261 zeeland Onbedoelde levendigheid in Zeeuwse 279 Oi 3d LIJSTTREKKERSVERKIEZING Leden kiezen tussen Patricia de Milliano en Harry van Waveren HZ houdt stijgende lijn stevig vast oad.nl/ijsland REIZEN y 4-daagse vliegreis V zaterdag 9 oktober 2010 Het CDA kiest woensdag een lijsttrekker voor de Sta tenverkiezingen in maart volgend jaar. Voor het eerst zijn er twee kandidaten. door Ben Jansen Als er iets is waar het CDA na de laatste Ka merverkiezingen naar snakt, dan is het rust. Dat geldt voor de landelijke poli tiek, maar zeker ook in Zeeland. Vorig jaar sprak voorzitter Wybe de Graaf van het Zeeuwse CDA zijn zorgen uit over de gevolgen van de ontpolderingsdiscussie op de resultaten van zijn partij bij de raads- en Statenverkiezingen. Over Waterdunen bij Groede staan het CDA in Sluis en de Statenfractie zo op gespannen voet met elkaar dat de laatste zich vorige week ge noodzaakt zag een even wanhopi ge als overbodige motie over de omvang van dit plan in te dienen. En dan is er nu ook de verkiezing van een lijsttrekker voor de Staten verkiezingen. Wie bovenaan de lijst moest komen te staan, leverde bij de Zeeuwse christendemocra ten de laatste keren vrijwel nooit discussie op en de door het be stuur voor plek i gesuggereerde kandidaat werd doorgaans enthou siast door de leden omarmd. Het CDA Zeeland heeft nu evenwel met twee gegadigden voor de func tie te maken: Statenlid Patricia de Milliano, die door het bestuur naar voren is geschoven, en gede puteerde Harry van Waveren, die zichzelf als tegenkandidaat heeft gemeld. Leuk voor de leden: valt er wat te kiezen. Maar voor een be stuur dat haakt naar eendracht en kalmte in de gelederen is het onge wenst. Nu heeft het bestuur van het CDA Zeeland dit aan zichzelf te danken. Voor het eerst is een on afhankelijke selectiecommissie in de arm genomen om de kandida tenlijst voor de Statenverkiezingen voor te bereiden. Onder leiding van de ver boven muizenissen van alledag in Zeeland staande CDA-se- nator Rein Willems. „Om elke schijn van vriendjespolitiek te voorkomen", lichtte De Graaf dit afgelopen voorjaar toe. Daarbij te kende hij aan dat de lijst die uitein delijk aan de leden wordt voorge legd, wel de verantwoordelijkheid van het bestuur blijft. Klopt, maar de aanstelling van zo'n sjieke selec tiecommissie betekent dat je met goede argumenten moet komen om van het advies af te wijken. Het bestuur nam de aanbeveling De Milliano als lijsttrekker voor te dragen, instemmend over. Deze keer geen door de wol geverfde ge deputeerde of fractievoorzitter bo venaan de lijst, maar een Statenlid - vrouw, 47, Zeeuws-Vlaamse, ka tholiek - dat tot nu toe voorname lijk van zich heeft doen spreken op de terreinen zorg en onderwijs VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land (HZ) heeft geen last van de landelijk waarneembare terugloop van het aantal nieuwe inschrijvin gen van studenten. De hoger beroeps instelling consta teert dat met 1308 aanmeldingen per 1 oktober de instroom nage noeg gelijk is aan die van vorig jaar. In totaal telt de HZ nu 4060 studenten en dat is overeenkom stig de doelstelling, aldus bestuurs voorzitter Peter van Dongen. Eén van de opvallendste stijgers is de sector zorg en welzijn. Ook popu lair zijn de opleidingen commer ciële economie, informatica en vi- taliteitsmanagement en toerisme. De HZ staat landelijk aangeschre ven als één van de beste scholen RabobankTerneuzen-Sas van Gent zoekt een gedreven Financieel Adviseur. Benieuwd naar de functie-inhoud? Raadpleeg onze internetsite en kijk onder vacatures. Word jij de Rabobank? Rabobank. Een bank met ideëen. www.rabobank.nl/kanaalzone inworp Deze spectaculaire aanbieding is alléén boekbaar op zaterdag 9 en zondag 10 oktober. VOLVOL! Reykjavik, de hoofdstad van IJsland staat bij velen nog op het wensenlijstje van vakantiebestemmingen, maar lijkt duur en onbereikbaar. Dit is uw kans om o.a. de wereldberoemde Blue Lagoon te ontdekken! U verblijft in 2* hotel Cabin o.b.v. logies ontbijt, gunstig gelegen t.o.v. het centrum. Boek nu tegen een absolute bodemprijs! Vertrek vanaf Amsterdam op diverse data in november t/m maart. Reisnummer: SVRE60-01 per persoon Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op oad.nl/ijsland. (j5>) Bel 0900-8482 (o.ispm) of ga naar uw ANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84