Chisinau 3i Guus Hiddink kan met Turkij'e niet stunten tegen Duitsland ZEELAlJD OED/O O'/r Monsterzege Hongarije op San Marino Denneboom op proef bij' lupera Fifa heft schorsing Nigeria voorlopig op Inge de Bruijn ziet af van rentree Huta Gaiung en Sijsling uitgeschakeld Ctp-HLi'j'luü iiU-itWüMlhUl) 'i, 2 iJü 'J 21110 zaterdag 9 oktober 2010 Hongarije heeft gisteren in de kwalificatiestrijd voor het EK voetbal een for se zege op San Marino geboekt. De Hongaren wonnen het thuisduel in Boe dapest met 8-0. Beide landen komen uit in groep E, waar ook het Neder lands elftal deel van uitmaakt. Adam Szalai was de grote man aan Hon gaarse kant. De aanvaller scoorde drie keer. door Roel Wiche CHISINAU - In de schaduw van klas siek grauwe Oostblokflats wist Oranje op een even hectische als bizarre avond het hoofd koel te houden. De vice-wereldkampioe- nen overleefden negentig minuten in een kolkend stadionnetje vol krijsende, zingende en vloekende Moldaviërs en stapten zonder kleerscheuren van een veld dat na afloop meer weg had van een om geploegde akker: o-i. Er gebeurde van alles in zinderend Chisinau, waar al het tempera ment van de Balkan zich leek te hebben samengebald. Buiten beuk ten honderden fans zonder kaartje op de hekken, binnen maakten tienduizend man kabaal voor der tigduizend en er liep zomaar een vent het veld op om een eigen su permarktbal in het doel te schie ten. Maar om kwart over elf plaat selijke tijd was alles dan toch zoals het verschil in status had voor speld: met een soevereine eerste helft en een wankel tweede bedrijf sleepte Nederland de drie punten weg uit de kleine Zimbru-arena. Bondscoach Bert van Marwijk gaf zo een vervolg aan een steeds in drukwekkender wordende reeks: het was de elfde kwalificatiewed strijd achter elkaar die gewonnen werd. Nederland maakt zijn favo- rietenrol op weg naar het EK voor lopig waar met de koppositie in groep E en voorkomt met de zege bovendien dat het sleutelduel met de Zweden dinsdag in de Arena nu al onder stroom komt te staan. Van Marwijk had toegegeven aan de verleiding om artiest Rafael van der Vaart op de plek van banne ling Nigel de Jong te posteren, waarmee hij een avontuurlijke tac tiek koos die onder zijn regime zeldzaam is. Veel andere keus had EU PEN Voetballer Romano Denneboom krijgt de kans om een contract af te dwingen bij de Belgische club KAS Eupen. Hij is sinds donderdag op proef, meldt Eupen. De eenmali ge Nederlandse international zit zonder club nadat EC Twente vorig seizoen had besloten zijn aflopen de contract niet te verlengen. Hij speelde vorig seizoen gedeeltelijk op huurbasis voor Sparta. BERN De Fifa heeft de schorsing van Nige ria voor internationale wedstrij den voorlopig opgeheven. Dat maakte de voetbalbond gisteren be kend. In elk geval tot 26 oktober kunnen elftallen van Nigeria inter lands afwerken. Het land werd ge schorst, omdat de overheid zich te veel bemoeide met het beleid van de nationale voetbalbond. hij ook niet. De andere kandidaten voor de vacature van controleur waren uit vorm (Demy de Zeeuw) of voor de vorige twee interlands niet eens opgeroepen (Stijn Schaars en Wout Brama). Ibrahim Afellay mocht zijn dynamiek op de linkerflank demonstreren, om dat Eljero Elia in Hamburg met een broze achillespees op de bank zat. Nederland probeerde vanaf de af trap het stugge Moldavië met kor te, snelle combinaties aan gort te spelen, maar gemakkelijk was dat niet. Gesteund door een bloedfana- tiek publiek maakte de ultradefen- sieve thuisploeg het toch al smalle veld nóg kleiner, waardoor Oranje voortdurend op een blauwe muur moest beuken die van geen wijken wist. Omdat specifieke buitenspe lers met een demarrage ontbraken (Robben, Elia) was Nederland bo vendien gedwongen het gat in het midden te slaan. In zijn eentje was architect Wesley Sneijder dat mis schien niet gelukt, maar deze keer had hij zijn voetballende tweeling broer vlak achter zich staan, Rafael van der Vaart dus. Het duo bleef in hoog tempo tiktakken, totdat acht minuten voor rust de corri dor was gevonden. Met een sublie me steekpass op Klaas-Jan Huntel- aar rechtvaardigde hij het besluit van zijn coach om hem in de as op te stellen. De Schalke-spits, die eer der al tweemaal de score had kun nen openen, brak het verzet van de Moldaviërs (o-i) en pompte zijn toch al indrukwekkende doel- puntenmoyenne in Oranje verder op. Alleen al in de laatste drie in terlands scoorde hij zes keer. Alles wees er bij rust op dat Van Marwijk lekker achterover kon leu nen, maar ongetwijfeld