De trainer van de lijstaanvoerder blijft ondanks de successen nuchter. Vóór het duel met de Duivelandse oppo nent gaf Van Poelje zelfs nog aan dat hij zijn ploeg zo snel mogelijk 'veilig' wil spelen en het daarom belangrijk was om Bruse Boys al op negen punten te zetten. Zijn elftal slaagde in die opzet, al was Van Poelje na afloop wel kri tisch. „Wij. speelden niet onze bes te wedstrijd. Als je dan ziet dat we toch nog zoveel kansen creëren, dan ben ik dik tevreden." Waar zijn selectie op oorlogssterk te was, miste Bruse Boys een vijf tal spelers. „Bruse Boys vertraagde veel, ze wilden geen vaart in de wedstrijd brengen. Ze speelden het redelijk", vond Van Poelje. Hij hamerde in het eerste kwartier op scherpte bij zijn ploeg. Bruse Boys bleek vooral in die fase feller in de duels. GPC claimde in de achtste minuut een strafschop toen Grigor Sahak- jan onderuit ging in het strafschop gebied. Scheidsrechter 't Lam wei gerde de bal op te stip te leggen. Daarna kreeg Bruse Boys via Peter Willemse en Domenique van den Berge kansen op de 0-1. GPC had vervolgens alle geluk van de wereld dat Jeroen van Ommen, na een klein duwtje van George Geluk, niet in eigen goal kopte. De bal sprong via de binnenkant van de paal in doelman Max Leijers handen. Waar Bruse Boys het naliet te sco ren, scoorde GPC wel. Jesper de Vlieger legde, nadat Mohammed Mekkaoui een corner had afge dwongen, de bal op het hoofd van Najim Boughmari die de openings treffer binnenknikte: 1-0. De ban was daarmee gebroken. GPC zocht daarna veelvuldig de rappe Oskan Cakir, die uitgroeide tot dé smaakmaker in de wed strijd. „Mijn medespelers zoeken de zij kanten", aldus Cakir na afloop. „Als ik aan de bal kom, dan ben ik op mijn best." In de 62e minuut werd Cakir ge vloerd door Jasper Maaskant en kreeg GPC een strafschop. Sahak- jan schoot die onberispelijk in: 2-0. Via Jesper de Vlieger, na voorberei dend werk van Mekkaoui, Cakir en Jord Vermeer, werd het vijf mi nuten later 3-0. Kort voor tijd kreeg ook Bruse Boys, na een overtreding van Ralf Wiessner op Marco Ketting, een strafschop. Thomas Groeneveld zorgde voor 3-1. Van Poelje: „Deze overwinning was dik verdiend. Zestien punten uit zes wedstrijden en gemiddeld drie goals per wedstrijd scoren is prima, maar we moeten wel met beide benen op de grond blijven staan." GPC Vlissingen - Bruse Boys 3-1 (1-0). 36. Najim Boughmari 1-0, 63. Grigor Sahakjan (strafschop) 2-0, 67. Jesper de Vlieger 3-0, 86. Thomas Groe neveld (strafschop) 3-1. Scheidsrech ter: H.C. 't Lam (Almkerk). Gele kaart: Ralf Wiessner (GPC), Jasper Maaskant (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 335. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - VCK verloor zater dag met 3-1 bij Yerseke, de koplo per in de derde klasse A. De Meeu wen, dat op eigen veld met ï-o won van Spui, blijft met twee pun ten achterstand volgen op de twee de plaats. In de derde klasse B won Krabben- dijke de derby tegen Rillandia en verloor Tholense Boys verrassend van WHS. Yerseke - VCK 3-1: VCK begon sterk en kreeg in de eerste minuut al een kans op de 0-1. Die viel pas in de 23e minuut via Erik Goudt. Yerseke kwam daarna beter in de wedstrijd. Jimmy Martens werd onderuit gewerkt in het strafschop gebied en Frank Bakker zorgde voor de 1-1. Martens scoorde daar na zelf de 2-1. Na rust startte VCK opnieuw sterk, maar een counter end Yerseke kwam in de 61e mi nuut via Bernie Steketee aan de be