Sandra de Smit komt terug naar Hulst als -/ Anton de Kort kan met pensioen ■IBÖ—I 22 Kip MUZIEKSCHOOL De geboren Hulsterse Sandra de Smit heeft op sep tember het stokje overgenomen van Anton de Kort als regiodirecteur van de Zeeuwse Muziekschool. Muziekschool Pfg»- - Inbraak in tankstation Terneuzen almanak Registreert tijd, afstand en calorieverbruik Minibike zaterdag 9 oktober 2010 #i Ruim zevenhonderd leerlingen volgen in Zeeuws-Vlaanderen muziekonderwijs bij de Zeeuwse Muziekschool. De lessen worden gegeven in Hulst (Bctudeloo) en Oostburg (Den Hoekzak). door Harold de Puysseleijr Cultuur is een onderge schoven kindje en dat is eigenlijk nooit anders ge weest. Altijd een sluit post en dus wordt daarop als eer ste geschrapt. Maar de gevolgen van bezuinigingen zullen over twintig jaar niet te overzien zijn." Dat is de mening van Sandra de Smit (45), sinds 1 september aange treden als opvolger van Anton de Kort als regiodirecteur Zeeuws- Vlaanderen van de Zeeuwse Mu ziekschool. Momenteel volgen ruim zevenhonderd kinderen on derwijs aan deze school. Samen met de algemeen directeur en twee andere regiodirecteuren voert De Smit het management. Zij is binnen dat team verantwoor delijk voor het beleid van de 'in strumentale opleiding Pop en Jazz''korte cursussen en school projecten' en 'Algemene Muzikale Vorming' Na de middelbare school trok de geboren en getogen Hulsterse naar Utrecht om daar sociale weten schappen aan de Universiteit van Utrecht te combineren met een studie fluit aan het conservato rium. Daarna werkte ze enkele ja ren als wetenschappelijk onderzoe ker aan de Universiteit van Rotter dam om met haar partner naar Ma drid te verhuizen. Daar werkte ze een jaar als docente fluitspelen en was daarna mede-directeur van een particuliere muziekschool. „Ik hou van verandering in het le ven en voel me niet prettig bij te veel routine. Zodoende was ik na acht jaar Madrid toe aan iets an ders." Ze kwamen toen weer in Nederland terecht, in Amsterdam. De Smit kent Anton de Kort al ja ren en wist dat hij met pensioen zou gaan. Hij nodigde haar uit In het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool zitten vertegenwoor digers van alle Zeeuwse gemeen ten, met uitzondering van Terneu- zen, dat een eigen instituut heeft. Het management bestaat uit een algemeen directeur en regiodirec teuren voor Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Oosterschelde Be- velanden en Schouwen-Duiveland). Q De lessen voor de Zeeuws-Vlaam- se leerlingen van de muziekschool worden gegeven in Baudeioo in Hulst en cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. eens te komen praten en dat infor mele praatje zette zich door tot aan de algemeen directeur. „Het is uitdagend werk, want de richting is duidelijk, maar verder is niet al les binnen de functie precies om kaderd en dat spreekt mij enorm aan." Twaalf Zeeuwse gemeenten financieren de Zeeuwse Muziek school en een aantal daarvan kijkt in deze tijd van crisis kritisch naar het budget dat ze aan het muziek onderwijs beschikbaar stellen. Een gemeente als Sluis over weegt zich zelfs volledig uit de gemeenschappelijke regeling terug te trekken, maar De Smit is niet bang voor draconische maatrege len in het westelijk deel van de re gio. „De Muziekschool zal echt niet met één pennenstreek uit de begroting van de gemeente Sluis verdwijnen. Er wordt serieus geke ken wat de mogelijkheden zijn en we zijn nog nadrukkelijk in over leg", aldus De Smit. Niettemin waarschuwt ze bestuurders dat ze niet de botte bijl in het muziekon derwijs moeten zetten. „Muziek is sociaal bindend en vormend. Voor heel veel mensen is het belang van muziek niet vanzelfsprekend. Aan ons de taak mensen daarvan be wust te maken." Anton de Kort Anton de Kort uit Hulst stopt per 1 januari officieel als regiodirecteur Zeeuws- Vlaanderen van de Zeeuwse Mu ziekschool. Eigenlijk heeft: hij zijn taken al overgedragen aan Sandra de Smit, die hij tot 1 januari in werkt. Eindelijk krijgt hij nu de tijd om veel te gaan lezen, die ope racursus te volgen waar het nooit van kwam en het schilderspenseel ter hand te nemen. Daarnaast blijft hij uiteraard actiefin de mu ziek, want voor De Kort was dat niet alleen werk, maar ook een be langrijk deel van zijn leven. Zo vierde hij vorig jaar zijn veertigja- rig jubileum als kerkmusicus. Daar naast was en is hij actief als koordi rigent. Na zijn muziekopleiding aan het Lennards Instituut in Roer mond en het Staatsexamen Muzi kale Vorming richtte De Kort in Hulst het Jongerenkoor op, in die tijd een fenomeen. Ook leidde hij een tijdlang het Madrigaalkoor Zee land uit Middelburg. Nog steeds is hij dirigent van de Cantorij der ba siliek. De Kort was meer dan veer tig jaaar verbonden aan de Zeeuw se Muziekschool en stond ooit aan de wieg van de Hulster Muziek school. Zijn officiële afscheid vindt plaats op 23 oktober. Sandra de Smit is de nieuwe regiodirecteur Zeeuws-Vlaanderen van de aan het conservatorium in Madrid. TERNEUZEN - Rond vier uur gister morgen is ingebroken in een tankstation aan de Serlippens- straat in Terneuzen. Er werd een deur opengebroken en uit het tankstation werd een on bekende hoeveelheid rookwaar meegenomen. De politie vraagt eventuele'getuigen zich te melden via telefoonnummer 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Ze is een beetje hardhorend, de vrouw van middelbare leeftijd in Ter- neuzen. En dat leidt regelmatig tot verwarring. Als ze naar de radio luis tert, bijvoorbeeld. En dat doet ze veelvuldig. Ze becommentarieert de zachte 'g' van Maxime Verhagen,foe tert Wilders uit, hoont weerman )os weg als hij verzekert dat het lekker weer is, terwijl de regen neerplenst; kortom, een meelevend luisteraar. Laatst hoorde ze van die problemen met besmet kippenvlees. Toen direct daarna het reclamespotje ter promo tie van de kip uit de luidspreker schalde, schamperde ze: „Kip, het meest veilige stukje vlees?', m'n hoe la!" Tja, verkeerd verstaan dus. De kreet luidt al jaren: 'Kip, het meest veelzijdige stukje vlees.' GEZONDHEIDSWINKEL Met de elektrisch aangedreven minifiets beweegt u vanuit een comfortabele positie zonder al teveel inspanning. Met de minibike creëert u de ideale work-out! Geschikt voor zowel de armen als de benen. 3 verschillende snelheidsstanden Automatische uitschakeling Geschikt voor armen en benen Normaal Lezersprijs OQ fir x. UJ,vJO 79,95* inclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 030 - 247 5010 op werkdagen 900-1900 www.pzc.nl/gezondheidswinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64