Te koop: een huis Politie schreef vorig jaar niet genoeg bonnen Opleving in Gevaarlijk PZC maandag De krant 5 weken voor 15 euro! Goed weer zorgde voor een redelijke opkomst voor de talrijke te koop staande huizen die zaterdag in Zeeland te bezichtigen waren. maandag 11 oktober 2010 door Wim Hofman Op dit ogenblik bevin den wij ons in Austra lië. We logeren bij on ze dochter Machteld en haar man Jamie in Perth, het geen erg leuk is, maar het is wennen aan de felle zon, de hel dere blauwe lucht, de tempera tuur van dertig graden, de oceaan met zijn langzame golf slag en de vreemde planten en dieren. In het park, hier vlakbij met gombomen en eucalyptussen, zitten nogal wat kaketoes. Ze vliegen in een zwerm van de ene boom naar een andere en maken het geluid van gillende meiden. Ik zag ook een paar groene parkieten en er zitten ook een soort kraaien of eksters die nogal brutaal zijn. En ze zijn levensgevaarlijk, zegt kleinzoon Willem die vorige week vijf is geworden. Hij legt uit hoe een paar van die vervelende vogels hem onlangs aanvielen, toen hij in het park aan het fietsen was en ze steeds weer in zijn blinkende fietshelm gingen pikken. Hij kent inmid- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: waleheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pze.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2; informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal jnau) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De P7.C gaat corgvutdig om met persoonsgegevens. In het cc ilofon trett u nadere Informatie aan. dels alle gevaarlijke dieren die in Australië zitten: zoutwaterkroko dillen, haaien, gifslangen, onder meer de oranjekleurige tijger slangen, die ook hier in het park zitten, en dodelijke kwallen. Zijn favoriet is de giftige blauw- geringde octopus. Toen hij jarig was kreeg hij een formidabele taart in de vorm van een octo pus met azuurblauw glazuur er op. Hier onder het huis zitten ook wat nare spinnen. Ze zijn zwart met een rode vlek op hun rug. Ze kunnen bijten en dat kan, zegt men, onbehoorlijk pijn doen. Machteld weet er wel raad mee, ze slaat ze gewoon tot moes. Aan de voorkant van haar auto zit een stang die men hier een roo-bar noemt. Het woord roo is een afkorting van kanga roo. Straks gaan we ermee weg, een stuk van het enorme land verkennen en volgens haar zul len we onderweg heel wat kan- geroes zien. Maar al heeft ze aan de voorkant van haar auto zo'n beugel, ze is niet van plan zo'n dier aan te rijden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns OPEN HUfZEMDAG Drie jaar al staat het huis van Trudy en Bert Polder man aan de Coosje Busken- straat in Vlissingen te koop. door René Schrier Zdoen maar weer eens mee aan de Nationale Open Huizendag. Niet voor het eerst trouwens. Maar op voorgaande Open Huizendagen kwamen vooral mensen uit de buurt af, die uit nieuwsgierigheid wel eens binnen wilden kijken. Waarom ze het huis willen verko pen? Trudy: „Het is gewoon te groot voor twee oude mensen. Nu hebben we nog geen problemen met de trappen, maar dat willen we wel voor zijn." Om die reden hangt het huis ook niet als een zware last om hun nek. Gek eigenlijk dat het huis al zo lang te koop staat, want er man keert eigenlijk niets aan. Op de be gane grond is een grote ruimte die ze eigenlijk niet gebruiken. Die werd vroeger onderverhuurd aan een klokkenmaker, maar die is in middels vertrokken. Het is een mooie strakke ruimte over de hele diepte van het pand. „Daar is van alles mee te doen", vertelt Bert, „Daar zou je een kap salon in kunnen vestigen, een kan toor, een studio. Maar je zou het ook als afzonderlijke etage kunnen verhuren. Verzin het maar." Zelf wonen ze op de eerste en tweede etage. Op de eerste verdie ping is de eet- annex woonkamer van 