zeeland 25 Vergunningenloket Goes stemt tevreden Vlissingen krijgt haar cruisekade 2°nnent?8 lO Zeeuwse brandweerlieden fietsen voor de Brandwondenstichting 75 kilo fruit voor 50 liter sap Vraag onze adviseurs naar de voorwaarden uan deze aanbiedingen WWW.int6ri6Ur~p33UW6.nl l tholen - Brandweerlieden uit ver schillende Zeeuwse gemeenten fietsen zaterdag 16 oktober voor de Brandwondenstichting. De fietstocht, aan het eind van de brandpreventieweek, wordt om half negen 's ochtends ingezet door brandweervrijwilligers uit Tholen. Zij beginnen bij het ge meentehuis in Tholen-stad en fiet sen naar het Abdijplein in Middel burg. Onderweg zullen collega's uit andere gemeenten zich bij het gezelschap aansluiten. Alle deelne mers hebben sponsorgeld opge haald. Op de finishlocatie wordt bekendgemaakt hoeveel geld er is opgehaald voor het goede doel. Mensen die nog deelnemers wil len sponsoren, kunnen zich mel den bij P. de Klerck van de ge meente Tholen. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 0166-668391 en e-mail: pdk@tholen.nl. door Frank Balkenende GOES - Een tijdje droog zwemmen om nu echt in het diepe te duiken. Zo heeft het vergunningenloket van de gemeente Goes sinds begin dit jaar gedraaid. Klanten zijn te vreden over die manier van dienst verlening. Met het vergunningenloket, dat 1 februari het luikje opende, liep Goes warm voor de komst van de omgevingsvergunning, waarin tal van bestaande vergunningen wor den samengebald. Bezoekers konden terecht aan de balie van de afdeling Publieksza- ken, ondersteund door de afdeling Vergunningen Handhaving. Tus sen 1 februari en 1 augustus klop ten er driehonderd klanten aan. Uit onderzoek is gebleken dat het vergunningenloket nog weinig be kendheid geniet, ook al is er recla me voor gemaakt. Aan het loket gingen veel vragen over bestemmingsplannen, bouw- aanvragen, welstand en asbestver wijdering. De klanten waren over het algemeen tevreden over de dienstverlening. Zij spraken van een verbeterde service. De gemeente wil, nu de omge vingsvergunning per 1 oktober van kracht is, het vergunningenloket in stand houden en er meer rucht baarheid geven, zowel naar bur gers als bedrijven. Ook krijgt eigen personeel nog extra instructies. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Binnen drie jaar kun nen de allergrootste cruiseschepen aanmeren nabij het station in Vlis singen. Het Rijk pompt vijf mil joen in de revitalisering van de buitenhaven. De cruisekade wordt versneld aangelegd. De gemeente Vlissingen zat al een tijdje op die subsidie te wachten. Vandaar ook dat ze haar spaarpot je voor de cruisekade nog niet kon omkeren: het is een impuls op ba sis van cofinanciering. 'Den Haag' zou pas met geld over de brug ko men als ook de gemeente zou bij leggen. Behalve de gemeente, die ruim vier miljoen opzij had gezet, pompt ook de provincie ruim een miljoen in het project en verleent Zéeland Seaports steun op 'opera tioneel gebied' en door de inbreng van gronden. Havenwethouder Piet Polderman is in zijn nopjes met de miljoenen. „Dit is fantas tisch voor Vlissingen! Maar ook voor de totale economie van Zee land. Nu kan Zeeland Cruise Port tegen al die reders zeggen dat de kade eraan komt. Dat biedt enor me perspectieven."De aanleg van de kade wordt naar voren gehaald: die ligt er binnen drie jaar. Met het groen licht voor de kade komt ook de cruiseterminal in zicht. zaterdag 9 oktober 2010 B VEERE - Hobbykwekers konden gisteren in Veere hun fruit laten persen tij dens de hoogstamdag van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Ook van daag kunnen de liefhebbers weer met hun fruit terecht op Theeschenkerij De Blauwe Reiger. De pers werkt dan ook, overigens alleen op voorinteke ning. Vijfenzeventig kilo fruit perst Mobipers tot 50 liter sap. Daarnaast zijn er kraampjes, demonstraties en is er een pomoloog aanwezig die fruit kan determineren. De al jaren onbekende appel of peer kan dan zijn soortnaam krijgen. foto Ruben Oreel Stop uw urijgeuallen spaarloon lieuer fn een nieuwe bank, bed of mooie fauteuil. Momenteel krijgt u ook nog eens mooie kortingen tijdens onze najaarsacties. Dat loont! 2.u\dMeé 2° Qlll 401318

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83