zeeland 117 diversiteit en laagdrempeligheid Geslaagde vuurdoop voor ruig werk Blof ival van Met stip het beste verzekeringspakket. en pianorecital in Zeeuws-Vlaanderen maandag 11 oktober 2010 si (van oorlog en liefde). In de Sint Baafs was een podium gebouwd, hierop zat het instrumentaal en semble (strijkers, klavecimbel/orgel, en theorbe) dat onder leiding van Huub Ehlen keu rig de sinfonia's speelde en goed de vocalisten begeleidde. De Multi mediale regie was apart. In II Ballo delle Ingrate was deze summier en omdat ook alle dansen in dit werk geschrapt waren werd de uitvoe ring wat saai, ondanks de mooie stem van Bertrand Delvaux (Pluto). Zijn stem riep de herinne ring op aan deze van Charon uit de opera Orfeo. II Combattimento di Tancredi e Clorinda kreeg een extra theatrale invulling vanwege de bewegende beelden die de strijd en de liefde uitbeeldde. El- mar Gilbe'rtson (II Testo) zong zijn rol met overredingskracht en dit werk was als geheel voor de oren veel aangenamer. Omdat de wer ken, na een korte woordelijk te ver stane uitleg, na elkaar werden ge bracht was het concert volgens sommige aanwezigen te snel voor bij. Enkele toehoorders kwamen na afloop van de uitvoering tot de conclusie: „Prachtige muziek, sterk aan dramatiek en de beelden wa ren prachtig, maar ze leidde wel af van de muziek." Iemand uit Oost Zeeuws-Vlaanderen vroeg zich af waarom er niet meer publiek was: „Binnen één uur rijd je van Oost naar West. Ik snap niet dat niet meer mensen die moeite nemen." Zondagmiddag bleek een gratis familieconcert in Hengstdijk aantrekkelijk. Seenu Singh bracht een program zicato van het Scherzo en vurig de finale. „Dit was echt een avondje genieten, geweldig hoor." Voor een goede vertolking van de muziek van Clau- dio Monteverdi ben ik al tijd te vinden. Deze man schreef, denk maar aan zijn Vespers, he melse muziek. Zijn opera's heb ik diverse malen gezien en elke keer verbaas ik me over de oneindige variëteit in versieringen waarmee de vocalisten deze muziek verhef fen tot pure delicatesse. Het barok- ensemble Ad Mosam bracht zater dag in Aardenburg twee werken uit de Madrigali guerrieri e amoro- foto Mark Neelemans Seenu Singh brengt werken van Beethoven en Chopin ten gehore in Hengst dijk. foto Mark Neelemans dankzij het houten plafond, over een goede akoestiek beschikt. Na een dromerige Nocturne en een verhalende Ballade klonk de Polo naise in As robuust en dynamisch. De bekende Mondscheinsonate van Beethoven kreeg het gepaste dromerige begin. Heerlijk contras terend klonken de andere delen met onstuimige rollende loopjes en stevige akkoorden in het slot deel. „Die man kan piano spelen", merkte een muziekliefhebster op. De Sonate quasi una fantasia van Beethoven werd volledig in balans gespeeld. Daarna volgde een lieflij ke Berceuse en een grillig Scherzo van Chopin. Singh gaf de eerste toegift van het festival: een won dermooi werkje van Chopin dat hij vol emotie vertolkte. ma met sonates van Beethoven en dromerige en ook virtuoze werken van Chopin. Deze in Bhopal gebo ren, maar al jaren in België wonen de, pianist beschikt over een gewel dige techniek. De klaterende loop- Z eeuwsch-Vlaanderen jes en golvende arpeggio's komen vlot uit zijn vingers. Wel was lastig dat de pedaal te lang bleef hangen zodat de toon soms vervormd werd. Met de Fantaisie Impromp tu golfde de klanken Chopin door de ruimte die over een, mede door Rolf Bosboom Koud terug uit Berlijn - waar de band haar nieuwe al bum heeft opgenomen - stond Blof zaterdagavond al weer op het podium voor de aftrap van de clubtour. Zoals aangekondigd beleefde een aantal nieuwe num mers hun vuurdoop. Die bevestig den dat de fans zich kunnen opma ken voor de stevige rockplaat waar van al een aantal jaren sprake is. Die komt in maart uit. De band leek als bevrijd na een ta melijk ingetogen periode, met het semi-akoestische tweeluik Okto ber/April. Herhaaldelijk gingen ze in het Paard van Troje als jonge honden tekeer, dusdanig dat de gi taren van Paskal lakobsen het zwaar te verduren hadden. Het kwartet speelde - inclusief het al vaker uitgevoerde Wijd open - zes nummers die vermoedelijk de nieuwe plaat gaan halen. Ze klon ken even veelbelovend als stevig. Zeker Punt behoort tot het ruigste wat de band heeft gedaan, al blijft het onmiskenbaar Blof. Ook Hou vol hou vast, Wat jij denkt en Beter (oorspronkelijk in het Engels geschreven voor VanVel- zen) dragen onmiskenbaar een roek-stempel. Het fraaie We doen POPMUZIEK Begin clubtour Voorprogramma: Patrick Le Due band Gezien: zaterdag 9 oktober, Paard van Troje, Den Haag wat we kunnen wordt, zoals Jakob- sen zei, 'het enige echt kleine lied je op de plaat'. Het nieuwe materiaal werd - even als het eveneens Zeeuwse voorpro gramma van Patrick Le Due - door het publiek met enthousiasme be groet. Ook de band zelf toonde zich tevreden. De high fwe van bas sist Peter Slager en drummer Nor man Bonink na afloop van Hou vol hou vast was in dat opzicht veelzeggend. Toch bracht Blof geen onversne den rockshow, want de set bevatte ook rustiger werk of nummers die toewerken naar een climax. Bijzon der was vooral, als opener van de toegift, Paskal Jakobsens solo-uit voering van Rijden door de nacht. De clubtour van Blof duurt ruim twee maanden en wordt 18 december afge sloten in Vlissingen (Arsenaaltheater). Bij ZLM bent u goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere ver zekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. I Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. M I u tevreden. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op zlm.nl of neem tffai I I I I wij tevreden contact op met uw ZLM adviseur. verzekeringen Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19