vrijdende derde treffer. De Meeuwen - Spui 1-0: In de 34e minuut kreeg De Meeuwen na een overtreding op Robin Dek een vrije trap. Vincenzo Lorello schoot van net buiten het strafschopge bied de thuisploeg naar de 1-0. Na rust was Spui lang de bovenliggen de partij, maar doelrijpe kansen le verde dat niet op. Pas in de slotfa se werden beide keepers nog één keer op de proef gesteld, maar ge scoord werd er niet meer. Veere - Colijnsplaatse Boys 2-4: Voor rust was Veere sterker. Robin de Rijke opende de score en via René-Michel Gerritsen werd het 2-0. Vlak voor rust schoot lermo Sandee Colijnsplaatse Boys terug tot 2-1. Na rust leek 'Colijn' herbo ren. Michiel van der Weele hielp de bezoekers aan de 2-2 en na een solo scoorde Sandee de 2-3. Een kwartier voor tijd besliste Sandee het duel met zijn derde goal. Domburg - Kapelle 4-2: Dom burg liet Kapelle komen en coun terde erop los. Al na vier minuten opende Sander Willemse de score. Daarna werd een tweede Dom- burgse treffer afgekeurd vanwege buitenspel en in de 42e minuut schoot Romano Meerman de 1-1 binnen. Via Chiel Maranus (schot op de paal) was Domburg nog voor rust dicht bij een voorsprong. In de 49e minuut kwam die er via Willemse, na een counter, alsnog. Uit een vrije trap van Martijn Min derhout kopte Chiel Maranus zijn eerste seizoenstreffer binnen. Wil lemse zorgde voor 4-1 en in blessu retijd tekende Job van de Vrie voor de 4-2. SKNWK - Nieuwland 0-3: Corné van Belzen zorgde na een heerlijke solo al in de negende minuut voor de 0-1. In de 28e minuut verdub belde Nieuwland de score; uit een hoekschop kopte Jozias van Bel zen de bal achter doelman Mike Bakker. In de 54e minuut maakte André Goedhart de derde treffer namens de bezoekers. DFS - Heinkenszand 4-3 (2-2). Pieter de Munnik 1-0, Rens Baas 1-1, Bas Ho- genstein 2-1, Rens Baas 2-2, Anco van der Linde 3-2, Maarten Griep (straf schop) 3-3, Donadoni Warrenaar 4-3. Krabbendijke - Rillandia 2-1 (1-1). Rens Jansen 0-1 (e.d.), Danny Weber 1-1, Danny Weber 2-1. Tholense Boys - WHS 2-4 (1-1). Joey Deurloo 1-0, Arvin de Witte 1-1, Pa trick van Schetsen 1-2, Robin van Dijke 1-3, Matthijs Bruynzeel 1-4, Joey Deur loo 2-4 (strafschop). SVG - Smerdiek 4-1 (0-1). Erik van Haaften 0-1, Pierre van den Berg 1-1, Tom Franken 2-1, Tom Franken 3-1, Tom Franken 4-1. Beek Vooruit - Noad'67 1-5 (0-2). Re- mi van Herk 0-1, Lars Steijn 0-2, Arno Gabriels 1-2, Arjan Moerland 1-3, Lars Steijn 1-4, Frank den Engelsman 1-5. MIDDELBURG - De koplopers in de derde klasse A, Zeelandia Middel burg en HW'24, won gisteren bei de hun uitwedstrijden op Brabant se bodem. De Middelburgers ver sloegen Hoeven met 2-0, terwijl de Zeeuws-Vlamingen bij FC Ber gen met een minimale 1-0-zege vertrokken. Axel blijft in de onder ste regionen bivakkeren na een 0-1-nederlaag tegen Internos. Hoeven - Zeelandia Middelburg 0-2: De bezoekers waren technisch sterker tegen een opportunistisch en met veel inzet spelend Hoeven, dat er tot aan de rust in slaagde de 0-0 vast te houden. Vijf minuten na het begin van de tweede helft kreeg Eddy de Loof nog net zijn voet tegen de bal te krijgen en hij opende de score: 0-1. Hierna drong Hoeven meer aan, maar de Middelburgers bleven gevaarlijk via uitvallen. De besluitvaardig heid voor het doel ontbrak echter. Dit leek de ploeg te gaan opbreken toen Anwar Roemeratoe in de 67e minuut rood kreeg en Zeelandia Middelburg met tien man verder moest. Kort voor tijd