'Geweldpleger sociaal iso eren' 6| Studenten vaker isi psychische nood Rector van Het Goese Lyceum Cultuurliefhebbers demonstreren Voorzitter politiebond wil hardere aanpak van mishandeling hulpverleners Leys op dak weer inzet strijd nmgj DEN HAAG - Demonstranten voerden gisteren in digd. De opkomst is met zo'n 2500 mensen 'bizar stranten zich voor de Trêveszaal verzamelen, wor- Den Haag onder begeleiding van een violist actie groot', vindt Sofie de Klerk, studente klassieke ac- den ze door politie te paard verjaagd. Voor het tegen de forse bezuinigingen in de cultuursector cordeon aan het Koninklijk Conservatorium Den Mauritshuis scanderen ze nog geruime tijd de die het aanstaande kabinet Rutte heeft aangekon- Haag en een van de organisatoren. Als de demon- leus 'Alles voor de kunst', foto Robin Utrecht/ANP zaterdag 9 oktober 2010 DEN HAAG - Het aantal studenten in psychische nood neemt toe. Bij sommige universiteiten is het aan tal bezoeken aan de studentenpsy choloog ïo procent hoger dan vo rig jaar. De oorzaken zijn de lagere drempel en de toenemende studie druk. „De toename geldt voor alle uni versiteiten", zegt Ton Boekhorst, voorzitter van de werkgroep stu dentenpsychologen van het Neder lands Instituut van Psychologen. Volgens Boekhorst kan de toena me slechts voor een deel aan liet groeiende aantal studenten wor den toegeschreven. Hij vermoedt dat studenten snel ler naar een psycholoog stappen omdat de drempel lager is gewor den. „Het is maatschappelijk snel ler geaccepteerd dat je psychologi sche hulp zoekt." Jaarlijks zoekt bijna drie procent van alle universi taire studenten hulp bij de studen tenpsycholoog, zegt Boekhorst. Dat komt neer op 7000 van de ruim 230.000 studenten. „Aan het eind van de studententijd heeft bijna een tiende van de studenten zich minstens één keer gemeld." HOORNAAR - Evangelist Joop van Ooijen stapt naar de rechter. In een kort geding eist hij dat de ge meente Giessenlanden stopt met het innen van dwangsommen. Zijn advocaat Romana ie Roy zei gisteren dat de zaak donderdag dient voor de rechtbank in Dord recht. Op het dak Van Ooijens boerderij langs de A15 stond lange tijd in witte letters de tekst jezus redt. Onder druk van een dwangsom schilderde de 'dakevangelist' de let ters over in rood en oranje. Ook na de verfbeurt bleef de tekst een doorn in het oog van de wethou der Jan de Groot (WD) en hij kon digde aan door te gaan met het in nen van de dwangsom. DEN HAAG - Wie een politieman of brandweerman slaat, moet in een sociaal isolement terechtkomen, vindt de politiebond NPB. De bond is het gèweld tegen hulp verleners meer dan zat en vindt dat zulke agressievelingen, naast een forse straf, moeten worden buitengesloten. Dus geen vlieg tickets meer kunnen kopen, 'nee' te horen krijgen van woningbouw verenigingen, geweigerd worden door sportclubs en meer. „Het strafrecht voldoet niet, terwijl het aantal incidenten-toeneemt", zegt Han Busker, voorzitter van politie bond NPB. Bij het horen van de woorden sociaal isolement krab ben rechtsfilosoof Arend Soete- man en rechtspsycholoog Peter van Koppen zich achter de oren. „Zoiets is helemaal niet realiseer baar", aldus Soeteman. Bovendien is het maar de vraag of het een op lossing is. „Het zou de problemen alleen verergeren", zegt Van Kop pen. Dat denkt ook Soeteman: „Deze plegers zijn niet de meest sociaal aangepaste personen. Als je die nog verder over de rand drukt, dan zullen zij verharden." Om het geweld tegen hulpverleners in te dammen heeft de overheid