Zeeuws amateurvoetb 321 Demanet past basiself Hoek aan na knieblessure verdediger Landuyt Bekendmaking Uniek pak slaag voor Kerkhove Schouwse Boys wint in slotseconde Vlissingen en Hoek bekeren woensdag ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Het Zeeuwse amateurvoetbal wordt verrijkt met de toekenning van awards. Op een gala zullen de winnaars worden gehuldigd. zaterdag 9 oktober 2010 ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove is giste ren op ontluisterende wijze uitge schakeld tijdens het ITF-toernooi van Antalya. De achttienjarige Zie- rikzeese verloor in de kwartfinales met 6-0 6-0 van de Tsjechische Zu- zana Zalabska. Niet eerder in het ITF-circuit pakte Kerkhove in een wedstrijd geen enkele game. In haar voorgaande partijen (160 in to taal) kwam ze altijd wel in het ver haal voor. In het dubbelspel werd Kerkhove ook op een bijzondere manier uitgeschakeld. Haar Tsjechi sche gelegenheidspartner Natalie Novakova moest naar huis. Ze had haar vlucht niet om kunnen boe ken. WESTERSCHOUWEN De zaalvoetballers van Schouwse Boys gaan ook na vier wedstrijden nog altijd alleen aan de leiding in de hoofdklasse van het district Zuid 1. In eigen huis bleef de pro movendus nipt CFE/VDL Groep 3 voor: 4-3. Benjamin Verwest zorgde in de slotseconde van het gelijkopgaan- de duel voor de beslissing. Halver wege keek Schouwse Boys nog te gen een 1-2-achterstand aan, daarna werd het via 3-2 kort voor tijd 3-3. Voor de thuisclub scoorden ook Martij n van Grunsven, Ingmar Quist en Kevin Veerhoek. FC Dau- wendaele won in de eerste klasse met 7-1 van Kanja/'t HvG. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Veerse meer instellen winterpeil De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend: Op maandag 1 november 2010 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. - 0,40 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk woensdag 10 november 2010 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. - 0,30 men N.A.P. - 0,50 m. Dit betekent dat het winterpeil met 10 cm wordt verhoogd ten opzichte van het winterpeil in 2008 en 2009. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het doorlaat- middel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreek- dam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 4 oktober 2010. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L. van Herk VLISSINGEN Zondag-eersteklasser Vlissingen en topklasser Hoek spelen komende woensdagavond hun onderlinge duel in de tussenronde van de dis trictsbeker. De wedstrijd wordt aan de Vlis- singse Irislaan gespeeld en begint om 19.30 uur. Drie dagen later, op zaterdagavond, speelt Vlissingen op eigen veld de derby tegen RCS. Aanvang: 20.00 uur. De winnaar van de bekerwedstrijd tussen Vlissingen en Hoek komt in de volgende ronde uit tegen zater dag-eersteklasser GPC. Die ontmoe ting in de tweede ronde van de dis trictsbeker wordt zaterdag 23 okto ber gespeeld. De PZC brengt een boek uit over de Kustmarathon 2010. Reserveer het nu op www.pzc.nl/webshop (boeken) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Niels de Loof staat vandaag voor het eerst dit seizoen in de basis bij Hoek. De Belg, die deze zomer overkwam van Racing Waregem, moest het de afgelopen maanden alleen van invalbeurten hebben maat begint in het uitduel met Flevo Boys als linksback. Mi chael Koné verhuist daardoor naar de rechterkant. Gaby Demanet doet deze omzet ting omdat hij voorlopig niet over Jurgen Landuyt kan beschikken. Bij een onderzoek kwam aan het licht dat de verdediger een scheur in zijn meniscus heeft. „Jurgen liep al een paar weken met een dik ke knie rond", vertelt Demanet. „Maandag gaan ze kijken hoe groot de scheur is. Als het meevalt kunnen ze het dichtnaaien, maar ik denk dat we hem wel een tijdje kwijt zullen zijn. Landuyt is niet de