»ort 37 Snelle Harten moet het hoofd buigen voor ontketende Briquet Oemoemenoe wint dik Fysiek sterk Hansweertse Boys na eerbetoon aan Lewis snoept koploper punten af Mytilus komt met zes man tekort Winst en verlies voor topteam uit Kwadendamme maandag 11 oktober 2010 door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe liet gisteren op sportpark Voorborch geen spaan heel van Rotterdam, dat aan alle kanten voorbij werd gelopen door de ontketende Mid delburgse rugbyers. Na een half uur had de tweedeklasser het bo- nuspunt, toegekend bij de vierde try, al binnen en na een 34-o-voor- sprong bij rust zegevierde de thuis ploeg met 73-7. Het duel in Middelburg werd voor afgegaan door een minuut stilte vanwege het overlijden van Kevin Lewis. De succesvolle trainer uit Nieuw-Zeeland leidde Oemoeme noe in het seizoen 2007/2008 naar de titel in de tweede klasse Zuid. Lewis overleed enkele weken gele den op 63-jarige leeftijd. Rotterdam, waar Kevin Lewis ook enkele seizoenen trainer was, had vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Herbert-Jan van der Waal geen antwoord op de snelle acties van de thuisclub. Quinten van Dijk en Adrian Care- smel drukten elk twee tries en zorgden binnen het half uur voor het bonuspunt. Yedney America en opnieuw Adrian Caresmel voer den de score op tot 32-0. Laurent Legrand bepaalde de ruststand met zijn tweede benutte convers ion op 34-0. Na rust bracht Rotterdam de ach terstand terug tot 34-7, maar daar na werden de Zuid-Hollanders vol ledig overlopen door de snelle Mid delburgse aanvallers. Daan van Harteveld, Yedney America, Devin Schutte en Michel Thirij voerden de voorsprong op tot 54-7 en in het laatste kwartier voegden Yed ney America, Quinten van Dijk en Adrian Caresmel elk nog een try aan hun toch al indrukwekkende totaal toe. Laurent Legrand bepaal de de eindstand ten slotte met een conversion op 73-7. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zeeland Sport, de kop loper in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal, kwam thuis tegen Hansweertse Boys niet verder dan een 2-2-gelijkspel. De Vlissingse ploeg zag hierdoor Nieuw Borg- vliet op de ranglijst langszij komen. Kwadendamme was met 5-0 te sterk voor Vosmeer, onder meer dankzij een hattrick van invaller Mariusz Mosiej. Zeeland Sport-Hansweertse Boys 2-2: De Vlissingers waren technisch beter, maar de Boys wa ren fysiek sterker, iets dat de nodi ge irritatie opleverde bij de spelers van de thuisploeg. In de twintigste minuut opende Barend Schik de score, nadat hij vier tegenstanders had uitgespeeld: 0-1. Kort hierna maakte Khaled Boufrahi de gelijk maker: t-i bij rust. Met nog een kwartier te gaan bracht [oren Lam- mers de thuisploeg op voorsprong, maar kort voor tijd benutte Nigel Beenakker nog een strafschop na mens de bezoekers. Renesse-Lewedorpse Boys 3-1: De wedstrijd begon ongelukkig voor de thuisploeg toen doelman Maarten Kempe de bal uit een hoekschop van Marcel Rooze in zijn eigen doel sloeg: 0-1. De ploe gen waren echter aan elkaar ge waagd en door een treffer van Frenk van Hengel kwam dit nog voor de rust ook op het scorebord tot uitdrukking: 1-1. Na de thee was Renesse duidelijk de bovenliggende ploeg. Erwin Wandel bracht de stand op 2-1, waarna Wilco lochem de wedstrijd besliste door 3-1 aan te tekenen. Te genslag was er ook nog voor Renes se, dat Martin Stoel met een kuit beenblessure zag uitvallen. Kwadendamme-Vosmeer 5-0: Ondanks een overwicht voor de