Da Conceicao terug op Bekendmaking Demanet past basiself Hoek aan na knieblessure verdediger Landuyt Trage start in poule C van Grand Prix Den Ossaert behaalt de overwinning Vlissingen ara Hoek bekeren woensdag Meer dan honderd goals in zaalvoetbal De basketballers van Scheldesport beginnen vandaag met een uitwedstrijd tegen Dunatos aan de competitie. Junior da Conceicao is de nieuwe, ambitieuze coach. zaterdag 9 oktober 2010 Reserveer het boek over de Kustmarathon 2010 www.pzc.nl/webshop (boeken) SAS VAN GENT Het duurde even voor de strijd op gang kwam op de derde dag van de Grand Prix driebanden. Met uitzon dering van Etienne van Damme gingen alle C-poulers stroef van start. Bij Van Damme liep het aan vankelijk gesmeerd, maar kwam er zand in de machine na een beurt of dertig. Nog altijd was het moyen ne aan het eind acceptabel, maar de 1.500 waarop hij lang stond ging toch in rook op (0.926). Van Dam me verbeterde zich nog flink in de tweede ronde (1.136) en dat werd beloond met een plaats in de derde ronde. Joke Breur plaatste zich voor de volgende ronde, Fons Baart en Ruud van Velzen niet. HULST Het team van Den Ossaert was net iets te sterk voor Zierikzee in de derde klasse van de badminton- competitie regio Zeeland. Voor het team uit Hulst boekten René Annard en Simone Tijssen winst in het enkelspel en waren de dubbels René Annard/Willem Rie- mens, Simone Tijssen/Mirella de Vijlder en Willem Riemens/Mirella de Vijlder te sterk voor de bezoekers. In de vierde klasse leed Den Ossaert 3 een 2-6-nederlaag tegen BC Zeeland. Hariëtte Rijk won haar enkelspel en samen met Anne-Marie Hartog werd winst geboekt op het tweetal Anja Witte/Mia van de Berge. VLISSINGEN Zondag-eersteklasser Vlissingen en topklasser Hoek spelen komende woensdagavond hun onderlinge duel in de tussenronde van de dis trictsbeker. De wedstrijd wordt aan de Vlis- singse Irislaan gespeeld en begint om 19.30 uur. Drie dagen later, op zaterdagavond, speelt Vlissingen op eigen veld de derby tegen RCS. Aanvang: 20.00 uur. De winnaar van de bekerwedstrijd tussen Vlissingen en Hoek komt in de volgende ronde uit tegen zater dag-eersteklasser GPC. Die ontmoe ting in de tweede ronde van de dis trictsbeker wordt zaterdag 23 okto ber gespeeld. TERNEUZEN Ook op de vierde - speeldag in de tweede klasse het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen werd met scherp geschoten. In de acht wedstrijden die op het programma stonden werd 101 keer gescoord. In alle duels ook vielen tien doel punten of meer. Zo eindigde het duel tussen Neckermann en Café Driewegen in 12-2, versloeg Dow MBT met 13-1 en was Electro GvW met 11-3 te sterk voor Marine Servi ce. In dat geweld bleef Ari Vermeulen wat achter. De nummer twee hield de score tegen E&K Informatise ring beperkt tot 8-3. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Veerse meer instellen winterpeil De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend: Op maandag 1 november 2010 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. - 0,40 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk woensdag 10 november 2010 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. - 0,30 m en N.A.P. - 0,50 m. Dit betekent dat het winterpeil met 10 cm wordt verhoogd ten opzichte van het winterpeil in 2008 en 2009. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het doorlaat- middel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreek- dam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 4 oktober 2010. