321 >ot«t Tumultueus duel van Terneuzen gestaakt na derde rode kaart voor Oosterhout Dauwendaele behoudt rode lantaarn na nederlaag GPC Vlissingen loopt uit op GPC Vlissingen blijft verrassen, de koploper verslaat Bruse Boys en loopt verder uit op de concurrentie. maandag 11 oktober 2010 EERSTE KLASSE C GPC Vlissingen scoorde in 6 duels 19 keer. Alblasserdam liefst 30 keer, Achilles Veen 24 keer. door Merlijn van Dserendonck MIDDELBURG - Grimmige gezichten bij Kees van der Sluis en zijn staf na afloop van de wedstrijd tussen FC Dauwendaele en De Zwerver in de eerste klasse C. Er was zater dag dan ook weinig reden tot la chen, want de Middelburgers kon den ook in het zesde competitie duel geen potten breken. De thuis ploeg verloor met 1-5 van de ploeg uit Kinderdijk. „Je loopt al snel achter de feiten aan. Dat is jammer, want ik denk dat de tegenstander niet echt veel beter was", constateerde Van der Sluis na afloop. Dauwendaele keek al vroeg in de wedstrijd tegen een achterstand aan. Na vier minuten profiteerde Gui- do Luiten van uitglijden van Dau- wendaele-doelman Koen Meijers en schoot de 0-1 binnen. In de 22e minuut werd keeper Meijers op nieuw geklopt, ditmaal door Paulo Goncalves, die de stand op 0-2 bracht. Acht minuten later was het weer raak, toen Lucas Adelino ook zijn aandeel in de wedstrijd verzilverde door de 0-3 in te schieten. Na die derde goal leek de motivatie bij Dauwendaele weg te ebben, ware het niet dat Jasper Leuvelink zijn team nieuwe hoop gaf Leuvelink schoot in de veertigste minuut een vrije trap via de onderkant van de lat binnen en bracht de stand op 1-3- In de tweede helft was aan de hand van het aantal gecreëerde kansen duidelijk zichtbaar dat Dau wendaele er nog iets van wilde ma ken. Van der Sluis: „In de rust pro beer je natuurlijk aan te geven dat er nog wat in zit." Maar voor de Middelburgse forma tie bleef het bij een handvol moge lijkheden en de bezoekers wacht ten hun kansen af Meijers, die vorige week tegen Ter- neuzense Boys nog een grote fout maakte, voorkwam met enkele be langrijke reddingen dat het toch al imposante aantal tegentreffers van Dauwendaele nog verder werd uit gebreid. In de slotfase moest hij toch toe staan dat Redouan El-Akchaoui in de 83e en 86e minuut twee keer scoorde- en daarmee de eindstand bepaalde op 1-5. „Je ziet datje een heel moeilijk sei zoen tegemoet gaat en je komt waarschijnlijk ook kwaliteit te kort", aldus Van der Sluis. „Het gaat moeizaam worden, maar zo lang je kunt ontsnappen, dan moet je dat proberen. De derde plaats van onderen is misschien een doelstelling die je nu kunt stel len. Maar of die haalbaar is, dat is de vraag." Dauwendaele - De Zwerver 1-5 (1-3). 4. Guido Luiten 0-1, 22. Paulo Gonqal- ves 0-2, 30. Lucas Adelino '0-3, 40. Jas per Leuvelink 1-3, 83. Redouan El-Ak chaoui 1-4, 86. Redouan El-Akchaoui 1-5. Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Dordrecht). Gele kaart: Joran Moes (Dauwendaele), Lucas Adelino, Hugo Penning (De Zwerver). Aantal toeschou wers: 100. OOSTERHOUT - Aan het duel tussen de zondag-tweedeklassers Ooster hout en Terneuzen kwam gister middag na 42 minuten voetballen een vroegtijdig einde. Kort nadat Remco van Leeuwen voor 0-2 had gezorgd, deelde scheidsrechter De Kroon voor de derde keer een ro de kaart uit aan een speler van Oosterhout. De leidsman werd ver volgens belaagd en besloot het duel te staken. De scheidsrechter uit Eindhoven kreeg op én bij het verlaten van het veld enkele klappen en verliet uiteindelijk onder politiebegelei ding het sportpark. „Na de derde rode kaart ging de leider van Oos terhout helemaal door het lint", vertelde teammanager Fons Baart van Terneuzen. „Toen de scheids rechter het veld afliep, kreeg hij ook nog een klap van een toe schouwer." Terneuzen leidde op dat moment met 0-2, nadat het al vanaf de ze vende minuut tegen slechts negen man had gespeeld. Terneuzen-mid- denvelder Dennis de Kraker kreeg na twee minuten een klap in zijn gezicht, waar Martij n Timmer mans direct rood voor kreeg. Vijf minuten later werd linksback Rob- bin Dekker getorpedeerd en stuur de De Kroon ook Birol Demirtas met rood weg. Daarop ontstond een hoop tu mult, waardoor de scheidsrechter besloot het duel te staken. Na een afkoelingsperiode werd het duel weer hervat en zorgde Tom Jans sen op aangeven van Dominique Verlinde voor 0-1. Kort voor rust schoot Remco van Leeuwen een vrije trap binnen (0-2), terwijl de Oosterhout-doelman zijn muur nog goed aan het zetten was. Scheidsrechter De Kroon kende het doelpunt toe, waarna aanvaller Derek Brison verhaal ging halen. Hij kreeg geel, bleef doormekke ren en kon vervolgens ook met rood vertrekken. Tot woede van al les en iedereen bij Oosterhout. De Kroon werd belaagd en besloot het duel definitief te staken. „Hij is door de politie van het sportpark begeleid", aldus Baart. „Op het wedstrijdformulier staat dat het 0-1 was, maar we hadden die tweede toch echt al gemaakt. Gelukkig was er ook een rappor teur van de KNVB aanwezig. Wij wachten nu even af hoe dit verder gaat. Misschien moeten we nog te rug naar Oosterhout, om ruim een helft tegen acht man te spelen." Goes - Unitas 4-0 (3-0): Met drie doelpunten fundeerde Kyle Does burg gisteren de vijfde zege van Goes in zes wedstrijden. Op eigen veld versloeg de Goese ploeg Uni tas met 4-0 en consolideerde de koppositie in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Trainer Gérard de Nooijer ziet zijn ploeg groeien. „Het maakt niet uit wie er speelt, iedereen durft nu vooruit te den ken." In de productie komt dat ook tot uitdrukking. De teller na zes wedstrijden staat al op twintig goals. „Het is ook leuk om naar te kijken", vindt De Nooijer. EBOH-Aardenburg 2-1 (1-0): Pas halverwege de tweede helft kon Aardenburg een vuist maken. Toen stond het echter al 2-0 via doelpunten van Meivin Boer en Badder Amraoui. Toen Dwight van Hulle vervolgens uit een cor ner met een kopbal voor 2-1 zorg de, ging Aardenburg op zoek naar de gelijkmaker. Het leidde tot een spannende en hectische slotfase. De gelijkmaker kwam er echter niet. De Bruse doelman Rick Postema is in de slag met Sven Ronde van GPC Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36