Kinderen, sporters, muzikanten Claudia de Breij Baby en kleuterfoto's 221 Voorronden nieuwe editie 2nd InfluenZ Bedrijventerrein Rip krijgt twee ha meer Grote wietkwekerij in loods Serooskerke Zorgstroom Ten zuidwesten van Yerseke wonen, leren en spelen ouderen, volwassenen en kinderen voortaan samen in enorme, luxueuze nieuwbouwcomplexen. 14 oktober in Kamperland UNIEK IN ZEELAND! AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: sohuilwerve.nl zaterdag 9 oktober 2010 Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info 0118-681066 Ron Els Hendrikse OVEZANDE De Zeeuwse festivalcompetitie 2nd InfluenZ editie 2010/2011 neemt vrijdag 15 oktober een aanvang. Vier acts gaan de voorronde in om een plek in de finale: Dehumaniza- tion, 100 Juice, Fables And Fairyta les en de punkpoprockband Special act Monomania. De voorronde be gint om 20.00 uur in De Klomp in Ovezande. Het publiek oordeelt net zo hard als de vakjury. De en treeprijs is drie euro en er rijden gratis bussen van en naar Ovezan de. Route en regeling zijn te vin den op jongerenraadborsele.nl. KAMPERLAND Zestien jaar nadat er rond het koel huis en het loonbedrijf bij de Rui- teplaatweg op Kamperland een be drijventerrein ontstond, is het toe aan uitbreiding. Er komen twee hectaren bij aan de zuidwestkant van de huidige twee hectaren. De uitbreiding is voor nieuwe, lokale bedrijven en vestigingen, zoals Zee- landnet, die willen groeien. Het ontwerp bestemmingsplan met de beschrijving ligt vanaf maandag 11 oktober ter inspraak tot en met 22 november. www.noord-beveland.nl SEROOSKERKE (W) In een loods op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke is vrijdagochtend een professioneel opgezette hennepkwekerij ge ruimd. De politie viel de kwekerij even na negen uur binnen. In de kwekerij stonden 1420 hennepplan ten. Er waren vier verschillende kweekruimtes ingericht in de loods. De 55-jarige Veerse eigenaar van de loods noemde de namen van de huurders. De politie weet dus wie ze moet zoeken. Het onder zoek is nog in volle gang. De ge meente Veere heeft de planten en de apparatuur laten vernietigen. Zoek je werk als huishoudelijke hulp of als verzorgende (IG)? Bel of mail ons, wij hebben volop werk! T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl SAMENLEVING door Mieke van der Jagt Groot, nieuw en ongelofe lijk luxe. Iedereen die gisteren de opening van het multifunctio neel centrum in Yerseke meemaak te, was het daarover eens. Tehaere is het centrum gedoopt, Zeeuws voor samen en dat is heel toepasse lijk. Want rondom het Moerplein, de promenade die van het dorp naar de Yerseke Moer voert, vin den niet alleen twee basisscholen, een heleboel sportverenigingen en de muziek onderdak, er zijn ook twee appartementencomplexen verrezen en het derde is in aan bouw. Aan de overkant van Tehaere staan het Hof van Reymerswael en Moerzicht. Het eerste bestaat uit 12 koopappartementen en 56 huurwoningen. Van de koopwo ningen zijn er nog twee op de markt, de huurflats zitten vol. Dat geldt ook voor Moerzicht, waar voor de 36 zorgappartemen- Er zijn nog kaarten beschikbaar. Reserveren: 0113-371672 (tussen 17:00-22:00 uur) www.nutnoordbeveland.come2me.nl ten al een wachtlijst bestaat. De 16 kamers voor psychogeriatrische pa tiënten zitten ook vol. Ter Weel verzorgt de mensen in kleine clus ters die de dag doorbrengen in ge zellige huiskamers. Aan de andere kant, tegen het multifunctionele centrum aan, worden nog 24 ap partementen gerealiseerd. Die zijn allemaal voor de verhuur, 21 in de sociale- en drie in de vrije sector. In het centrum zijn de scholen Het Kompas en Parelmoer onder gebracht. Het is een brede school geworden, waar ook de kinderop vang en de buitenschoolse opvang gehuisvest zijn. De scholen en de opvang hebben elk hun eigen kleur in het gebouw en alle geza menlijke ruimten zijn geel. Van die gele ruimten maken niet alleen de kinderen gebruik, maar ook sportverenigingen, de muziek, an dere verenigingen en bedrijven en particulieren die de. sportzaal en de grote zaal kunnen huren. Bij Moerzicht is ook nog een grand café waar het de bedoeling MEEST GELEZEN 1. Fruitteelt dankt veel aan families. 2. Ruzie om vechtende honden. 3. Twee talenten op een school. STELLING Goes moet coffeeshops met rust laten. Stem ja of nee op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl K3Ï is dat ook andere senioren er een bakje koffie komen halen. Wethouder Hans de Kunder van Reimerswaal maakte gisterenmid dag de nieuwe naam bekend en legde de eerste stukjes in een mo- zaiek dat het grand café moet gaan sieren. 450 kinderen hadden 's och tends al het mozaiek gelegd dat in de centrale hal van Tehaere moet komen te hangen. Het ontwerp is van Anke Eisen, die onder de naam Miss Moza de totstandko ming van het kunstwerk begeleid de. De grote mozaieken hebben hetzelfde ontwerp en ver schillen alleen in kleur: voor de kinderen wat feller en voor de ouderen wat warmer. Rond een enorme zon bewegen drie figuur tjes in spiegelglas. Die staan voor R&B-wonen, Zorggroep Ter Weel en de brede school met het vereni gingsleven. Zonder de samenwer king tussen die organisaties zou het volgens De Kunder nooit zo ruim, goed toegerust en luxueus zijn geworden. De buitenruimten zijn nog niet al lemaal klaar, maar je kunt wel zien hoe het Moerplein, de promenade tussen de twee nieuwbouwcom- lexen in, gaat worden. Het heeft wel een beetje weg van een kaai, met een verdiepte promenade en muurtjes van basaltstenen. De pro menade geeft, net als een deel van de appartementen, een fenome naal uitzicht op de Yerseke Moer. Nu alles officieel is geopend, kun nen vanaag de deuren open voor iedereen die benieuwd is naar de nieuwe samenleving aan de zuid westkant van Yerseke. De sportver enigingen verzorgen vanaf 10.15 uur demonstraties. Tussen 10.00 en 14.00 uur kunnen bezoekers kij ken in alle ruimten van de nieuw bouwcomplexen en er is een mo delwoning in Hof van Reymers wael open. In het grand café van Moerzicht laten de koks in de keu ken graag zien wat ze allemaal kun- Kanaalstraat 651 Oost-Souburg Iel. 0118 471777 www.avainbouw.nl Nandus Philipse, die tot voor kort nog op zichzelf woonde, is dik tevreden in zijn ruime zorgappartement in Moerzicht. Een drukke boel in het grand café van zorgcentrum Moerzicht tijdens de of ficiële opening van MFC Tehaere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80