24 Namen, poëzie en tekeningen; Vlissingen krijgt haar cruisekade Weer zwemvierdaagse in sporthal Onderdak Gewapende overval in Oost-Souburg Grote wietkwekerij in loods Serooskerke Doorstart drukkerij De Vey Mestdagh Politieauto botst tijdens klopjacht Middelharnis breidt uit met negentig huizen zaterdag 9 oktober 2010 ZIERIKZEE In zwembad Onderdak in Zierik- zee wordt van 25 tot en met 29 ok tober weer de zwemvierdaagse ge houden. Het gaat inmiddels om de 35ste aflevering van dit nationale evenement in Zierikzee. Deelne mers kunnen dagelijks terecht van 07.00 tot 12.00 en van 18.00 tot 20.30 uur, behalve op vrijdagavond. Kinderen tot en met 10 jaar moe ten 10 baantjes zwemmen. Vanaf 11 jaar ligt de eis op 20 baantjes. Deel name kost 10 euro, inclusief één keer extra vrij-zwemmen. OOST-SOUBURG Drie gewapende en gemaskerde mannen hebben donderdagavond een overval gepleegd in een wo ning in de Iepenstraat in Oost-Sou burg. Dat gebeurde omstreeks 21.30 uur. Een 61-jarige buurman kwam op het lawaai af en probeerde een overvaller te overmeesteren. Hij raakte daarbij lichtgewond aan zijn hoofd. De bewoners van de wo ning bleven ongedeerd. De daders zijn gevlucht. De politie heeft een buurtonderzoek gehouden maar is nog op zoek naar getuigen. SEROOSKERKE (W) In een loods op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke is vrijdagochtend een professioneel opgezette hennepkwekerij ge ruimd. De politie viel de kwekerij even na negen uur binnen. In de kwekerij stonden 1420 hennepplan ten. Er waren vier verschillende kweekruimtes ingericht in de loods. De 55-jarige Veerse eigenaar van de loods heeft de namen van de huurders doorgegeven aan de politie. De planten en apparatuur zijn vernietigd. VIISSINGEN De Vlissingse drukkerij De Vey Mestdagh maakt een doorstart. Voor zes van de twaalf medewer kers volgt gedwongen ontslag. Dat heeft het bedrijf gisteren zelf be kendgemaakt. De drukkerij wordt overgenomen door een nieuw op te richten B.V. onder leiding van Wim van der Louw van Drukkerij Van der Louw uit Berkel en Roden rijs. De overname is mede moge lijk geworden door financierder Wijnand van Gessel, directeur van Oceanwide uit Vlissingen. VLISSINGEN De botsing tussen een politieauto en een fietser donderdag in Vlissin gen, gebeurde tijdens een achter volging. Na een verkeersruzie is een vechtpartij ontstaan. Daarbij raakte een 30-jarige Vlissinger ge wond. De dader stapte in een busje en ging er vandoor. Het slachtoffer reed er achteraan en belde de poli tie. Die zette de achtervolging met hoge snelheid in. De politieauto kwam daarbij in botsing met een 57-jarige Vlissinger die daarbij schaafwonden opliep. De bestuur der van het busje is later aangehou den op de A58. Marianne van Dam vindt het jammer dat de cellen van het Gravensteen straks niet meer vrij toegankelijk zijn. foto's Izaak Verkeste door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Binnen drie jaar kun nen de allergrootste cruiseschepen aanmeren nabij het station in Vlis singen. Het Rijk pompt vijf mil joen in de revitalisering van de bui tenhaven. De cruisekade wordt ver sneld aangelegd. De gemeente Vlissingen zat al een tijdje op die subsidie te wachten. Vandaar ook dat ze haar spaarpot je voor de cruisekade nog niet kon omkeren: het is een impuls op ba sis van cofinanciering. 'Den Haag' zou pas met geld over de brug ko men als ook de gemeente zou bij- 1 ZLTO hekelt afvaldump scholieren 2 Bakker Bru vreest voortbestaan 3 Subsidie voor kerk in Oosterland Wat hebben Zweden en Schou- wen-Duiveland gemeen? Kijk op www.pzc.nl/buutekieke TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl leggen. Behalve de gemeente, die ruim vier miljoen opzij had gezet, pompt ook de provincie ruim een miljoen in het project en verleent Zeeland Seaports steun op 'opera tioneel gebied' en door de inbreng van gronden. Vlissingen is niet de enige stad die miljoenen toegeschoven krijgt. Ze ven andere projecten door heel Ne derland krijgen geld van de minis teries van VROM en Economische Zaken om 'bedrijventerreinen van nationaal belang' op te knappen. Daarmee hopen ze te voorkomen dat bestaande bedrijventerreinen snel verouderen en om de econo- MIDDELHARNIS - Middelharnis breidt uit met negentig nieuwe wo ningen. Gisteren hebben burge meester Pieter Zevenbergen van Middelharnis en Jan Bouter krab bels gezet onder de samenwer kingsovereenkomst bouwproject Westplaat. Het bouwplan voorziet in negentien huurwoningen, tien jongerenappartementen, veertien starterswoningen, zeventien appar tementen, tien rijwoningen, veer tien twee-onder-een-kaphuizen en zes vrijstaande woningen. De nieuwbouw komt ten oosten van de Anne Franklaan. De verkoop start in februari 2011. In juli 2011 is de bouw van de starterswoningen en de huurwoningen gepland. mische concurrentiekracht te ver sterken. In totaal trekt het Rijk er 46 miljoen euro voor uit. Havenwethouder Piet Polderman is in zijn nopjes met de miljoenen. „Dit is fantastisch voor Vlissingen! Maar ook voor de totale economie van Zeeland. Nu kan Zeeland Crui se Port tegen al die reders zeggen dat de kade eraan komt. Dat biedt enorme perspectieven." Het hele gebied rond de buitenha ven, zowel nat als droog, gaat op de schop: bijvoorbeeld ook het 'rommeltje' rond Poortersweg en de oude Veerhavenweg. „Daar zijn we wel een jaar of tien, vijftien mee bezig. En dat betekent dus voor al die tijd werkgelegenheid." De cruisekade wordt naar voren ge haald: die ligt er binnen drie jaar. „Net te laat om nog mee te nemen in het contract met Holland Ame rica Line", zegt Alex Nelis van Zee land Cruise Port, „maar desalniet temin geweldig. Hiermee kan ik mee aankomen bij rederijen." Aanleg van de kade betekent bo vendien dat ook de cruiseterminal in zicht komt. „Ik hoop dat de ge meente daar snel over gaat praten met de exploitant, Mondriaan. Die wil snel beginnen met bouwen. Al le ruimte is al verhuurd." Vogelvluchtperspectief van het bouwproject. bron: Kolpa y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52