28I De Red Bulls heersen weer ai s Freire steekt zijn vinger weer op Sebastian Vettel domineert op het circuit van Suzuka. Ploegmaat Mark Webber pakt de tweede plaats en behoudt zijn koppositie in het wereldkampioenschap. Sammy Wanjiru wint marathon van Chicago Marathon Eindhoven prooi voor Kamathi Valse start Sauerbreij in wereldbeker Seizoen wielrenner Kruiswijk voorbij' Stybar start sterk in Superprestige 1.W«|# k maandag 11 oktober 2010 FORMULE t CHICAGO De Keniaanse atleet Sammy Wanji ru heeft gisteren opnieuw de be faamde marathon van Chicago ge wonnen. De olympisch kampioen voltooide de 42,195 kilometer in de Amerikaanse metropool in 2 uur, 6 minuten en 23 seconden. Wanjiru liep 500 meter voor de streep weg bij de Ethiopiër Tsegaye Kebede, de winnaar van de London Mara thon. Diens landgenoot Feyisa Leli- sa finishte als derde. Bij de vrou wen verdedigde de Russin Lilija Sjoboechova haar titel met succes. EINDHOVEN De Keniaan Charles Kamathi (32) heeft gisteren de marathon van Eindhoven op zijn naam geschre ven. De Afrikaanse loper versloeg na ruim 42 kilometer zijn landge noot Nicolas Chelimo Kipkorir in een tot de laatste meter spannende sprint. Beiden noteerden dezelfde tijd, 2 uur, 7 minuten en 38 secon den. Bij de vrouwen liep de Ethio pische Atsede Habtamu naar een parcoursrecord. Habtamu, vorig jaar winnares van de marathon in Berlijn, finishte in 2.25.35. LANDGRAAF Uitgerekend op de plek waar ze heel graag wilde scoren als olym pisch kampioene, ging het gisteren mis. Nicolien Sauerbreij had in de indoorhal van Landgraaf graag ie dereen blij willen maken met een perfecte seizoenstart. Al vroeg in de ochtend ging het in de Limburg se heuvels mis. Sauerbreij maakte in de tweede kwalificatierun van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen een mispeer en kon de rest van de dag werkloos toezien hoe de zege naar de Russi sche Ekaterina Toedegesjeva ging. RIJSWIJK Wielrenner Steven Kruiswijk komt de rest van dit seizoen niet meer in actie. De coureur van Rabobank on dervindt te veel hinder van blessu res na een zware valpartij zaterdag in de Giro dell'Emilia. Dat maakte zijn ploeg gisteren bekend. Kruiswijk kwam op 25 kilometer van de meet zwaar ten val. Hij liep daarbij een kneuzing op aan zijn heup. Ook heeft hij meerdere schaafwonden aan kin en borst. Daarnaast heeft Kruiswijk moge lijk een scheurtje in een spier. RUDDERVOORDE De Tsjechische veldrijder Zdenek Stybar heeft gisteren in het Bel gische Ruddervoorde de eerste wedstrijd om de Superprestige ge wonnen. De wereldkampioen reed in de laatste ronde weg van de Belg Bart Aernhouts die op vijf tellen tweede werd. Belgisch kampioen Sven Nys werd derde. Nys is de winnaar van de vo rige vier edities in Ruddervoorde. Hij moest ruim een halve minuut toegeven op de Tsjech. De Frans man Steve Chainel werd vierde voor de Belgen Bart Wellens. door Ad Pertijs TOURS - Het was even geleden, maar in Tours kon Oscar Freire zijn beide handen weer eens triomfantelijk de lucht in steken. „Dat de conditie goed was, wist ik wel. Ik moest alleen hopen dat het een massasprint zou worden", sprak de 34-jarige Spanjaard van Rabobank, nadat hij de najaarsklas- sieker Parijs-Tours had gewonnen. Freire stak daarin tevens zijn vin ger op voor de laatste klassieker, de Ronde van Lombardije, die za terdag wordt gereden. „Die wil ik nu ook nog graag doen", liet hij de ploegleiding van Rabobank weten. De kans dat de Spanjaard daarin zijn zin krijgt, is volgens Erik Dek ker echter heel klein. „Want in Lombardije zetten we alles op Ro bert Gesink." Freire zal de hoop echter nog niet opgeven nu het geluk eindelijk te rug is aan zijn zijde. De gewenste massasprint in Tours kwam er ook pas heel laat. Op iets meer dan 300 meter van de finish werd de dappe re Franse vluchter GeofFroy Lequa- tre in de kraag gegrepen. Vervol gens vond de ingesloten geraakte Freire nog net het gaatje om zich voor een tweede keer op gang te trekken. Betrekkelijk gemakkelijk won hij alsnog de spurt. Voor An- gelo Furlan (Lampre) en Lequatres ploeggenoot Gert Steegmans (Ra- dioShack). Het was de tweede grote wieler klassieker die Freire dit seizoen won. In het voorjaar trok hij ook al de Primavera, Milaan-Sanremo, naar zich toe. Daartussen won hij geen enkele spurt om de zege meer. De leiding van Rabobank concludeerde dat Freire niet langer de man was voor de grote massas purts. Iedere renner zou er van in de stress schieten. Niet Oscar Frei re. Onverstoorbaar als altijd beet hij zich vast in zijn laatste zeker- heidje: het WK. De Spanjaard stap te uit de Vuelta om zich te kun nen sparen voor de mondiale titel strijd in Australië. 'Down Under' liep het echter weer mis. „Niet vanwege mijn vorm, maar omdat we als ploeg op een gegeven moment de slag mis ten", kijkt Freire terug op het WK, dat in de spurt gewonnen werd door de Noor Thor Hushovd. Zes dagen en een immense vlieg reis later meldde Freire zich zater dag echter al weer opgewekt voor Parijs-Tours. „Als ik morgen goed rijd, wil ik ook naar de Ronde van Lombardije", liet hij ploegleider Erik Dekker weten. „Toen wist ik al dat hij goed was", zei de man die zelf ooit Parijs-Tours won. „He lemaal omdat hij het had over de Ronde van Lombardije. Als je daar nog zin in hebt, wil dat wat zeg gen." Dekker liet zijn ploeg wer ken voor Freire. „Ook al omdat hier niet echt veel spurters aanwe zig waren." Freire: „We controleer den de koers, maar het blijft hier altijd afwachten of de aanvallers wel of niet voorop blijven." Met een beetje geluk kreeg Freire zijn spurt. Ook dat hoort volgens Dek ker bij Parijs-Tours. „Vanwege het late tijdstip op de ka lender, staan niet alle ploegen hier nog met acht fitte renners aan het vertrek. Dus is het voor iedereen lastiger om de koers te controle ren. In Milaan-Sanremo is dat heel anders. Daar rijdt iedereen wel met zijn acht beste renners." Of Freire nu weer goed genoeg is om met de acht beste Raborenners de Ronde van Lombardije te rijden, valt te betwijfelen. Dekker: „Hij is bij mijn weten niet eens ingeschre ven en dan wordt het sowieso een onmogelijk verhaal." Sebastian Vettel rijdt op kop in de Grand Prix van Japan. Vitaly Petrov (rechts) crasht vlak na de start. foto Framck Robichon/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32