RSQüKSQRö Doel festival bereikt: Win Weke \®m 161 zeeland Roline was kunstenaar vorige eeuw zeeland in de agenda Abonnee Doe mee en maak kans op fantastische prijzen! ln de rubriek raadkaart aandacht voor kastelen en landhuizen. Uit de se rie kaarten van Hans Lindenbergh brengen we buitenplaatsen en adellij ke behuizingen in beeld. Onze vraag is: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen al te graag anekdotes of verha len over de vakantieplek, toen en nu. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. maandag 11 oktober 2010 DRIE OPTREDENS IN EEN WEEKEINDE Symfonisch orkest, barokensemble De raadkaart van vorige week heeft weinig res pons opgeleverd. Dege nen die op de fotovraag hebben ge antwoord, wisten de goede oplos sing - op een enkeling na. Voor J. Kemeling uit Domburg was de raadkaart in elk geval een makkelijke. „De raadkaart is een fo to van het landhuis 't Maereltje in Domburg en ik woon er al 43 jaar tegenover. Het huis is gebouwd in 1916, samen met de naastgelegen chauffeurswoning De Protter." Ke meling weet wie de bewoners wa ren, de familie Wichers Wierds- ma. „Dochter Roline was kunste nares en behoorde tot de 'Dom- burgse dames en Veerse joffers' zo als beschreven in het boek Een tere stilte en een sterk geluid van Francis- ca van Vloten en Joost Bakker." Het boek verhaalt van de Dom- burgse kunstenaarsperiode met on der anderen Charly Toorop, Jacoba van Heemskerck en Sari Góth, al dus Kemeling. Volgens Kees Stevense uit Middel- fungeert het landhuis vandaag de dag als pension en jeugdherberg. „Het huis kreeg de fraaie naam 't Maereltje toebedeeld, dat is Zeeuws voor mereltje - kleine me rel", schrijft Stevense. Ook Aloys Sponselee uit Sas van Gent weet dat het landhuis als va kantieverblijf dient. „Vroeger lag deze villa aan de Noordweg in Domburg, nu aan de Domburgse- weg 26-28, hoek Zuiverseweg. De kamers in het landhuis worden verhuurd." Sponselee vervolgt: „De foto van de raadkaart dateert van rónd 1920. De typische luiken aan de ramen op de foto zijn anno 2009 verdwenen." Kemeling vreest dat de huidige ei genaren het landhuis willen slo pen: „De gemeente Veere heeft in de afgelopen jaren een kans laten liggen, door 't Maereltje niet te plaatsen op de monumentenlijst." Winnaars waardebonnen: Hans Geertse uit Domburg; Matthijs Boidin uit Oost burg en A. Minnaar uit Middelburg. Meer agendanieuws op de website van deze krant FILMS GOES Merral, The Expendables: 19.00 en 21.30 uur; Salt: 19.00 en 21.15 uur; Step up 3: 21.30 uur; The Karate Kid: 18.45 uur; Wall Street: 18.45 en 21.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Yo Tambien: 20.00 uur. OOSTBURG ledeltheateir, Vreemd Bloed: 20.00 uur. VLISSINGEN CineCity, The American: 21.30 uur; Despicable Me (3D): 14.00 en 19.00 uur; Eat Pray Love: 15.45, 18.45 en 21.45 uur; Ernst, Bobbie en het geheim van de Monta Rossa: 13.45 uur; Foeksia de miniheks: 13.45 en 16.15 uur; Going the Distance: 13.45 en 19.00 uur; Grown Ups: 16.30,19.15 en 21.45 uur; Inception: 19.00 uur; Legend of the Guardians (3D): 14.00 en 19.15 uur; Legende van Ga'Hoole (3D, NL): 16.30 uur; Machete: 22.15 uur; Marmaduke: 16.15 uur; Resident Evil: 22.00 uur; Sneak: 22.00 uur; Tirza: 13.45, 16.15 en 19.15 uur; Verschrikkelijke Ikke (3D): 16.15 uur; Wall Street: 13.30, 21.30 uur. door Jeanette Vergouwen De drie concerten die in het afgelopen weekend werden ver zorgd in het Festival van Zeeuwsch-Vlaan- deren waren elk totaal anders van karakter en voor een breed pu bliek bedacht. Hiermee is de doel stelling die voorzitter Wybe de Graaf vrijdag, tijdens de openings avond, naar voren bracht, gehaald. Een symfonisch orkest, een barok ensemble en een pianorecital moe ten een gemengd publiek trekken uit alle drie de gemeenten. De stel ling voor jong en minder jong lijkt vooralsnog nog niet bewaarheid te zijn, echt jong kwam nauwelijks opdagen. po in dit deel was aan de lage kant en ér werd af en toe nogal getrok ken. Het middendeel, een zwoel thema met zes variaties klonk warm en in het Rondo lcwamen zowel de volkse humor als de tragi sche accenten goed uit de verf De cadens (van Kreisler) in dit deel was een puur staaltje van kunnen waarbij je als toehoorder kippen vel kreeg. De vierde symfonie van Tsjaikovslci werd fenomenaal ver tolkt. De fatale kracht die zich te genover het geluk stelt, de nood lotsgedachte, de angst en de vreug de werden prachtig uitgebeeld. Heerlijk was de canzona gebracht door de hobo, spits het pittige piz- Vrijdagavond was het Scheldethea- ter in Temeuzen zo goed als uitver kocht. Genodigden en muzieklief hebbers hadden hoge verwachtin gen van het concert door deFilhar- monie uit Antwerpen onder lei ding van Jaap van Zweden. Ook was menigeen benieuwd naar de prestaties van de jonge violiste Simone Lamsma, die succes op succes stapelt. „Het mag dan iets te veel aan de ro mantische kant zijn geweest, ik heb gewoon genoten", stelt een kritische luisteraar. Van Zweden di rigeerde energiek en plastisch en gaf alles aan. Het orkest volgde feil loos en de paukenslagen die het vioolconcert openen klonken op merkelijk mooi. In het Allegro eta leerde Lamsma meteen haar gewel dige techniek en liet een bijzonder knap flageoletspel horen. Het tem- Collegium Ad Mosam brengt zaterdag in Aardenburg werk van Monteverdi. ABONNEE VOORDEEL Lees verderop in deze krant hoe u mee kunt doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 18