enige speler van de topklasser die afgelopen week afhaakte. Ook Dwayne Dildick, die vooral bank zitter was of in het tweede speel de, heeft een kneuzing aan zijn middenvoetsbeentje en ontbreekt daardoor vandaag in de selectie. In Emmeloord speelt Jeroen van den Broeke centraal op het mid denveld en zal Nick de Jong vrij wel zeker weer genoegen moeten nemen met een plaats op de bank. Hoek trainde afgelopen maandag en donderdag op bet kunstgras iiï Wachtebeke, omdat vandaag tegen Flevo Boys ook op die ondergrond gespeeld wordt. In Wachtebeke werd maandag ook nog even nagepraat over het duel met SC Genemuiden. De Zeeuws- Vlaamse topklasser verloor op ei gen veld met 1-2 en leed daarmee de vierde nederlaag op rij. Dema net: „We hebben er niet te lang over gesproken, want je kunt wel blijven praten. In het voetbal kun je altijd wel iets vinden. Ik heb nu spelers nodig die de borst natma ken, die willen vechten en voor de winst willen gaan. We moeten snel resultaten boeken om uit deze moeilijke fase te komen." Flevo Boys heeft slechts vier pun ten meer dan Hoek en staat op de ranglijst twee plaatsen hoger. „Het is een fysiek sterke ploeg met veel lengte", weet Demanet. „Ze loeren op de counter en proberen snel uit te breken. Voorin hebben ze een spits die als aanspeelpunt fun geert. Rond hem is veel beweging. En Flevo Boys is ook sterk bij stil staande fases." De bekendste speler van de oppo nent is Tjeerd Korf. De linksbuiten speelde betaald voetbal voor Veen- dam, Excelsior en FC Zwolle. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Van voetballer van het jaar tot de vrijwilliger van het seizoen; van talent van het jaar tot beste clubsite. Aan het eind van dit seizoen zullen in Middelburg de Zeeuwse Voetbal Awards wor den uitgereikt. Het initiatief komt van de stich ting Zeeuws Elftal, Voetbal Expe rience, stichting Voetbal Totaal en de PZC. „Het moet een impuls voor het Zeeuwse voetbal wor den", vindt Piet Koster. Hij is-als voorzitter van de stich ting Zeeuws Elftal nauw betrok ken bij de opzet. „Nadat de KNVB met districten ging werken, stierf het Zeeuws elftal een zachte dood. Een aantal jaren geleden is dat fe nomeen nieuw leven ingeblazen en mogen we zeggen dat het met topwedstrijden tegen AZ en Feye- noord weer aardig op de rails staat. Het in het leven roepen van de Awards is een nieuwe stap. Het gaat ons om extra aandacht voor het Zeeuwse voetbal." De initiatiefnemers hebben voor acht categorieën gekozen: Topscorer van het seizoen 2010/2011" Voetballer van het seizoen 2010/2011 Het talent van het seizoen 2010/2011 De vrijwilliger van het seizoen 2010/2011 De scheidsrechter van het sei zoen 2010/2011 De trainer van het seizoen 2010/2011. Het doelpunt van het seizoen 2010/2011 De beste clubsite van het sei zoen 2010/2011 De klassementen worden door de PZC opgesteld en bijgehouden. Daarnaast is er ook een grote in- Niek van Sprundel werd Zeeuws topscorer van het jaar. De prijs wordt in het breng van de clubs zelf. Zij mogen bijvoorbeeld kandidaten voor de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar indienen. Daarnaast kun nen clubs, toeschouwers, spelers of andere betrokkenen video's van doelpunten insturen, wat aan het eind van het seizoen leidt tot het mooiste doelpunt. Het gehele sei zoen wordt er door de PZC aan dacht besteed aan de Zeeuwse Voetbal Awards, zowel in de krant als op een speciale site, die binnen kort wordt ingericht. Op de site zullen alle klassementen zichtbaar zijn en is er ruimte voor video's, foto's en polls. Ook het publiek krijgt uiteindelijk een stem bij de verkiezingen. De initiatiefnemers willen de genomineerden en win naars tijdens een gala-avond in de Voetbal Experience in het zonne tje zetten. Dat gebeurt aan het eind van het seizoen. Tijdens die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58