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Zeeuwse Delta, ing/S.P.R.L. van Herk door Aector Dooms TERNEUZEN - Zijn plotselinge ver trek in het voorjaar van 2009 naar Angola werd hem niet door ieder een bij basketbalclub Scheldesport in dank afgenomen. Het moment viel samen met de slotfase van de competitie, waarin het Terneuzen- se mannenteam om de titel in de overgangsklasse streed. Een aantal teamgenoten kon zich maar moei lijk verenigen met de handelwijze van de flamboyante guardspeler. Maar de 'verloren zoon' is terug. En hoe. Junior Miguel da Concei cao volgde twee weken geleden bij Scheldesport Peter Vaal als trainer op van het mannenteam. Da Con ceicao heeft nu de verantwoording over dezelfde spelers, die vorig jaar nog zijn teamgenoten waren én van wie er een aantal sceptisch rea geerden op zijn breuk met Schelde sport. Da Conceiao zag zich vorig jaar vanwege familie-omstandigheden genoodzaakt naar zijn geboorte land Angola te gaan. In augustus, zo'n vier maanden later, keerde hij terug. Hij zegt dat Scheldesport op de hoogte was van zijn vertrek. Hij keerde niet terug naar Schelde sport, omdat het niet meer klikte met trainer Peter Vaal. „Met alle respect, maar mijn visie is een an dere. Dus had ik voor mezelf beslo ten om niet meer terug te keren bij Scheldesport. Vaal had ideeën, waar ik anders over dacht. Zijn tac tiek is niet de mijne." Da Conceicao trainde het afgelo pen seizoen de '-18' van het Bra bantse Giants uit Bergen op Zoom,-nadat hij eerder successen beleefde met de jeugd van Schelde sport. Twee weken geleden werd hij benaderd door teammanager Sabina Erkelens en voorzitter Guus Acke om trainer te worden Junior da Conceicao geeft uitleg tijdens een training bij Scheldesport. van het mannenteam van Schelde sport. „Dat verraste me toch wel." Voordat zijn aanstelling een feit was had de 25-jarige inwoner van het Belgische Assenede een ge sprek met de spelersgroep. „Dat verliep positief. Zij wilden van mij duidelijkheid en die hebben ze ge kregen. Ze hebben mij geaccep teerd. Ik denk ook dat ze vertrou wen in mij hebben." In eerste instantie had hij zo zijn door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Niels de Loof staat vandaag voor het eerst dit seizoen in de basis bij Hoek. De Belg, die deze zomer overkwam van Racing Waregem, moest het de afgelopen maanden alleen van invalbeurten hebben maar begint in het uitduel met Flevo Boys als linksback. Mi chael Koné verhuist daardoor naar de rechterkant. Gaby Demanet doet deze omzet ting omdat hij voorlopig niet over Jurgen Landuyt kan beschikken. Bij een onderzoek kwam aan het licht dat de verdediger een scheur in zijn meniscus heeft. „Jurgen liep al een paar weken met een dik ke knie rond", vertelt Demanet. „Maandag gaan ze kijken hoe groot de scheur is. Als het meevalt kunnen ze het dichtnaaien, maar ik denk dat we hem wel een tijdje kwijt zullen zijn. Landuyt is niet de enige speler van de topklasser die afgelopen week afhaakte. Ook Dwayne Dildick, die vooral bank zitter was of in het tweede speel de, heeft een kneuzing aan zijn middenvoetsbeentje en ontbreekt daardoor vandaag in de selectie. In Emmeloord speelt Jeroen van den Broeke centraal op het mid denveld en zal Nick de Jong vrij wel zeker weer genoegen moeten nemen met een plaats op de bank. Hoek trainde afgelopen maandag emdonderdag op het kunstgras in Wachtebeke, omdat vandaag tegen Flevo Boys ook op die ondergrond gespeeld wordt. In Wachtebeke werd maandag ook nog even nagepraat over het duel met SC Genemuiden. De Zeeuws- Vlaamse topklasser verloor op ei gen veld met 1-2 en leed daarmee de vierde nederlaag op rij. Dema net: „We hebben er niet te lang over gesproken, want je kunt wel blijven praten. In het voetbal kun je altijd wel iets vinden. Ik heb nu spelers nodig die de borst natma ken, die willen vechten en voor de winst willen gaan. We moeten snel resultaten boeken om uit deze moeilijke fase te komen." Flevo Boys heeft slechts vier pun ten meer dan Hoek en staat op de ranglijst twee plaatsen hoger. \,Het is een fysiek sterke ploeg met veel lengte", weet Demanet. „Ze loeren op de counter en proberen snel uit te breken. Voorin hebben ze een spits die als aanspeelpunt fun geert. Rond hem is veel beweging. En Flevo Boys is ook sterk bij stil staande fases." De bekendste speler van de oppo nent is Tjeerd Korf De linksbuiten speelde betaald voetbal voor Veen- dam, Excelsior en FC Zwolle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74