PZCU Zorgen ouders over school Kaasboerderij Schellach staat op de kaart OR theater betwist goedkopere exploitatie Verdwaald al i 1 i <51 B WALCHEREN 14 en 15 17 almanak ONDERWIJS Commissie vraagt gemeente garanties voor veiligheid en gezondheid leerlingen Met vogelboek en verrekijker een dagje natuur genieten Maandag 11 oktober 2010 Geslaagde vuurdoop voor stevige rockplaat Blof Tip? walcheren@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl De jubilerende kaasboerderij Schellach gunde zaterdag iedereen een kijkje achter de schermen. De opbrengst van alle feestactiviteiten ging naar stichting Shelterbox, die boxen met hulpmiddelen (ter waarde van 700 euro) levert in rampgebieden. De opbrengst was genoeg voor 1,5 box. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Zouden klanten en toeristen hen na de grote verande ringen voor de nieuwe N57 nog wel weten te vinden, vroegen ze zich lange tijd bezorgd af bij de Kaasboerderij Schellach. Zaterdag kwam het definitieve en geruststel lende antwoord. Getuige de drukte op de open dag- voor hun dertigjarig bestaan, zit het de komende jaren ook wel goed. Oké, ze mochten tijdelijk extra verwijsbordjes plaatsen, maar ook de vaste klanten waren er gewoon weer, ook al moeten die met de auto tegenwoordig soms kilometers omrijden. „Maar de afsluiting voor het werk aan de wegen in de buurt is sinds vrijdaga vond half zes klaar", straalt Els Me- su. „Precies op tijd voor ons jubi leum." Het familiebedrijf wordt geleid door drie zussen; Els' zoon treedt binnenkort waarschijnlijk toe tot de bedrijfsleiding. Ze hebben twaalf mensen in dienst, wat neer komt op vier voltijds banen. Er hing dus nogal wat af van een goe de bereikbaarheid. „We kunnen wel voortdurend mopperen op die N57, maar er zitten ook goede kan ten aan", vindt Mesu. „En het over leg met de bouwers is heel goed ge weest." De laatste vijftien jaar is de kaas boerderij hard gegroeid. Het is haast een toeristische attractie ge worden. Economisch zijn er dus geen zorgen. Volgens Mesu wordt zelfs nagedacht over verkoop via internet, vooral voor de toeristen. Niet alleen voor de lopers en organi satie is de Kustmarathon een hoogte punt, ook een fotograaf van deze krant kijkt er immer naar uit en zet die dag zijn beste beentje voor. Door zijn jarenlange werk voor de krant kent hij inmiddels veel mensen, en dat is wederzijds. Dus onderweg ziet hij veel bekenden en klinkt regelma tig zijn naam. Afgelopen zaterdag, een week na de Kustmarathon, was hij in de velden rond Middelburg bezig met een heel wat rustiger klusje, toen zijn naam weer klonk, gevolgd door een ver wonderd: „Wat doe jij hier nou weer?" Toen hij zich omdraaide stond daar een groepje hardlopers die hij een week eerder ook had gezien. „Ik ben aan het werk, maar wat doen jullie hier?" „We zijn verdwaald. We zijn bij Oostkapelle linksaf geslagen." door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Ouders van leer lingen van de Oost-Souburgse school de Tweemaster/Kameleon maken zich zorgen over de veilig heid en gezondheid op de ge plande nieuwe brede school in het dorp. Zij hebben een commissie opgericht en hun zorgen in een brief kenbaar gemaakt aan het col lege van B en W van Vlissingen. De ouders zijn vooral bezorgd over de verkeersveiligheid rond de school, die aan de rand van het dorp vlakbij de A58 moet komen. Veel kinderen zullen vanuit het he le dorp op de fiets naar school ko men. Hun ouders verlangen garan ties van het gemeentebestuur over de veiligheid. Bovendien zetten zij vraagtekens bij de onderzoeken naar de lucht kwaliteit en de geluidsnormen op die locatie, zo dicht bij de snelweg. Volgens metingen blijven die bin nen de normen, maar de commis sie van verontruste ouders, die on langs is opgericht, vertrouwt die onderzoeken niet omdat er geen metingen ter plekke gedaan zou den zijn. Ouders van leerlingen hebben al eerder bezwaren geuit tegen de bouw van een brede school op die plek. De medezeggenschapsraad van de school heeft het bestuur van de Archipelscholen - waar de Tweemaster/Kameleon onder valt - daarom ook geadviseerd daar niet mee in te stemmen. Het be stuur had weliswaar oor voor die waarschuwingen maar heeft uitein delijk toch ingestemd met de nieuwbouw op die plek. Het heeft wel bij het gemeentebestuur aan dacht gevraagd voor de negatieve kanten van die locatie. Het gemeentebestuur heeft op zijn beurt ouders gevraagd mee te den ken en zitting te nemen in een werkgroep die over de bouw na denkt en praat. Die werd begin juli opgericht. Alle leden van de klankbordgroep stapten na één bij eenkomst in de zomer echter al weer op. Zij wilden niet meewer ken aan iets dat ze absoluut niet zien zitten. In plaats daarvan is nu wel een commissie van verontruste ouders gevormd. 'Wij ondersteunen de bouwplannen van harte, indien u ons weet te overtuigen van een vei lige en gezonde situatie nu en in de toekomst', schrijft de commis sie aan B en W van Vlissingen. door Maurits Sep MIDDELBURG - De exploitatie van de schouwburg in Middelburg zal niet goedkoper worden als Theater BV dat werk overneemt van Thea ter Exploitatie Zeeland (TEZ). De gemeente Middelburg rekent zich ten onrechte rijk, voorspelt voorzit ter Bart Hill van de Onderne mingsraad van TEZ. Middelburg wil dat Theater BV voortaan de horeca en facilitaire dienstverlening op zich neemt. Nu doet TEZ dat. De gemeente ver wacht door efïïciencyvoordelen - Theater BV exploiteert en onder houdt ook het Scheldetheater in Terneuzen - een jaarlijks voordeel van een kwart miljoen euro. Hill zet daar grote vraagtekens bij. „Wij bestrijden dat het goedkoper wordt." Ook maakt de OR zich gro te zorgen over de gevolgen voor de pakweg honderd medewerkers van TEZ. „De inkomsten uit de ho reca hebben bij ons altijd de nega tieve resultaten kunnen drukken." De OR is bang dat als die inkom sten wegvallen, de toekomst van TEZ onzeker wordt. Extra zorg is wat de gemeente Goes gaat doen, nu Middelburg uit de samenwerking van die gemeen ten in TEZ stapt, zegt Hill. Als Goes de exploitatie van theater De Mythe en podium 't Beest ook weghaalt bij TEZ, valt de organisa tie helemaal om, vreest de OR. Volgens Hill zijn inmiddels brie ven gestuurd naar de gemeentebe sturen: aan dat van Middelburg met het verzoek om betrokken te worden bij de besprekingen en aan dat van Goes met de vraag wat die gemeente nu gaat doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15