diverse maatregelen getroffen. De afspraak is: altijd aangifte doen, schade ver halen op de dader tot de laatste eu ro, een dubbele strafeis door de of ficier van justitie. Maar dit is dus niet goed genoeg, vindt ook poli tiesocioloog Jaap Timmer. De over heid kan het probleem niet alleen tackelen. „Er moet een verbond te gen hufterigheid komen. Dat de sa menleving zegt: tot hier en niet verder." Maar een sociaal isolement gaat te ver, reageert Gerrit van de Kamp, voorzitter van politiebond ACP. „Je moet er juist voor zorgen dat ie mand bij de samenleving betrok ken wordt. Van een isolement is niemand beter geworden." Binnenlandse Zaken heeft zo'n ri goureuze maatregel nog nooit over wogen, meldt een woordvoerder. Of het een goed idee is, wil hij -niet zeggen. De Tweede Kamerfrac ties van WD en PvdA schieten het voorstel niet meteen uit de lucht. Het Goese Lyceum is de enige school voor voortgezel onder wijs in Zeeland die alle "opleidingsvormen in huis heeft: vmbo (inclusief Iwoo) met de basisberoeps-, kaderberoeps-, gemengde- en theoretische leerweg, havo, vwo, tweetalig vwo (Engels), kunst- en cultuurklassen, technasium en gym nasium. De school is verdeeld over twee locaties en heeft in totaal ongeveer 2.250 leerlingen. Het Goese Lyceum is onder deel van de Pontes Scholengroep, met locaties in Goes en Zierikzee. Pontes is een openbare scholengroep en is er dus voor iedereen, ongeacht godsdienst of levensovertuiging. Dit betreft niet alleen de leerlingen, ook de personeelsleden verschillen van achtergrond. Respect hebben voor de ideeën van de ander is het uitgangspunt van dit gedachtegoed. De Pontes Scholengroep heeft in totaal ongeveer 3.250 leer lingen en biedt werk aan ongeveer 350 medewerkers. De totale omzet van de scholengroep bedraagt circa 23 miljoen. zelfstandig en inspirerend leider, medespeler op bestuursniveau Als rector draagt u zorg voor de beleidsvoorbereiding, de uitvoering en de beleidsevaluatie van alle samenhangende beleidsprocessen binnen Het Goese Lyceum, waarvan u het boegbeeld bent. U geeft direct en indirect leiding aan drie sectordirecteuren, acht teamleiders en 220 medewerkers, verdeeld over twee locaties. U bent verantwoordelijk voor het integrale schoolbeleid, waarbij de kwaliteit van het onderwijs uiteraard centraal staat. Als lid van het CvB bent u medeverantwoordelijk voor het proces van (strategische) beleidsvorming en besluitvorming. U werkt nauw samen met de voorzitter CvB, de directeur bedrijfsvoering en de rector in Zierikzee. Vanuit het managementoverleg wordt gewerkt aan afstemming van de onderwijskundige beleidsdoelstellingen en de ondersteunende processen op het gebied van personeel, financiën, huisvesting en middelen. Voor deze functie is visie op de ontwikkeling van het voortgezet onderwijs in al zijn facetten onontbeerlijk. U bent in staat processen in gang te zetten, hier draagkracht voor te creëren en medewerkers op inspirerende wijze uit te dagen een constructieve bijdrage te leveren. U bent een verbinder en beschikt over de vaardigheid om met en binnen alle gele dingen van de organisatie commitment te organiseren. U completeert uw profiel met een academisch werk- en denkniveau. Uvy gemotiveerde sollicitatie met curriculum vitae kunt u binnen twee weken versturen via www.gitp.nl/vacatures. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer drs. L.R. de Waard of met mevrouw J.H.J. Salari, adviseurs, GITP Rotterdam, (010) 425 4000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6