thuisploeg stond bij rust een bril- stand op het bord. Dit veranderde kort na het begin van de tweede helft, toen de Vosmeer-doelman de bal in zijn eigen doel sloeg: 1-0. Vijf minuten later maakte Johan Beu lens er vanaf elf meter 2-0 van. In de laatste twintig minuten bouwde de kort hiervoor ingevallen Ma riusz Mosiej met een echte hattrick de stand verder uit naar 5-0. Roel de Jong was bij twee van deze drie treffers de aangever. Vijfde klasse A. Volharding-Graauw 1-3: Volhar ding deed aanvankelijk aardig mee met Graauw, maar de nummer laatst kon in de tweede helft niet verhinderen dat het opnieuw met een nederlaag genoegen moest ne men. Roy Ars opende in de dertigste mi nuut de score, maar kort voor rust bracht John van Boven de stand weer in evenwicht. In de tweede helft beroofden Karei Steijaert en Johan Roodhuizen Volharding van iedere illusie. Oemoemenoe-speler Yedney America is ongrijpbaar voor de Rotterdamse verdedigers en gaat op weg naar een van zijn drie tries. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De door het be stuur van de ruitèrslubs Allround en De Paardebloem beoogde fusie werd enkele maanden geleden door de leden afgeblazen. Maar voor de organisatie van de spring- wedstrijd in de manege van Stal Vermue, zaterdag in Heinkens- zand, sloeg men de handen ineen. Het grote aantal deelnemers, sport van hoog niveau en een geoliede organisatie maakten van deze sa menwerking een groot succes. „De kalender zit overvol", zei wed strijdleider Ron Pluijmers. „Door deze samenwerking zit je elkaar minder in de weg. En het loont. We hadden vandaag ruim 140 starts. Daar zijn we best een beetje trots op. Dit vraagt om herhaling." Bram Wattel droeg met zijn fraaie parcoursen zijn steentje bij aan het succes. Voor wie zijn paard goed in de hand had staan, bleek de opgave van de 'architect' uit Vrouwenpolder geen probleem. De toegestane tijd bleek echter voor een aantal combinaties de scherprechter. Dat was niet het geval voor Ellen Briquet. Zij stal in de klasse L de show. Als eerste starter van de acht combinatie in de barrage bracht de amazone uit Vogelwaar de met Prinses Shanti het spel op de wagen. In een adembenemen de rit stuurde ze de merrie in 30,79 seconden zonder in de buurt van het hout te komen naar de fi nish. Annemijn Harten bewees met de merrie Sukabumi dat het sneller door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 speelden pover, maar won nen wel met 2-3. Daardoor pakten ze de koppositie in de promotie klasse B. In de regiodivisie ging Mytilus kansloos onderuit in Dor drecht (4-0). De vrouwen van WS'92 en BOK incasseerden in de promotieklasse een 3-1-neder- laag. Alfa Next Volley Dordrecht 2-Mytilus 4-0 (25-20 25-18 25-18 25-21): Een ingecalculeerde neder laag voor de Goese formatie, die met een uitgedund was afgereisd. Verzorger Leo Maat completeerde het Mytilus-zestal en moest een he le wedstrijd aan de bak. „We hebben op zich goed gespeeld, naar beste kunnen", vond Peter Verburg. „Maar dat was niet goed genoeg. Dit was geen bijzondere te genstander. Als we volledig op sterkte waren geweest, dan kon. Met het mes tussen de tan den stuurde de amazone uit Kamperland de Monaco-dochter in 29,20 door de bak. Hiermee leek voor de Noord-Bevelandse combinatie de buit binnen. Het pakte anders uit. Met een risico volle rit kreeg Briquet met haar tweede troef, Mazzel, de fel meele vende toeschouwers op de ban ken. Ze pakte met 28,60 de over winning. „Ik had niets