6o vierkante meter met de open keuken en op de verdieping daarboven zijn drie slaapkamers en een badkamer en een batterij diepe inbouwkasten. Alles is strak ingericht, met op de eerste etage natuursteen op de vloer. Verder is het huis voorzien van een warme luchtsysteem dat de woonkamer in twee minuten tijd behaaglijk maakt. Aan de voor kant van het pand is een balkonne tje waar makkelijk twee stoelen kunnen staan. Dat plekje biedt Het echtpaar Polderman uit Vlissingen doet mee aan de Open Huizendag. MIDDELBURG - De Zeeuwse politie komt niet aan de doelstellingen als het gaat om het aantal boetes dat voor 2009 niet het Openbaar Mi nisterie is afgesproken. Dat meld de RTL4 Nieuws. Als het gaat om de bekeuringen voor het rijden door rood licht, het niet dragen van de autogordel en het niet dragen van een helm op motor of brommer, zit de poli tie beduidend onder het afgespro ken percentage. Alleen het aantal bekeuringen voor snelheidsovertre dingen komt nagenoeg overeen met datgene wat met het Open baar Ministerie is afgesproken. Het is opvallend dat veel meer tijd wordt gestoken in controles voor het dragen van de autogordel, 150 procent van de tijd die is afgespro ken, maar het levert maar 78 pro cent van het aantal afgesproken be keuringen op. zicht op de monding van de Wes- terschelde. Op de tweede verdie ping aan de achterzijde is ook een balkon, maar dan groter. Daar staat - als hij schijnt - de hele dag de zon. De kopers kunnen er met een in, als ze dat willen. En toch staat'het pand al drie jaar te koop. In die tijd is de vraagprijs inmiddels gedaald van 389.000 naar nu 325.000. Niet overdreven voor een woning met zoveel ruim te die bijna op het strand staat en op loopafstand van het (win kelcentrum van Vlissingen. Het echtpaar Polderman is kort ge leden van makelaar veranderd, want ze hadden de indruk dat de vorige makelaar niet echt zijn best deed om het pand te verkopen. Bert: „Ik heb veertig jaar lang vrachtwagens verkocht en de klant lcwarn nooit naar me toe. Zo kijk ik ook naar de makelaar. Dit is ook echt een woning die je gezien moet hebben." De woning staat nu te koop bij M2 makelaars in Vlissingen. „Het is een heerlijk comfortabel huis", zegt Bert. Aan het eind van de Open Huizen dag is er één stel geweest. Bert hoopt er het beste van. De Open Huizendag van za terdag heeft in Zeeland ge leid tot een opleving in de huizenverkoop. Het was opmerke lijk dat die opleving zich juist voor de zaterdag, de dag van de Open Huizendag, heeft voorgedaan. Voorzitter Mark Faasse van make laarsvereniging NVM had van col lega's gehoord dat voor zaterdag verschillende (voorlopige) transac- In totaal werden vorig jaar in Ze- land 259.473 bekeuringen voor te hard rijden geschreven, dat is 99 procent van de afspraak. Voor het rijden door rood licht gingen 5998 voertuigen op de bon (58 pro cent). Wegens het niet dragen van een helm werden 1219 mensen be keurd (37 procent). Voorts kregen 6655 mensen een bekeuring om dat ze geen gordel droegen. De politie in Zeeland stak de mees te tijd (als het gaat om deze vier overtredingen) in snelheidscontro les 7836 uren. Dat is 75 procent van het aantal afgesproken uren. In totaal 889 uur ging zitten in roodlicht controles (85 procent), Aan gordelcontroles besteedde de politie 4678 uur en aan controles op het dragen van een helm 488 uur (23 procent van de met het Openbaar Ministerie afgesproken tijd). JONGERENWEBSITE Bekijk het interview met rapper Diggy Dex die optrad in de Spot op de jongerensite: www.watisnouje.nl FIETSWEBSITE Al het Zeeuwse fietsnieuws op een rijtje. U vind het op www.zeeuwsjaarvandefiets.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Altijd en overal het nieuws ontvangen? www.pzc.mobi/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2