tot zijn er gernis zag hij dat zijn ploeg in de tweede helft nog af en toe móest sidderen. BARENDRECHT Inge de Bruijn ziet af van een ren tree. De viervoudig olympisch kam pioen heeft dit gisteren gezegd in het televisieprogramma Show nieuws. „Als ik nu naar mijn ge voel luister, zeg ik nee. Dat is beter. Ik heb zo'n mooie carrière om op terug te kijken. Als ik nu weer ga zwemmen, doe ik het puur voor mijn plezier, want ik heb mijn ex-vriend het water wel gemist." BERGEN fesse Huta Gaiung is er niet in ge slaagd de halve eindstrijd te berei ken van de challenger in het Bel gische Bergen. De Nederlandse ten nisser verloor gisteren in de kwart finale van Adrian Mannarino: 3-6 6-7 (6-8). De Nederlandse inbreng werd later tot nul gereduceerd door de uitschakeling van Igor Sijs ling. Hij verloor met tweemaal 4-6. BERLIJN - Guus Hiddink heeft met Turkije gisteren weinig plezier be leefd aan het EK-kwalificatieduel tegen Duitsland. Niet alleen ver loor de ploeg op bezoek in Berlijn met 3-0. Ook zag de Achterhoeker de ervaren middenvelder Mehmet Aurélio met een op het oog ernsti ge blessure uitvallen. In de eerste helft was Duitsland duidelijk beter. Het overwicht leid de tot kansen voor Sami Khedira en Lukas Podolski. Pas in de 42e minuut lukte het Miroslav Klose om keeper Volkan Demirel voor de eerste keer te passeren. In de tweede helft was het spel- beeld niet anders. Duitsland domi neerde, al kreeg ook Turkije goede kansen. Hamit Altintop faalde voor de Tur ken, waarna Mesut ÈOzil en we derom Klose het duel beslisten. Door de overwinning is Duitsland nu alleen leider in groep A met de volle winst uit drie duels. Na twee nederlagen op rij heeft België in de kwalificatiestrijd de eerste overwinning binnen. De ploeg van Georges Leekens zege vierde met 0-2 in Kazachstan. Debutant Marvin Ogunjimi van Racing Genk was de held. De spits, die in de tweede helft als in valler in het veld kwam, nam op het kunstgras in Astana beide tref fers voor zijn rekening. België ver loor in groep A eerder van Duits land (0-1) en Turkije (2-3). Ogunjimi scoorde in de 52e en 70e minuut, twee keer nadat de doel man een schot van Jelle Vossen niet onder controle kreeg. Kort voor de tweede tegentreffer kreeg Kazachstan twee teleurstellingen te verwerken. Eerst keurde de arbiter om ondui delijke redenen de gelijkmaker af, kort daarna moest verdediger Aleksandr Kislitsin wegens twee gele kaarten het veld verlaten. Noorwegen heeft in de strijd om een ticket voor de eindronde van het EK de maximale score behou den. De Noren versloegen in Larnaca Cyprus met 2-1. John Arne Riise en John Carew waren verantwoor delijk voor de zege. Riise scoorde al in de tweede minuut. Kort voor de rust tekende Carew voor de 2-0. Yiannis Okkas, die zijn honderd ste interland speelde, zorgde nog voor spanning in de tweede helft door tegen te scoren. Noorwegen leidt in groep H met negen pun ten uit drie duels. Zwitserland verloor ook zijn twee de duel in groep G. Montenegro behield de score van honderd pro cent door thuis met 1-0 te winnen. Mirko Vurinic was de maker van de enige treffer in de 67e minuut. Met negen punten gaat Montene gro aan de leiding, voor Engeland dat gisteren niet in actie kwam. Zwitserland was in juni nog actief op het WK in Zuid-Afrika. Daar won de ploeg in de groepsfase zelfs van de latere wereldkampi oen Spanje. Noord-Ierland heeft Italië in de kwalificatie voor het EK voetbal op 0-0 gehouden. Voor de Italia nen was het na twee zeges het eer ste puntenverlies in groep C. Gevolgen had dat niet echt. Num mer twee Servië verloor thuis ver rassend van Estland met 1-3. Est land klom daardoor naar de twee de plaats achter de Italianen. Italië kwam in de eerste helft goed weg toen de Noord-Ieren een straf schop claimden na een handsbal van Daniele de Rossi. Andrea Pirlo en Antonio Cassano kregen in de tweede helft kansen voor Italië. Dinsdag treden de Italianen, die een vroege aftocht op het WK meemaakten, aan tegen Servië. Estland zorgde in Belgrado voor een stunt door Servië met 1-3 te verslaan. Het was na winst op de Faeröer Ei landen de tweede overwinning van Estland in groep C. Servië kwam na een uur nog wel op voorsprong door een doelpunt van Zdravko Kuzmanovic. Daarna was het de beurt aan Estland. Via Tarmo Kink en Konstantin Vassil- jev was de achterstand binnen een kwartier omgebogen. Aleksandar Lukovic besliste in de extra tijd met een eigen doelpunt het duel. ii/li WW.MiVtmsn ÜrJZE£ l./\)'JO.) J L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57