Tjoba gedeeld eerste in doldwaze poule VELDKORFBAL Na de winst van Tjoba tegen Rust Roest (17-15) zijn er vier koplopers in de eerste klasse. Zaterdag is de derby tegen Fortis. ©pen strijd @m l ial* Zeeuwse titel Orion kan een helft imponeren Ruime overwinning voor kaderteam Hockeysters Rapide blijven op goede weg maandag 11 oktober 2010 In de wedstrijd Tjoba-Rust Roest werden er twaalf stra f- worpen gegeven: vier aan Tjoba, acht aan Rust Roest. Tjoba benutte ze allemaal, Rust Roest miste er drie. MIDDELBURG - Na een flinke dip (twee remises en één nederlaag) doen de korfballers van de Tjoba weer helemaal mee in de eerste klasse F. Ze wonnen zaterdag met 17-15 van Rust Roest en delen nu de koppositie met VEO, Vitesse én Rust Roest. „Ten opzichté van de vorige wedstrijden was het van daag al weer een stuk beter", zei trainer Chris van Put. „Maar onze foutenlast is nog te hoog." Nieuwerkerk-TOP 15-11: Door een gebrek aan schotkracht in één vak moest de Arnemuidse overgangs- klasser peperdure punten laten aan mededegradatiekandidaat Nieuwer- kerk. Scoringskansen kreeg TOP ge noeg, maar het haperende kwartet gooide er in 45 minuten slechts één binnen. Door de nederlaag zak te TOP naar de laatste plaats. Scores TOP: Jeanine Marijs en Peter van Belzen 4, Anita de Ridder 2, Comé Bezemer 1 Tjoba-Rust Roest 17-15: De thuis ploeg had een vliegende start. Na een kwartier leidden de groen-wit- ten met 5-1. Tot aan de rust trok Tjoba de goede lijn door: 10-5. Maar daarna volgde een beduidend mindere fase. „Rust Roest begon nadrukkelijker op de doorloopbal te spelen. Wij waren niet goed in dat één-tegen-éénduel en gaven veel strafworpen en vrije ballen weg", zei Chris van Put, die had ge zien dat de Eindhovenaren tot 11-10 terugkwamen. Vanaf dat moment was Tjoba weer bij de les. Het verschil werd op twee doelpunten gebracht en die marge werd tot het einde bewaard. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse en Marcel de Dreu 4, Jo- hanneke Vleugel 2, Patrick de Bruine 1. VEO-Fortis 14-11: De flair van VEO won het van een mat spelend Fortis. Coach Leonard Debbaut ac- Tjoba-korfballer Kristian Huisman (rechts) probeert de bal boveir een speler van Rust Roest weg te tikken. cepteerde de nederlaag dan ook. foto Willem Mieras Na rust (8-4) brachten de Soubur gers iets meer passie, waardoor ze nog even dichtbij konden komen. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Niels Bebelaar en Jordy Sleijpen 3, Jessica de Boer 1. Swift-Ventura Sport 14-8: Tweede klasser Swift had de Strijenaren al vroeg in de houdgreep, maar Ven tura Sport klopte pas na rust (8-7) af De Middelburgers schroefden toen het tempo op en stonden nog slechts één tegentreffer toe. Scores Swift: Richard Geldof 5, Bas Gunter, Roel Klootwijk en Eefje van den Berg 2, Anita Hoekstra, Sascha Theunissen en Ivo de Hond 1. Ondo-Bolnes 13-5: Ondo legde de puntloze hekkensluiter Bolnes over de knie. Voor rust hadden de Rid- derkerkse mannen al acht treffers om de oren, waardoor de tweede helft een formaliteit was. Scores Omllo: Ronald Wisse en Jeroen Mesu 4, Joanne Knol 2, Robbie-Mesu, Annemieke Koppelaars en Lianne Lo- rier 1. Scheldevogels-Togo 11-9: Na twin tig minuten stond het al 6-0. „Som mige spelers hadden het hoofdkus sen nog bij zich, zo leek het", zei een ontgoochelde Togo-coach Car lo de Waele. Na rust leek Togo op 8-7 het tij te keren, maar de Goese- naren kregen na dom balverlies de genadeklap te verwerken. Scores Togo: Janneke de Wit en Mijke Tahapary 3, André Goossens, Niek Meerman en Comé van Rooijen 1. ©raenje Zwart-Seoito Scores Seolto: Rob Harthoorn, Daisy Verkerk en Anniek Reijnierse 2, Dennis Goede- gebuur, Timme Provoost, Chris Mol en Jolanda Kerkhof 1 Nikasutes-Stormvogeis 3-8. Scores Stormvogels: Niek Peene en Arja- Groenleer 2, Arjen Schoe, Kristian Ga- briëlse, Frank Peene, Linda de Witte 1. Good Luck-AH Ready 8-8. Scores AH Ready: Jan Willem van Nieuwenhuize 3, Bram Bolle en Stefan Peeren 2, Es ther Snoek 1. 