241 ZG€ (lu 'Mensen willen weer in Haestinge zijn' GEMEENSCHAPSCENTRUM Nieuw gebouw is opgeleverd aan de gemeente Dertigste taptoe in Oud-Vossemeer Verkrachtingszaak voor de rechtbank Gemeente heeft 235 miljoen euro schuld Politie pakt man op wegens babbeltrucs Kluis gestolen en teruggevonden Insluiper loopt op bovenverdieping huis Open in december, in Goes zaterdag 9 oktober 2010 B Hij valt van het ene uiterste in het andere. Hans Visser ruilt het bijna aftandse Haestinge in voor een ultramodern nieuw gemeen schapscentrum, even verderop. Gisteren werd het nieuwe ge bouw opgeleverd. „Hier heb ik lang naar uitgekeken." door Rob Paardekam Hans Visser kan zijn ge luk niet op. In het hui dige gemeenschapscen trum in Sint-Maartens dijk kan hij gasten nauwelijks meer fatsoenlijk ontvangen. „Daar moet ik de stoelen opstapelen in de foyer. Hier hebben we een gro te opbergruimte. En dan de koel cel, die vind ik helemaal geweldig. In het oude gebouw moet ik het doen met een paar oude koelkas ten. Als ik een koud buffet moet verzorgen, heb ik een probleem." Baby's en peuters van 0 tot 4 jaar krijgen bij 'Juultje een huiselijke, gezellige onigeving waar ze zich veilig kunnen ontwikkelen. Met veel Uitdaging, speelgoed én liefde. Van 06.30 tot 19.00 uur. Het zijn slechts een paar verbete ringen, want het lijstje is oneindig. Aan de Sportlaan staat een ultra modern gebouw met onder meer lichten die automatisch aangaan, een ringleidingsysteem voor slecht horenden en een zogeheten aan- valsroute voor de brandweer. „Zie je die rode lampjes?", vraagt Vis ser. „Ze zitten door het hele ge bouw. Als er brand is, gaan de lichtjes bij de betreffende zaal branden. De brandweer hoeft dan niet eerst uit te zoeken waar ze moet zijn." Visser en zijn vrouw gaan straks de horeca in het nieuwe Haestinge exploiteren. Er wordt een aparte beheerder aangesteld. In het huidi ge gemeenschapscentrum vervult Visser nog beide taken. „Dat is best zwaar", stelt hij. „Je bent meestal van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat aanwezig." In de nieuwe situatie zal de beheerder doorgaans de daguren voor zijn re kening nemen, terwijl Visser 's avonds de tokcurunt. „Natuurlijk zal ik op die momenten ook wat beheerderstaken op me nemen. OUD-VOSSEMEER ZIERIKZEE VLISSINGEN De jaarlijkse taptoe in Oud-Vosse- meer is vandaag toe aan zijn dertig ste editie. In de Raadhuisstraat ma ken het plaatselijke OVM, de Delta Band uit Vlissingen en Harpe Da vids uit Zoetermeer hun opwach ting. De taptoe begint om 19.30 uur. Voorafgaand aan het evene ment leggen alle deelnemende ver enigingen een streetparade af. GOES ZIERIKZEE - Een 22-jarige man uit Tholen en een 18-jarige uit St. Phï- lipsland moeten zich donderdag voor de rechter verantwoorden voor een verkrachtingszaak in Ren- esse. De Fliplander wordt ervan ver dacht dat hij in de nacht van 31 op 22 juni twee meisjes heeft ver kracht. De Tholenaar zou zich aan één van de twee hebben vergrepen. GOES Het lukt de gemeente Vlissingen niet om de schulden onder de 200 miljoen euro te houden, wat de be doeling was. De gemeente heeft in middels 38 miljoen euro meer schuld dan vorig jaar. De schuldige is het Scheldekwartier. De Vlissin- gers zullen er niets van merken omdat de gemeente kortdurende le ningen tegen lage rente aangaat. GOES Speciaal voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd kunnen kinderen spelenderwijs vaardigheden Ontwikkelen. Aan de hand van een begeleidingsplan begeleiden ervaren leidsters de kinderen. Uitbater Hans Visser brengt een toast uit op het nieuwe Haestinge. Linksboven de muurschildering van Peter Alma. foto's Willem Mieras is een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf 1 december 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang. Br komt een nieuwe locatie in de Beatrixlaan. Schrijf uw kind nu in! Als een gebruiker met een pro bleem zit, kom ik in actie." Gisteren werd het gebouw opgele verd aan de gemeente. Wethouder Kees van Dis was vooral onder de indruk over de herplaatste kunst werken van Peter Alma en Lex Horn. Die werden 'gered' uit het Markiezaat College. De muurschil dering van Alma siert nu de grote feestzaal, terwijl het glasappliqué van Horn in het plafond van de foyer is verwerkt. Behalve deze ruimtes heeft het nieuwe gemeenschapscentrum ook een sportzaal, diverse muziek- ruimten, een jeugdruimte en een vergaderruimte. Hans Visser, die in het oude Haestinge ook al fees ten en partijen verzorgde, wil zich nu ook gaan richten op verjaarda gen. „Mensen die thuis niet met de rommel willen zitten, kunnen hier terecht." De uitbater merkt nu al dat het aantal boekingen, ook voor bijvoorbeeld vergaderin gen, toeneemt. „Mensen willen weer in Haestinge zijn." De komende weken worden be nut om het gemeenschapscen trum helemaal in te richten. In de tweede week van november ver huizen de gebruikers naar het nieu we gebouw. In februari volgt nog een officiële opening met een open dag voor de bevolking. In de centrale hal valt het glasappliqué van Lex Horn meteen op. De 'stucadoor' die door middel van smoesjes mensen geld afhandig maakte, is gisteren aangehouden door de politie. De man, een 34-jari- ge Goesenaar zonder vaste woon- of verblijfplaats, benadeelde 15 mensen in en rond Goes. De poli tie was al langere tijd op zoek naar de man. Vandaag werd hij in Goes opgemerkt door agent. Hij is in ver zekering gesteld. Uit een cultuurinstelling aan de Beestenmarkt in Goes werd gister middag door een blanke man van ongeveer 20 jaar met halflang bruin haar een kluis met enkele honderden euro's gestolen. Een sur- veilancehond van de politie vond uiteindelijk de kluis met het geld in de bosjes in de Brouwersgang. De politie vraagt getuigen zich te melden via 0900-8844. Een familie aan de M.D. de Groot straat in Goes is woensdagavond opgeschrikt door een insluiper. De ouders hoorden rond 20.00 uur voetstappen bovenin de woning. Op dat moment was een dochter boven, die zelf dacht dat haar zusje rondliep. Toen de vader poolshoog te nam, zag hij de balkondeur open staan. Hij hoorde ook voetstappen op het dak, maar zag niemand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82