te verliezen", ver klaarde de Zeeuws-Vlaamse. „Van de tweede plaats was ik al zeker. Mazzel gaf me in het basisparcours al goed gevoel. Dus dacht ik dat het kon. Alleen voor de triple was ik een beetje benauwd. Daar durft dit paard nogal makkelijk op te weigeren. Maar het bleek geen pro bleem. Mazzel sprong super." hadden we zeker winstkansen ge had." Mytilus had vooral passend geen antwoord op de opslag van de thuisploeg en bleef daardoor in aanvallend opzicht onder de maat. De thuisploeg kon daardoor vier keer op rij naar winst afwikkelen. Sarto 2-WS'92 2-3 (25-21 26-24 17-25 20-25 13-15): Een zwaar be vochten overwinning van WS'92, dat de slechtste wedstrijd van het nog prille seizoen speelde. De Vlis singse mannenploeg had moeite met de Brabantse opslag en slaag de er onvoldoende in om de spel verdeler op maat aan te spelen. Dat had zijn weerslag op de aanval lers, die vooral in de eerste twee sets te weinig aan scoren toe kwa men. Het tij keerde in de derde set. Hard werkend werd door drie setzeges op rij uiteindelijk nipt ge wonnen. Gepidae-BOK 3-1 (25-17 25-6 25-17 23-25): Een zielloos spelend BOK In de in handicap verreden klasse Z .was Annelore Willeboer met Nooderglas Vasalis overtuigend de beste. De voormalige inwoonster van 's-Heer Arendskerke bleef in de barrage met de Quassimo- do-zoon als enige foutloos. Bart Schouwenaars met Tina Turner en Michelle Evertse met Uzelma had den in het basisparcours duidelijk hun krachten verspeeld. In de be slissende ronde kregen ze respec tievelijk twee en vier balken aan het been. Meer succes had Evertse met Qua- jong in Z. In de barrage stuurde de amazone uit Nieuw- en Sint loos- land de Quinar-zoon in 43,28 se conden overtuigend naar de zege. Zij verwees Rinus Rottier uit Big- gekerke met de Vita naar de twee de (45,11) stek. was in de eerste drie sets kanon- nenvoer voor Gepidae. De Tilburg- se studenten speelden met lef en bravoure en troefden de Zeeuwse debutant in alle opzichten af BOK, dat gehavend uit Kapelle was weggegaan, kreeg vooral in de tweede set volleyballes. Na drie ne derlagen gooide de debutant alle schroom in het vierde bedrijf van zich af Dat resulteerde hard wer kend in setwinst, waarmee de eer werd gered. Sarto 3-WS'92 3-1 (15-25 26-24 25-15 25-18): WS'92 won de eerste set overtuigend, had lange tijd in het tweede bedrijf het voortouw, maar verzuimde daarin de marge te verdubbelen. Daarna ging het bergafwaarts aan Vlissingse kant. WS'92 probeerde wel, maar kon niet meer. Een goed blokkerend Sarto kon dank zij de afnemende Zeeuwse servicedruk aanvallend al le registers opentrekken en trok de winst naar zich toe. DEVENTER - Het topteam 's Lands Welvaren uit Kwadendamme heeft in de eredivisie de halve oogst binnengehaald. Van De Peli kaan 1 werd met 4-2 gewonnen en van De Graafschap Biljarts met de zelfde cijfers verloren. Van De Pelikaan werd niet onge lukkige gewonnen. Het verlies van Ian van Krieken is hem nog niet aan te rekenen. Het waren de eer ste partijen van de jonge Westlan der dit seizoen. Harrie van den Boogaard kwam met veel geluk weg tegen de Duitser Ludger Ha- vlik. Caudron had meer moeite met Ad Klijn dan vooraf ingeschat, maar won wel. De tweede ontmoeting werd me teen de eerste nederlaag van het seizoen. Thomas Nockeman de monstreerde met een serie van 143 zijn kunnen. Dat maakte Van den Boogaard kansloos. Van Krieken verloor ook. Alleen Caudron won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 101