stelde Eddy de Loof met zijn tweede treffer, nu vanaf de stip, de zege veilig. FC Bergen - HW'24 0-1: HW'24 kwam kort na rust op voorsprong door Michal Szczawinksi: 0-1. Kort hierna kwam FC Bergen met een man minder te staan toen Harald Wilting zijn tweede gele kaart ont ving. Even later was hetzelfde lot ook weggelegd voor Dimitri de Wael van de bezoekers, waardoor het weer tien tegen tien was. Er waren in de tweede helft nog kan sen over en weer, maar tevergeefs. Axel - Internos 0-1: De verwach tingen waren voor de competitie in Axel hooggespannen. Gisteren tegen Internos werd echter alweer de vierde nederlaag van het sei zoen geleden. Het duel was van een bedroevend niveau. Voor rust scoorde Illy Kodra na een steekbal letje. Na de rust was Axel beter, maar de gelijkmaker bleef uit. door Tom Vennink MIDDELBURG - Oostkapelle hoeft de leiding in de tweede klasse E niet langer te delen, nadat concur rent WC'68 en DFC zaterdag pun ten morsten en de Walcherse ploeg zelf de uitwedstrijd tegen Pe likaan met 1-2 won. Pelikaan - Oostkapelle 1-2: Oost kapelle begon fris aan het duel, leidde binnen een minuut al met 0-1 via Wouter Verduin en kon comfortabel de kleedkamer in na dat Arjen Pattenier vlak voor het rustsignaal voor 0-2 had gezorgd. In de tweede helft bleven hoog standjes uit en kwam Pelikaan nog op 1-2, maar dat was pas drie mi nuten voor tijd. WC'68 - Arnemuiden 1-1: Voor de derde keer op rij liet Arnemui den punten liggen. In Halsteren nam de ploeg in de eerste helft de leiding via Marc van Haneghem, maar na rust overheerste WC'68 en beperkte Arnemuiden zich tot sporadische counters. Tien minu ten na de hervatting viel de gelijk maker uit een afstandsschot van Danny Withagen. WC leek door te stoten naar 2-1, maar Arnemui den trok het spel langzamerhand naar zich toe en kreeg in de Slotfa se kansen op de overwinning. Die bleven echter onbenut. Internos - SSV65 3-3: SSV'65 gaf een ruime voorsprong uit handen. In de eerste helft rondde Urvin van Hekelen een aanval over de rechterflank af en kopte Salim San dee de 0-2 voor SSV binnen uit een hoge voorzet. Tim Brands bracht Internos terug in de wed strijd, maar een mooi schot van Christiaan Boon deed het verschil weer oplopen naar 1-3. De klus leek geklaard, ware het niet dat Rob de Waal en Patrick van Dron- gelen het slotoffensief van Inter nos verzilverden: 3-3. Nieuwdorp - Zwaluwe 3-1: De thuisploeg kwam via Ruud la Grand in de tiende minuut op 1-0. Zwaluwe-speler Joey Konings kreeg daarna de grootste kans van de eerste helft, maar verzuimde voor de gelijkmaker te zorgen. Na rust scoorde Janick van As en be kroonde Martin Smaardijk zijn rentree bij Nieuwdorp, na blessure leed, met een goal. In de extra tijd scoorde Joey Konings nog. Serooskerke - De Noormannen 2-3: De Noormannen passeerde concurrent Serooskerke in het rechterrijtje. Mark Minderhoud schoot de bezoekers al vroeg naar 0-1, maar Serooskerke kwam op ge lijke hoogte via Alex Jobse. Beide ploegen scoorden nogmaals: Niels Domincus voor De Noormannen en Nicky Holmes bracht de thuisclub opnieuw terug in de wedstrijd. Op slag van rust, bij een stand van 2-2, benutte Menno de Nooijer een strafschop voor De Noormannen. Dat bleek de door slaggevende goal te zijn, want Serooskerke miste in de tweede helft kans op kans. Serooskerke (blauwe shirts) probeert een aanval van De verijdelen. Noormannen te foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37