'S-GRAVENPOLDER - Het Zeeuws damkampioenschap ging zaterdag van start zonder titelverdediger Martijn Rentmeester. Omdat de halve finale van het NK voortaan een open inschrijving kent, laat de speler uit 's-Gravenpolder het Zeeuws kampioenschap schieten. De nummers twee en drie van het vorige seizoen begonnen zaterdag met een overwinning. Daaf Kasse versloeg Martin van Dijk, van wie de Middelburger vorig jaar nog ver loor. Johnny de Leeuw pakte zijn eerste punten ten koste van Jos de Wild. In een partij waarin een on voltooide hekstelling het centrale thema was, ging de promovendus uit Zierikzee in tijdnood in de fout. De Leeuw brak eenvoudig door naar dam en besliste de partij in zijn voordeel. Danny Wattel was de derde speler die twee punten aan de eerste ron de overhield. De debutant besliste na ruim vijf uur tegen Kees de Jon ge het eindspel in zijn voordeel. door Wam Kakebeeke MIDDELBURG - De start van de handbalcompetitie is voor de meeste Zeeuwse ploegen in mi neur verlopen. Eén van de ploe gen die verloor was Orion, de nieu we tweedeklasser uit Heinkens- zand. Mannen. Groene Ster-De Graaf/Delta Sport 20-28: In Zevenbergen stond vooral de verdediging in het middelpunt van de belangstelling. Achterin werd de basis gelegd voor de eerste competitiezege. „Als ik een cijfer moest geven, zou ik denken aan een. 8 of zelfs een 8,5", zei trainer Rob de Vos terug. De bezoekers sloegen al voor de pauze een gaatje van vier punten: 7-11 en 9-13. Na rust liet de dek king wat steekjes vallen. Waardoor er voor de thuisploeg lichte hoop gloorde. Bij 17-20 begon de dek king van de Zierikzeeënaars weer ballen te blokken en liepen de gas ten weg naar 19-25 en uiteindelijk 20-28. Scores Delta Sport: Jordy Loo 6, Gui- do de Graaf 5 en Thijs de Vos, Pieter Boot en Kenneth Mellaart 4, Guust Sluijs en Ruben Bos 2. EMM-Groene Ster 219-27: Marcel lo Tax was niet gelukkig met enke le arbitrale beslissingen. De aan voerder zelf en Kevin Meulmees- ter werden in zijn ogen foutief af gestopt in de snelle tegenaanval. „Op een speler het spel ontnemen staat in mijn ogen maar één straf: rood. Ik zeg niet dat wij lieverdjes zijn, maar de nieuwe regels zeggen gewoon: wegwezen." De sterk verjongde tweedeklasser had het lastig met de equipe uit Ze venbergen. EMM knokte zich nog wel even terug tot 15-18, maar meer zat er niet in. Scores: Marcello Tax 6, Thijs de Vos en Kevin Meulmeester 4, Prosper Minnae- rt 3, Mayron Bouwmeester en Peter Schmelzer 1. Orion Rucphen-Orion Heinkens- zand 30-24: Na afloop overheerste het gevoel dat de punten knullig waren weggegeven. Aanvankelijk leken de bezoekers voor éen sensa tie te gaan zorgen. Ze kwamen na melijk met 6-11 voor. „We konden prima mee in het strakke hoge tempo" zei trainer John Jansen. Het goede spel was van korte duur. Nog voor de pauze was de kloof weggewerkt. En na rust sloeg de thuisploeg meteen het be slissende gat. Vrouwen. EMM-Dongen 17-25: De start van de competitie komt nog te vroeg voor de Middelburgse vrouwen- ploeg, die een verjonging heeft doorgevoerd en de geblesseerde routiniers Petula Brasser en Xaira Nijsen mist. De eersteklasser mist duidelijk een dirigent. „Er was wei nig samenspel", aldus trainer Auke van Hinte. Scores: Marieke Riemens 7, Ariska Tax 4, Danielle Carol 3, Susanne Coppool- se, Lotte Cujè en Nastasija Glisovic 1 BARENDRECHT Het kaderteam 's Lands Welvaren moest slechts één partij afstaan in de uitwedstrijd tegen Nieuw Ru- broek Griffioen: 1-7. Dat was opmer kelijk, omdat kopman Peter de Bree ontbrak. De zeges kwamen op naam van Danny Walhout, Jaap Hameling en Sjaak Walhout. Jan Goudzwaard moest een remise toestaan. HULST De hockeysters van Rapide zetten gisteren de positieve lijn door in de tweede klasse. Het team uit Hulst won in een vrij rommelig duel met 2-0 van Kieviten. Eén klas se lager boekte Vlissingen een knappe 5-0-zege op Zevenbergen. De mannen van Rapide rekenden in de derde klasse op niet mis te verstane wijze af met koploper Drunen: 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 100